Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek hülyeséget mondtam...

Szerintetek hülyeséget mondtam? (zsidógyűlölet)

Figyelt kérdés
Minap, egyik ismerősömmel beszélgettünk a zsidógyűlölet kialakulásáról de csak úgy nyugiban. Én elmondtam hogy én úgy tudom hogy nagyon sokat nyomott a kialakulásában latba, hogy a középkorba nem engedték földet művelni őket, és mivel a keresztényeknek bűnös dolog volt kamatot szedni, ezért a zsidóknak kellett(nem volt más választásuk) a pénzzel foglalkozniuk. Erre egy hü lye részeg rasszista állat teljesen megalázó helyzetbe hozott, hogy milyen hü lye buta pi csa vagyok, merthogy jézus is hogy lehetet volna zsidó ha nem tudott héberül, meghogy mózes is kö csög volt, meghogy a mai 6 milliárd emberből 13-14 millió a zsidó és nekik összesen kétszer annyi pénzük van mint a többinek meg ilyenek. Én akkorse értem hogy valakit mért a vallása miatt kell gyűlölni, vagyhogy Hitler mért tett volna jó dolgot. Engem édesanyám mindig arra nevelt hogy valakit ne a vallása vagy a bőrszine miatt itéljek meg. És szerintem nem a világ vezetői a zsidók, és mégha azok is lennének ne azért utaljuk őket mert zsidók, ha belegondolunk mennyire számit valakinek a vallás a mai világban?
2010. júl. 16. 09:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Kedves izraeli barátom.


Én írtam oda, és hallomásból van az információ, a második mondatommal ellentétben. Itt antiszemitizmusról szó sincsen, csupán történt a részemről egy "megállapítás". Megsérteni semmiképp sem akartam vele a népedet, de ez kiderül a folytatásban. Szíves elnézésedet kérem az esetleges kemény szavakért, a szándékom nem a haragkeltés volt. Minden népben vannak "rosszak", s azok az emberek vannak irányító szerepben, ez egyértelmű. Hozzáállásban kéne kicsit változtatni, és felhagyni az önzéssel, ennyi a tanácsom össz-vissz. Segítség van. :)


üdv

25/F

2010. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
61%

Na de valóban TÖRTÉNELMI tény, még a huszadik századbai is TÖRVÉNY kötelezte a zsidókat a pénzügyi, kereskedelmi, orvosi szektorba. És ha valaki zsidó volt csak ezekből a szakmákból választhatott. A nem zsidók által hozott törvény alapján. Akkor most miről beszélünk? Jé, hogy a zsidóké a pénzügyi, kereskedelmi, orvosi szektor?

És ennek vannak következményei is.ű

Évszázadok óta csinálják, hát persze, hogy mindent megtanultak róla, a szakma összes csínja-bínja a ksiujjukban van- egy nem zsidó nagyon nehezen kelhet valük versenyre.

A msáik pedig, hogy évszázadokkal ezelőtt ezek lenézett foglalkozások voltak (gondoljunk csak Kurázsi mamára, aki a kocsiját húzta és arról árult) és ezt fejlesztették ők a zsidók fel, most persze beülnének a nem zsidók a jóba és a zsidók persze, hogy nem hagyják. A kulikocsit cígülni, azt nem akartuk a világkereskedelmi központba beülni- az már tetszene.

Ja és a másik pedig egy zsidó családban nagyon-nagyon odafigyelnek a gyereke oktatására, az anya foglalkozik velük, kötelező hangszeren játszaniuk, nyelveket beszélniük, és tanulniuk- így azon sincs semmi meglepő, hogy nagyszerű zenészek, orvosok, jogászok stb kerülnek ki közülük. Az már nagyobb meglepetés lenne, ha egy Lákátos Márió az ő neveltetésével(de említhetnék magyar családokat is sajnos bőséggel)a Harvardon tanulna felnőttként.

2010. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Kedves 25/F


Sajnalom, hogy kirobbantam, de bosszant ez a hulyeseg, hogy az izraeliek MO-ra akarnak atkoltozni, es erre bizonyitek, hogy az izraeli iskolakban a gyerekek "tanuljuk az uj hazank nyelvet" - ezt nem Te irtad, de mar tobbszor lattam ezeken az oldalakon.

Egyebkent valahogy az az erzesem, hogy Te melyen vallasos vagy. Ezt tisztelem. Mindenesetre Te vagy az elso ezen az oldalon, aki erdemben valaszolt nekem.

2010. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Kedves izraeli barátom! :)


Köszönöm a korrekt hozzáállást, nem tehetem meg, hogy bárkit is elítéljek, és meg kell valljam közel jársz...Megvan a hátterem, de hogy őszinte legyek nem vallási. Ha szabad ilyet kijelentem jóval több. Egy olyan dolog, ami elősegíthetné az ember gyarlóságának a lekoptatását, elnyomhatóvá tenné az önzést, egy új kort hozhatna létre az emberiség történelmében, a "megvilágosulás" korát. De ehhez azon emberek segítségére is szükség van, akik az irányító szerepet töltik be a Földön. Tudok egyet, s mást, a bolygó beszél az emberek helyett. Nagy tévedésben vannak az emberek, és ezt a tévedést most el lehet űzni. De ehhez, mint már mondtam szükség van a "górékra", a médiára(az emberek elérése végett) és bankokra, mert a pénzt tették úrrá, ami hatalmas ballépés, de javítható...méghozzá a jó példával. Önzetlenségnek hívják, ami a szeretet, tehát a harmonikus együttélés alapja. :)


üdv

25/F

2010. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
52%

nem mondtál hülyeséget. A gyűlölködőnek meg mindegy kit gyűlöl, az érvei is elszállnak a semmibe.

A mo-i zsidók nagyrésze teljesen középszinten él anyagilag. Akik átélték a háború megaláztatásait azok sose jöttek helyre anyagilag. Izraelben sem.

2010. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek a többinél"


Senki nem rekeszti ki a zsidókat. Néhány ezer zsidó (nem az összes 15-20 millióról van szó) rekeszti ki a másik hét milliárd embert (azaz csak 7 milliárd gójt).


Nem az az antiszemita, aki gyűlöli a zsidókat, hanem az, akit a háttérhatalom gyűlöl.


A világon él kb 15-20 millió zsidó. Több, mint a fele nem is szemita eredetű nép.

Hogy is lehetnék antiszemita, ha semmi bajom 1.4 milliárd szemita arab emberrel? Hogy lehetnék antiszemita, mikor az általam kritizált emberiséget kamatrabszolgaságba taszító askenázi zsidó bankárcsaládok nem is szemita eredetűek?


Várom az okosok válaszát.

2010. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

nem válasz kérdés..

miért fáj az a"kirekesztés".... Te is zsidó akarsz lenni talán,,,

2010. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Akar a halál zsidó lenni. Csak kíváncsi volnék, hogy fentiek ismerete után hogyan lehet mégis rám nyomni az antiszemita bélyeget?
2010. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Én akkor se értem hogy valakit mért a vallása miatt kell gyűlölni, vagy, hogy Hitler mért tett volna jó dolgot?"


Te ismersz olyan gójt, aki bárkit csupán a vallása miatt gyűlöl? Én nem ismerek egy ilyet sem. Mit is tett Hitler? Félre ne érts, véletlenül se szeretném kisebbíteni a bűneit, amennyiben elkövette azokat. Van viszont még valami, amit nem szeretnék. Nem szeretném olyan dolgokkal, gonoszságokkal megvádolni sem őt, sem a német népet kollektíve, amit bizonyíthatóan el nem követtek. Ha Hitler egy tömegmészáros volt, akkor egész biztos, hogy van erre valami bizonyíték. Bizonyára az én figyelmetlenségem az oka, hogy pár év keresgélés, kutatás után sem találtam semmi ilyet. Hatmilliós gyilkosság, és semmi nyoma a gyilkos fegyvernek? A szövetséges és szovjet rémhírpropaganda utolsó és megmaradt változatára, mely szerint a német koncentrációs táborokban kifejezetten erre a célra épített gázkamrákban ölték meg a zsidókat ipari méretekben, tudtommal nincs semmi bizonyíték, amely kiállna egy független tudományos vizsgálatot. Hatmillió gyilkosság, egyetlen egy törvényszéki bizonyíték nélkül? Minden hagyományos gyilkosságnál elvégzik a hullák boncolását. Az "emberiség történelmének legnagyobb bűntényét" azonban egyetlen egy törvényszéki vizsgálat sem igazolja. Az egymással és az alapvető fizikai törvényekkel ellentmondó tanúvallomások, a durva kínzásokkal kicsikart beismerő vallomások tudtommal nem számítanak bizonyítéknak. Kérem javítsatok ki, ha tévedek! A holokauszt legfőbb felelősének ma is Adolf Hitlert tekintik. De a mai napig nem került elő egyetlen dokumentum sem, amely bizonyítaná, hogy a Führer parancsot adott a zsidók tervszerű, ipari méretű megsemmisítésére, vagy arról egyáltalán információi lettek volna. A győztes hatalmak által tonnaszámra lefoglalt dokumentumok közt egy sincs, amely csak egy halvány utalást tartalmazna a tervre, parancsra, költségvetésre a holokausztra vonatkozólag (ne tévesszük ezt össze a zsidók kitelepítésével, amelyet valóban terveztek és végrehajtottak).

Amíg a holokauszt mítosz nyílt és tárgyilagos vitáját büntetőjog eszközeivel akadályozzák meg, nem számíthatunk rá, hogy hivatásos történészek, tanárok, politikusok és a médiák törekednek az objektív történelmi igazságra.

2010. júl. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Egy fontos dolog, a vallása miatt nem üldöztek senkit, származás miatt. Zsidó származásuakat hurcoltak el.


Utolsó úgy mégis, ha józan ézzel ésszel végiggondolod, ha elégették a holttesteket (ahogy azt mondják) mégis milyen törvényszéki vizsgálatot akarsz? Ha tömegsírokba temették az áldozatokat, mégis milyen törvényszéki vizsgálatot akarsz? Ki a fene bográszná át x millió ember csontját és végezne DNS vizsgálatot? Meg egyéb vizsgálatot, hogy megállapítsák miben halt meg.

Melyik háború után végeztek törvényszéki vizsgálatot? A gulágokban eltűnt, kivégzett embereken végeztek törvényszéki vizsgálatot? Arról sem hallottam, hogy bárki a Szovjetunióban/Oroszországban végzett volna törvényszéki vizsgálatot, hogy hova lettek a magyar hadsereg tagjai vagy a gulágokba elhurcolt emberek. Akkor ezek az esetek sem történtek meg szerinted, legenda mind? 56 után milyen törvényszéki vizsgálatot végeztek? Akkor az sem történt meg?

A másik pedig, hogy 6 millió nyilván tulzó szám és leginkább azt mutatja ennyi ember nincs meg.

És felesleges ez amit csinálsz, mert embereket elhurcoltak, táborok voltak és ha csak 1 ember meghalt (egyről pedig szinte biztosan tudunk a katolikus Radnótiról)csak azért, mert zsidó SZÁRMAZÁSÚ volt (és nem vallású), akkor az már bűn.

Hogy kinek a bűne, miért követte el és kell e kutatni és elítélni ennyi idő után, az megint más kérdés. De viszont a holokauszt megítélésénél nem szabad elkövetni azt a hibát sem, hogy belekevered a mai zsidók viselkedését, az ún Holokauszt üzletet és a többit. Mert erről az odaveszett zsidó származásúak éppúgy nem tehetnek, mint a származásukról.

2010. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!