Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek hülyeséget mondtam...

Szerintetek hülyeséget mondtam? (zsidógyűlölet)

Figyelt kérdés
Minap, egyik ismerősömmel beszélgettünk a zsidógyűlölet kialakulásáról de csak úgy nyugiban. Én elmondtam hogy én úgy tudom hogy nagyon sokat nyomott a kialakulásában latba, hogy a középkorba nem engedték földet művelni őket, és mivel a keresztényeknek bűnös dolog volt kamatot szedni, ezért a zsidóknak kellett(nem volt más választásuk) a pénzzel foglalkozniuk. Erre egy hü lye részeg rasszista állat teljesen megalázó helyzetbe hozott, hogy milyen hü lye buta pi csa vagyok, merthogy jézus is hogy lehetet volna zsidó ha nem tudott héberül, meghogy mózes is kö csög volt, meghogy a mai 6 milliárd emberből 13-14 millió a zsidó és nekik összesen kétszer annyi pénzük van mint a többinek meg ilyenek. Én akkorse értem hogy valakit mért a vallása miatt kell gyűlölni, vagyhogy Hitler mért tett volna jó dolgot. Engem édesanyám mindig arra nevelt hogy valakit ne a vallása vagy a bőrszine miatt itéljek meg. És szerintem nem a világ vezetői a zsidók, és mégha azok is lennének ne azért utaljuk őket mert zsidók, ha belegondolunk mennyire számit valakinek a vallás a mai világban?
2010. júl. 16. 09:48
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
17/l
2010. júl. 16. 09:55
 2/25 anonim ***** válasza:
60%

Igazából azt kellene megnézned, hogy mit tesznek ezek az emberek a vallás nevében. Nem gyűlölöm őket, de nagyon elnéznek valamit az életben. Egyébként nem csak ők, de ők vannak irányító szerepben(bankok és média).


A gyermekeket Izraelben magyarul tanítják. Jó kérdés, hogy miért?! Budapesten üres több lakásos lakóházak állnak izreali díszítésekkel, egymásba fordított háromszögekkel. Várnak az átadással...de miért? (és most csak magyar oldalról beszéltem)

Nagyon okos és értelmes nép a zsidó, de nekik megmenteni kéne az embereket, a feladatuk is ez lenne...de nem úgy néz ki mintha ezt csinálnák. :)

Ha meggondolják magukat, akkor jóvátehetik bűneiket, van rá megoldás, én tudok adni egy kis segítséget. Sőt szerintem ők fogják kihúzni a fertőből az emberiséget. Kapnak még egy esélyt, szóljanak és megkezdhetik a változtatást. :)


üdv

25/F

2010. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
A kérdés ennél sokkal árnyaltabb... Kezdjük ott, hogy a keresztények eleve nem szimpatizáltak sosem a zsidókkal (ők feszíttették keresztre Jézust...), az meg csak hab volt a tortán, hogy mivel kereskedelemből éltek, általában jómódúak voltak. Ma sincs ez másképp, általában a befolyásos bankvezetők zsidó származásúak (pl- Rothschild-ok). Ma a "zsidó" kifejezés kapott egy másik értelmet is, ami nem a vallásra utal, hanem jelentése egybeforrt a kapzsisággal, a gazdagsággal. Ezért írtam, hogy a kérdés sokkal árnyaltabb, mint ahogy te, vagy a neked eső ember belegondolt volna.
2010. júl. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%
Nem vagyok előítéletes,de a tény az tény. A világ pénzügyi távlatokban zsidó kézen van.
2010. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%

A vallás és a bőrszin nagyonis meghatározó. Pl.: az iszlám mélyen vallás ultra konzervatív, a "civilizált" Európa szerint elitélendő amit művelnek.

Britt gyarmat volt Rhodesia, Afrika egyik meghatározó országává tették. A négerek szabad országot akartak, megkapták. Mára Zimbabwe a neve és tönkretették annyira, hogy újra NATO fennhatóság alá tartoznak bizinyos részei.


Manapság az emberek már nemnagyon akarnak hinni a zsidó médiának. Itt van mondjuk a holokamu, sokáig hittek benne de mára inkább csak egy vallás. Törvénnyel próbálják megakadájozni, hogy kiderüljön az igazság.


Vallási alapú gyűlölet volt/van/lessz. Háborúk kirobbantólya főleg a Perzsa-öbölben.


Jézus tényleg nemtudott héberül, az anyanyelve arámi volt. Ezt a nyelvet utálják a zsidók mivel a talmud szerint az első ember arámiul beszélt és eretnek volt.

2010. júl. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%

Hát részegekkel hülyeség leállni vitatkozni, de azért megkérdezném az illetőt, hogy az általa említett "tények":

1. Mivel Jézus nem beszélt héberül, így nem volt zsidó

2. 6 milliárd emberből 13-14 millió zsidó

Hogy egyeztethető össze azzal, hogy a világon kb 6 millió ember beszél héberül.


AZ meg hogy nekik összesen kétszer annyi pénzük van mint a többieknek :D:D


No mindegy... Amúgy szerintem nem mondtál nagy hülyeséget :)


Az viszot, hogy vallás alapján nem lehet megítélni valakit, az csak részben igaz. Jó vagy rossz nem ez alapján lesz valaki, de azért csak sokat elmond egy emberről az, hogy miben hisz vagy nem hisz, főként ha mélyen vallásos.

2010. júl. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%

Példa erre Anton Szandor LaVey vallása a sátánizmus,de ez nem az amire először gondol az ember.

Olvassatok utána, a kereszténység szerint bún.....de a kereszténység eleve előítéletes más vallásokkal.


Szerintem elviselhető vallás, de persze minden hol vannak fanatikusok.

2010. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%

Az ismerős csak nem a Jobbik Magyarországért Mozgalom szavazója?:D

Én már megtanultam hogy rájuk észérvekkel nem lehet hatni:D

2010. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
44%

Egyébként még a kereszténység előtt is utálták őket az ókorban Rómában, Egyiptomban stb. mivel nem tetszett nekik az egyistenhit. Jól mondjátok, a keresztények azért utálják őket mert megölték Jézust. (Azért remélem a mai keresztények már nem így gondolkoznak)

És te sem mondtál hülyeséget. Ráadásul ez az oka annak hogy gazdagabbak mint az átlag. Amíg mi európaiak a földön dolgoztunk, ők mint bankárok, uzsorások, adószedők meggazdagodtak.(Mégse olyan rossz munka az):D

Amúgy még annyit hozzátennék hogy szerintem a mai zsdógyűlölet kialakulásához az is hozzájárult hogy a legtöbb kommunista vezető zsidó volt. Kun Béla, Rákosi Mátyás is többek között. Ja és ugye az hogy a mostani izrael-palesztin háborúban voltak túlkapások a civilekkel szemben Izrael részéről. Nekem ez a véleményem.

2010. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%

Az izraeli vagyok.


Aki latott mar tolem hozzaszolast, az tudja, hogy antiszemita vitakba NEM megyek bele. Most sem.


Azt a marhasagot azibnan honnan veszitek, hogy az izraeli iskolakban magyar nyelvet tanitanak? Ez nem igaz. (En azrt tudok magyarul, mert az apai nagyszuleim MO-rol jottek haza).

A nevelesugyi miniszterium tananyaga szerint lehet tanulni angolul, arabul, franciaul es spanyolul. Minden mas nyelv tanitasahoz kulon engedelyt kell kerni. Tudtommal a magyar nyelv tanitasara egyetlen keres sem ekezett az allam fennallasa ota.

Kerem, hogy az, aki ezt a baromsagot allitja, az irja meg, hogy melyik varos melyik iskoajarol van szo.

2010. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!