Van valamilyen statisztikailag kimutatható összefüggés a hit és az anyagi helyzet még egészségi állapot között?
Teszem azt, akiknek jól megy a soruk, és nem is súlyos betegek, azok között is ugyanannyi hívő ember van? Tudom, hogy ez nevelés kérdése is. De ha mondjuk valakinek megromlik és bizonytalanná meg kiszolgáltatottá válik az élete, akkor nagyobb eséllyel válik hívővé? És ha fordítva történik mindez, javul az élethelyzete és/vagy az egészségi állapota, akkor is kitart a hite mellett?
A szegény országokban valószínűleg több a vallásos ember.
Amerikában és Kínában általában minél gazdagabb egy ember annál vallásosabb is, mert ezen országokban elterjedt a Protestantizmus egy egyedi formája, az úgynevezett "Prosperity Gospel" ami azt vallja, hogy Isten pénzbeli jutalommal ajándékozza meg azokat akik hisznek benne és betartják törvényeit.
Hitük lényegében egy szerződés Istennel: Az egyén követi a Bibliát, cserébe Isten pénzt utal neki. Mivel sok a vagyonuk és jól élnek, ez bizonyíték számukra, hogy Isten létezik és vigyáz rájuk.
Nincs ilyen összefüggés. Észak-Korea szerintem számodra is elég szegény, mégis alig van vallásos ember. Az USA és az arab olajországok ezzel szemben meglehetősen gazdagok, de magas a hívők aránya. A Nobel-díjas tudósok közt is sok hívő volt, tehát még ez se sokat befolyásol. Sőt sok tudósnak pont a hit segített eredményei elérésében.
Baj, betegség esetén szerintem Kétirányú lehet a dolog. Sokszor az addig nem vagy alig hívő ember hite megerősödhet, de a hívő ember hite is megrendülhet.
Nincs ilyen összefüggés.
Az ész és a vallásosság között van egy gyenge összefüggés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!