Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fundamentalista keresztények,...

Fundamentalista keresztények, végigolvastátok-e Richard Dawkins: Az önző gén című könyvét, és ha igen, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

Részleteket igen. Már rég cáfolva van, és nem ő találta ki...

Az isteni téveszmét olvastam. Az is tele van ellentmondással.

Aszongya: ha látunk egy kertet, akkor azt hisszük, hogy tündérek rendezték be, attól ilyen szép és rendezett...

Nem, kedves materialisták. Azt hisszük, hogy intelligencia műve, attól ilyen rendezett, nem pedig a természet élettelen erőitől, amit a materialisták hisznek:) Egyszerűbben: nem a földrengés rendezte be, hanem pl. a kertész, vagy a tulaj, stb...


Kb. ilyen szándékos vagy ostoba tévedésekkel van tele minden műve

2019. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Érdekelne, hogy ki cáfolta meg a könyvet, és mivel.


Az "Isteni téveszme" könyvet meg jó lenne, ha szó szerint idéznéd oldalszámra hivatkozva, mert ez a visszaemlékezésből idézett pár szó nem sokat nyom a latban.

2019. márc. 21. 15:07
 3/16 A kérdező kommentje:
A materialisták egyébként nem hisznek semmiben, csak szólok. Legalábbis a Dawkins-hoz hasonló emberek azt mondják, hogy bizonyos jelenségeket nem tudunk megmagyarázni. És ezzel én is egyetértek. A hit a vallások birodalmába tartozik.
2019. márc. 21. 15:14
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Egy perc alatt megvolt, mutatom:

A mű eredeti dme Richard

Dawkins: The God Delusion

Copyright © 2006 by Richard Dawkins

Hungarian translation © 2007 by Kepes János

Hungarian edition © 2007 by Nyitott Könyvműhely

Minden jog fenntartva

A fordítást ellenőrizte

MALYÁTA ESZTER

Kiadja a Nyitott Könyvműhely


Felelős kiadó: Halmos Ádám

Olvasószerkesztő: Erdey-Grúz Ágota

Nyomdai előkészítés: Kebok

Borítóterv: Tóth Norbert

Nyomdai munkák: Generál Nyomda

Felelős vezető: Hunya Ágnes

ISBN 978 963 9725 16 4


IN MEMORIAM

Douglas Adams

(1952-2001)

„Nem elég gyönyörködni a csodálatos kertben,

azt is el kell hinni, hogy tündérek laknak benne?"


Ez a harmadik oldalon van.

2019. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem megvan a könyv, eredetiben, bár régebbi kiadásban, megnézem eredetiben.
2019. márc. 21. 16:09
 6/16 A kérdező kommentje:

Mármint úgy van meg eredetiben, hogy fizikai formában. :D De igen, ugyanaz nálam is a 3. oldal, amiről a korábbi válaszoló írt.


Látod, látod 35%-os erről beszéltem. Forrást kell adni, mert pl. ez nem is kifejezetten Dawkins idézet, ő csak felhasználta azt:


[link]


Egyébként attól tartok, hogy te ezt a könyvet nem is olvastad végig, csak így beleolvastál...

2019. márc. 21. 16:15
 7/16 imakommandós ***** válasza:
17%

" A hit a vallások birodalmába tartozik."



Én nem olvastam csak beleolvastam régen, és szórkakoztató de nem érdekel annyira mert tudom, hogy ostobaság. Mármint nem a tudományos munkája. Dawkins elsősorban keresztényellenes, másodsorban ateista és harmadsorban tudós.

"Azért mert vannak ateista zenészek, nem jelenti azt, h0gy a zene harcban áll az Istenhittel. Egyes tudósok állitásai nem a tudomány állitásai." (Jhon C Lenox)



Az ateizmus nem a valóság (amely végtelen) tapasztalata hanem ugyanúgy akárcsak az Istenhit a rész szerinti tapasztalatokból szerzett következtetés amely túllép a tapasztalatokon. Ehhez egy kis adalék Kant logikájából ( [link] )


"Az az ateista aki amikor Istenről van szó akkor azt állitja, hogy ő azért ateista mert neki biztos tudása van és ezért magasabbrendű a hívőknél, az egy filozófiailag bizonyitható hazugság. Az ateizmus is hit." (Ruff Tibor)


"Ugyanúgy hitet igényel azt elfogadni, hogy egy nagy balesetben létrejött a világegyetem benne egy egysejtűvel ami mutációs balesetek milliárdjai folytán megformálta az embert, mint elfogadni azt, hogy egy örökkévaló Isten teremtette a világot benne a férfival és a nővel a saját képmására." (Zsido.com)

2019. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

@imakommandós


Dawkins nem keresztényellenes. Ő maga 15 éves koráig is mélyen hívő keresztény volt. Amennyire én észrevettem, az ő baja ugyanaz, mint az enyém: a szektás vallással van a baj, amit még a Biblia sem támogat, csak a kifacsarása árán lehet hivatkozni rá. Igen, ateista aktivista is, de a nézeteit szépen, és logikusan fejti ki. Eredetileg egy nagyon kedves embernek tűnik az önéletrajzi írásai alapján, aki szenvedélyesen rajong a tudományért, és a tiszta gondolkodás fontosságát terjeszti.


Az ateizmus pedig nem hit, hanem a hit hiánya. Az ateista ember nem hisz Istenben, mert nem látta bizonyítottnak a létezését. Amit pedig a világ keletkezéséről mondasz, az egész egyszerűen hamis spekuláció. Megfelelő körülmények között simán kialakulhat magától az élet, ennek semmiféle akadálya nincs, tisztán kémiai folyamat. Az isteni teremtés (bár attól is függ, ezt ki hogy képzeli el) csak további kérdéseket vet fel, tehát nem megválaszolja a problémákat, hanem feljebb tolja azt.


Az meg mindent elmondd rólad, ahogyan "Az önző génről" nyilatkozol. Van egy olyan érzésem, hogy nem merted végigolvasni, hanem félredobtad, mondván ostobaság, nehogy a hited megrendüljön.

2019. márc. 21. 17:46
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fundamentalista, érdekelt mi az a könyv aminek hatására D.A. ateista lett. Biztos emiatt voltak nagy elvárásaim, és ehhez képest csalódtam. Egyike azoknak a könyveknek amiket nem tudtam végigolvasni, pedig küzdöttem vele, mert úgy tűnt a vége érdekesebb lesz. Nem minősítem tartalmilag, merthát el sem olvastam, úgy is indultam neki, hogy elfogadok mindent amire tényként hivatkozik, nem azzal volt baj amit magyarázni akart, hanem a módja, ahogyan. Olyan volt mint az összes klasszikus sci-fi felépítése, azaz fogadj el néhány alapfeltételt (megteremti az univerzumon belüli univerzumot) majd azon belül érvel. Úgy éreztem magam az olvasása közben mint egy rossz bűvésztrükben "csak a kezemet figyeljék" vagyis képzeljük el hogy ez pont olyan mint egy, ami úgy viselkedik mint ahogy az olyanok szoktak amilyenek az olyanmintegyek. És én elképzeltem a huszonharmadik hatványát annak amire felépítette az elméleteit, de arra jött még egy és még egy. Jó, én betudom annak, hogy kevés vagyok ahhoz, hogy minden következtetését visszavezessem a kiinduló állításig, biztos vannak olyanok akik képesek erre, de szerintem ez a módszer közelebb áll a győzködéshez mint az érveléshez. Vagy hogy másképp is leírjam mi a problémám vele, mondjuk mintha lenne egy meghatározásra egy 10 szavas definíció, amikben minden egyes szónak van egy-egy további 5 szavas definíciója, azokban minden szónak egy-egy 3 szavas, azoknak 2, és a könyv úgy indít, hogy a 10 szavas egy szavának 5 szavasának 3 szavasának 2 szavas definícióit elkezdi magyarázni és a végén eléd rakja a 10 szavas mondatot. Nem azt mondom hogy csak egzakt módon lehet valamit megmagyarázni, de ez sajnos messze van egy elvárható logikus levezetéstől. Biztos nagyszerű könyv, sokakra nagy hatással volt, talán egyszer újra nekifutok, vagy a harmadik résznél kezdem hátha...
2019. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azt sem szabad elfelejteni, hogy ez az 1. könyve volt a fiatal Dawkins-nak, valamikor a 70-es években. Elsőre amúgy nekem sem jött be, másodjára már igen. A mostani könyvei amúgy sokkal színvonalasabbak, szerintem nagyon jó író lett belőle. Nem feltétlenül jó tehát a Dawkins irodalmat azzal a könyvvel kezdeni. A fent említett "Isteni téveszme" már sokkal olvasmányosabb.
2019. márc. 21. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!