Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten jóságos vagy mindenható?

Isten jóságos vagy mindenható?

Figyelt kérdés
Ha isten jó, akkor nem képes leszámolni a gonosszal.Ha pedig mindenható, akkor nem lehet jó ha egyszer megengedi a gonosz létezését.
2010. júl. 15. 17:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

Isten miért nem öli meg a Sátánt?


Ha neked lenne egy fiad te megölnéd csak azért mert rosszalkodik?


Másrészt Istennek hülye humora lehet.

1. Miért teremtette meg ha tudta,hogy gonosz lesz.

2. Miért tette a Tudás fáját a paradicsom közepére mikor úgy is tudta mik lesznek a következményei.


Nem vicces vazzze.....hagyd abba haver....hallod odafönn?

2010. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
53%

Reláció, kontraszt, megkülönböztetés végett...


Ha nincs rossz, jó sincs...mert nem is tudnád hogy az a jó, mivel nincs meg a rossz, amihez viszonyítani tudsz. :)


ui.: Én boldog vagyok, hogy tudom mi a különbség, és ezáltal tudom tenni a jót, ami felemelő érzés, mert isteni. Az Atya nélkül nem tudnék semmit sem, sőt nem is léteznénk. Köszönet neki mindezért. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Ez úgy ahogy van logikátlan.


Arra nem gondoltál, hogy nem is akar leszámolni a gonosszal? xD... Még sokat kell tanulnod!

2010. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt:

Még sokat kell tanulnod az Isten bölcsességéről!

2010. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Kérlek.Nem a gyökérek véleményét kértem.Ez egy nagyon komoly filozófiai paradoxon, amire te sem tudtál helyesen válaszolni.Oktadgasd magadat.Köszönöm.
2010. júl. 25. 16:42
 16/25 anonim ***** válasza:

Amit állítasz az nem paradoxon egyáltalán!


Az hogy hagyja, hogy létezzen gonoszság nem zárja ki, hogy igazságos legyen!


A jóság amiről meg beszélsz, az emberi jóság! Nincs köze Istenhez!

2010. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Igazad van.K*rva jófej. A saját teremtményeit bünteti...
2010. aug. 9. 09:14
 18/25 anonim ***** válasza:
2010. szept. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Kérdező. :)


Joseph Murphy:

"Isten vagy az Élet sohasem büntet. Az ember bünteti önmagát az Istenről, Életről, Világegyetemről alkotott téveszméi révén. Gondolatai teremtő erejűek, ő tehát megteremti saját nyomorúságát."


szóval ha te ily módon gondolkozol, ahogyan felvezeted, akkor bizony ne csodálkozz. :)

Szóval Isten még mindig azért engedi a gonoszságot, hogy mi tanulhassunk abból és a jóval azonosulhassunk...s mivel senki létezése meg nem szűnik, ezért aggodalomra nincs okunk...;)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Brxsaca ***** válasza:

Ez egy tökéletes és logikus kérdés.

Szerintem is ellentmondásban áll a kettő.

Találtam egy magyarázatot ami ezt a dilemmát feloldja.

(bár ezért kapni fogok azoktól akik inkább bezárják a logikus énjüket, csak hogy a kapaszkodójuk meg ne inogjon)

Szóval, ha Isten mindenható (ez az én értelmezésemben azt jelenti, hogy térben és időben, tárgyi, lelki és szellemi síkon mindent meg tud változtatni, feltételek és korlátok nélkül)akkor a képességei elegendőek ahhoz, hogy MINDEN hiba nélkül működjön. A szabályokat ő maga hozza és annak betartását is maga ellenőrzi. Ő az Alfa és az Omega. Minden tőle indul (az összes gondolat, tehát ez is (?)) és nála végződik. Minden az ő kedvére és engedélyével történik. Mivel mindenható így a bűn létrejötte előtt tud annak elkövetkezéséről. (és lám még sem tesz ellene, pedig csak annyit kellene mondania "nem , nem! újra tervezés"

De ugyebár a "szabad akarat"... és ha valaki szabad akaratából nem akar meghalni? Olyankor a szabad akarat már nem szent szabály amit az Úr sem szeg meg? (ez kicsit hajaz a kommunizmusra ahol mindenki egyenlő, csak vannak egyenlőbbek) Így nagyon úgy tűnik, hogy a szabad akarat addig szabad amíg az az Úrnak tetszik? Ha ez így van akkor a bűn elkövetésének megtűrése, is az Úr kedvére van, bizonyos esetekben (mindig). Ezt végig gondolva újabb hibát látok a tervezésben. Mert ugye lehetne szabad akaratot adni, csak úgy kellett volna az embereket megalkotni, hogy a bűn elkövetése, de még a gondolata se születhessen meg, hiszen csak az létezik amit az úr megteremt. Ha eleve nem létezik BŰN akkor azt nem is lehet elkövetni, de még csak gondolni sem rá. Ergo a lehetőséget is az úr teremti meg, mert ez a cél érdekében számára szükséges. Mert ugyebár miért is imádnánk a jót, ha nem létezik rossz amit gyűlölhetünk? De az Úr mindenhatóságának fényében ez is kérdéses.

Hiszen megteremtheti az embereket úgy is, hogy az Isteni hit, imádat és feltétlen jóság és hűség megváltoztathatatlanul kódolva van. Így aztán az ördög feleslegesen próbálkozik, mert az ember az Úr akaratának köszönhetően, megronthatatlan.

És bár a jó és a rossz harcban áll egymással...., hogy is van ez a harc kérdés? Miért kell az úrnak évezredeken keresztül harcolni? amikor csak annyit mond: - A gonosz nem létezik, a pokol nem létezik, minden szép és minden jó. Egy szempillantás alatt meg van oldva a probléma. ne feledjük el az úr mindenható, nincsenek korlátai. Tehát kifogást nem emelhetünk. egyetlen személy akadályozhatja őt meg ebben és az nem más mint saját maga. És itt érkeztünk el a "feltételezett igazsághoz" a megoldáshoz.

A No'1 miért nem tudja elpusztítani a gonoszt? Ki az az egyedüli személy akit ő nem tud elpusztítani?

Igen! A válasza helyes kedves olvasó.


Az egyedüli személy az nem más mint saját maga ISTEN!

konklúzió: Az Isten és az Ördög egy és ugyanaz a személy.

Kérdés, hogy erről istennek van e tudomása. Ha egészséges

a mindenható akkor tud erről. Ebből következik, hogy élvezettel játssza ezt a kettős szerepet. Ez a mai belénk nevelt erkölcsi érzékkel szemlélve, nem túl etikus viselkedés.

A másik lehetőség az, hogy az ÚR skizofrén. Így nem tud arról, hogy Ő maga a gonosz.


Kérem a tisztelt hozzászólókat, hogy hideg fejjel, indulatok nélkül logikai úton megközelítve reagáljanak.

Ha tudnak logikusabb megoldást, én elfogadom.


lássuk! :)

2011. máj. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!