Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lett divat az ateizmus...

Miért lett divat az ateizmus a XXI. század fiataljai között?

Figyelt kérdés
2019. okt. 10. 20:38
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
22%

Én a húszas éveim végén járok. Az ismeretségi körömben nagyon sok a vallásos ember, lelki gyakorlatokra járnak, ifi körbe stb. Templomba misére nem igazán. Szerintem a mai fiatalok is hisznek, csak egyházhoz nem tartoznak. Nem gondolnám hogy olyan sokan tagadják Isten létezését. Azért a rendszerváltás előtt nem volt kifejezetten jó dolog az egyházasdi. Szerintem ezért is van, hogy a mai Magyarországon kB úgy viselkedik valaki ha a hitéről kérdezik, mintha nőgyógyászati vizsgálatot akarnának rajta végezni az utca közepén. Nagyon intim terület lett a hit.

Én a különböző vallásokban csak a különböző társadalmak szokásait és a tisztelet különböző módját gondolnám különbségnek, Istent nem.

A természettudomány és vallás kérdésben pedig mindig az a biokémia egyetemi tanárom jut eszembe aki nagyon vallásos volt, úgyhogy összefér a kettő.Élő sejtet nem hoztak még létre laborban, csak úgy, ha valamilyen élőt használtak fel. Az hogy valaki teremt, és hogy ez földi viszonylatban hogy játszódik le, milyen folyamat során jön létre stb...összefér a kettő.

Én nem látom hogy kizárná egymást a vallás és a tudomány.

2019. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 20 éves vagyok és meg vagyok keresztelve. Régen járattak templomba és hittanra de sosem élveztem a dolgot. Már nem tartom ezt a szokást mert szerintem a vallás ma már idejétmúlt és a tudomány fejlődésével felesleges lett. Szerintem a fiatalok többségét vagy nem érdekli a vallás vagy belekényszerítik a szülők. És ahogy felettem is írták, kényszerítés nélkül a vallás haldoklik.

Az lenne a helyes ha a gyermeket a születésénél még nem keresztelik meg, majd ha felnő majd eldönti akarja-e vagy sem.

2019. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:
100%

A vallásosságot ahogy nézem ma már első körben a szülői "örökségből" szerzik. Nekem szerencsém volt, hisz bár mindkét szülőm vallásos, engem nem kereszteltek meg, hagyták hogy magam döntsek a kérdésben, mikor már elég idős leszek hozzá. Tanult, tudománnyal foglalkozó emberként pedig nem volt más logikus választás, csak az ateizmus.

Azok az ismerőseim, akik keresztények a vallásos otthoni nevelés miatt lettek azok, vagy babakorban rá lettek kényszerítve. Utóbbiak közül nem egy olyan van, aki a saját gyerekét már nem fogja megkeresztelni. Ma már a vallás egy elmúló intézmény, részben a tudomány, részben a humanitárius értékek váltják fel.

Így manapság, nem is feltétlenül a kereszténység van hazánkban veszélyben, hanem a morális erkölcs teljes elhagyása, amit azonban pont azoktól kell félteni, akik külső ellenséget kiáltanak, és népírtás mellett kardoskodnak (ugye Orbán és a kurdok esete)

2019. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%

"Mert tudnak gondolkodni és nem hisnek a mesékben"-írta valaki.


Volt jó pár tudós, aki tudott gondolkodni, és hitt Istenben:


Isaac Newton, a klasszikus fizika atyja, a Newton tételeket az általános iskolákban tanítják. Hitt Istenben.


James Clerk Maxwell, A róla elnevezett Maxwell egyenleteket a műszaki egyetemeken tanítják villamosságtan órákon. Hívő ember volt.


André-Marie Ampere, francia fizikus és matematikus, az áramerősség mértékegységét róla nevezték el.

Ampere idézet:


"Tanulj, keresd a fényt, de másik szemed az örökmécsesen legyen! Hallgasd a tudósokat, de csak az egyik füleddel! Írj, de csak az egyik kezeddel, a másikkal fogd Isten kezét, mint gyermek az apjáét."


Johannes Kepler, német matematikus és csillagász, aki a bolygómozgás törvényeit fedezte fel, általános iskolában tanultunk róla.


Kepler idézet:

"A (fizikai) törvények belül esnek az ember szellemi felfogóképességén; Isten azt kívánta, hogy felismerjük őket."


Blaise Pascal francia matematikus, fizikus. A nyomás mértékegysége az ő munkásságának tiszteletére lett pascal. A gondolkodásnak és a gyakorlati kísérletek tényadatainak tulajdonított döntő szerepet tudományos munkájában. Geometriában is van egy róla elnevezett tétel.


Pascal idézet:


"Csak háromféle ember van; az egyik fajta az, amelyik megtalálta Istent, és szolgálja; a másik, amelyik minden igyekezetével keresi, de még nem találta meg; végül a többi, aki úgy él, hogy nem keresi, és nem is találta meg. Az elsők értelmesek és boldogok, a legutóbbiak balgák és boldogtalanok, a közbülsők boldogtalanok és értelmesek."

2019. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
0%

"Én nem látom hogy kizárná egymást a vallás és a tudomány."

Egyetértek!:)

2019. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
22%

"Régen járattak templomba és hittanra de sosem élveztem a dolgot... Szerintem a fiatalok többségét vagy nem érdekli a vallás vagy belekényszerítik a szülők"


Ezt meg tudom érteni, nagyon sokat árt a személyesen vállalt, igazi hitnek a gyermekkorban kényszerítés, a hamis vallási hagyományok. Jézust felnőtt korában merítették be a Jordánba, az ő szabad akaratával összhangban. A baptista és az utána következő keresztény teológiáknak fontos része ez, hogy szabad akaratból legyen valaki hívő, és merítkezzen be hitből, ne pedig kényszerből! A templomok tényleg a múltat jelentik, Nyujgat-Európában százassával bontják le őket, vagy csinálnak belőlük kaszinót, kocsmát, nyilvános wc-t, raktárat, stb.

2019. okt. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
0%
Aki igazán foglalkozik a kérdéssel, annak ajánlom C. S. Lewis Keresztény vagyok cimű könyvét. A szerző az ember gondolkodásából indul ki. Abból hogy mit tart mindenki helyesnek és mit nem. A logikát használva jut el a vegkövetkeztetésre.
2019. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!