Lehetséges, hogy minden vallás igaz, és attól függ, hogy hova kerülsz a halál után, hogy melyik isten vesz a szárnyai alá?
Tehát, hogyha meghalsz, akkor alapból öntudatlan szellem leszel egy ilyen árnyékvilágban. Ezt hívják a keresztények Pokolnak, a zsidók Sheolnak, meg a görögök Hádésznek.
Ha azonban az életed során igaz keresztény voltál, akkor Jézus megment ebből az állapotból és elvisz a Mennyországba.
Ha hithű muzulmán voltál, akkor Allah visz el a muszlim Paradicsomba, ahol a Hurik vannak.
Ha az ősmagyar hited követted akkor a Turulmadár visz el az Életfa tetejére.
Ha dicső harcosként haltál meg csatában, akkor a Valkűrök visznek el Valhallába.
Ha a görög isteneknek áldoztál és tettél szívességeket, akkor ők juttatnak el az Elűszionba.
Persze!
Azért van több Mennyország és Pokol, hogy mindenki a megfelelő helyre kerülhessen.
Bármi létezhet, de ha a monoteista istenek közül valamelyik létezik, az nem nagyon örül a többinek!
Tudod: "hamis istenek"...
Azt általad felsoroltak közül, a keresztény és az iszlám vallás nem értene ezzel egyet. A kereszténység és az iszlám is "egy út" vallások, amelyek azt hirdetik, hogy az egyedüli megmenekülés csakis úgy érthető el, ha a Szentírásaik alapján leír Istent követik, imádják, szolgálják.
A többi vallás, amelyet felsoroltál tulajdonképpen elfogadja a más hiten levő személyeket is, legfeljebb nem értik őket. Például korábban, amikor a keresztények a skandináv országokat elkezdték megtéríteni, a Vikingek eléggé simulékonyak voltak, ők befogadóak voltak más hitekkel kapcsolatosan is, bár nem igazán értették őket, hittek a saját isteneikben, Odin, Thor, Freya, stb, viszont nem látták annak akadályát, hogy ezek mellett más istenek is létezhessenek. Nem igazán hittek, az Egy-egyetemes Isten létezésében.
A hinduizmus azért érdekes, mert bár több isten hitű vallásnak tekintik sokan, de mégis egy Istent imádnak valójában, mert úgy vélik a tanítók, hogy minden istenség ugyanabból az Egy forrásból származnak, tehát az egy Mindenható Isten, energia, forrás, több kivetülése.
Fel lehetne ide több ezer vallás hitvilágát sorolni, melyik miben más. Én valahogy a Buddhizmus azon elképzelésével értek egyet, hogy a halálod pillanatában levő tudatállapotod, lelked, szíved állapota nagyban befolyásolja, hogy a túlvilágban mi vár rád.
Például ez valahol logikus is. Valaki mondjuk úgy hal meg, hogy éppen egy férjezett asszonnyal hál, és szívinfarktust kap közben, vagy egy gyilkos, akit elkapnak a hatóságok és agyonlőnek, vagy egy egész életében gátlástalan, másokon átgázoló személy lelkiállapota például egy meditáló szerzetesével szemben, vagy egy imádkozó keresztény hívőével, akit melegség ölel át... Jól látható a különbség. Az biztos szerintem, hogy nem minden milyen állapotban hal meg az ember. Tudván, hogy életében tisztán élt, amennyire lehetett, és elégedett, békés alvásba kerül, vagy egy agresszív, feszült, ideges, beteges elme állapotában hal meg. Nem mind1.
Nagyon öntelt gondolat az hogy a mi választásunk befolyásolja a valóságot.
Sokan úgy választanak ideológiát hogy melyik áll közel hozzájuk vagy melyik szimpatikus és közben figyelmen kívül hagyják azt hogy mi a valóság. Szerintem valóság és igazság csak egy van és az a feladatunk hogy kiderítsük hogy ez mi.
"Nagyon öntelt gondolat az hogy a mi választásunk befolyásolja a valóságot."
Pedig lehetséges, hogy valami olyasmi történik, mint a South Park-ban, a "Képzeletfölde" című részben.
Minden, amit emberek kitaláltak, legyenek ezek akár vallások, akár mondjuk a Gyűrűk Ura vagy a Star Wars birodalma valamilyen másik létsíkon valósággá válnak.
Tehát amikor régen még csak majomemberek voltak, akik nem tudtak gondolkodni, akkor a halál után nem volt semmi. Aztán amikor megjelentek az első olyan ősemberek, akiknek lett képzelőereje, és elkezdték kitalálni az első vallásokat, mondaköröket, történeteket, akkor valamilyen szellemvilágban ezek elkezdtek létrejönni.
Mostanra valahol ott van a kereszténység Istene, a viking istenek, vagy akár a Star Wars-ból Yodaék.
Aki nem hisz semmiben, az a halál után megsemmisül.
Aki viszont hisz mondjuk a kereszténységben, az eléri, hogy a szelleme a halál után ne semmisüljön meg, hanem átkerüljön abba a létsíkba, ahol az emberiség kollektív fantáziája valósággá tette Istent meg Jézust, meg a Mennyország kinézetét.
A 80-as, 90-es évek óta létezik pl. Jedi-vallás. Lehet, hogy aki tényleg hisz benne, annak a szelleme egy olyan fantáziavilágba kerül, ahol Obi Wan meg Yoda szellemével lehet együtt.
Csak gondolj bele a teremtésbe. A világegyetemet csak egy Isten teremthette. Világ, és túlvilág Ura az egy Isten.
Ha bele megyünk a tévképzetedbe, az azt jelenti, hogy az az Isten létrehozott több másik Istent is. Még ha léteznének is, a hivőik nem juthatnának bizonyos istenek túlvilágjaiba ha egy Isten hozott létre mindent.
Nem azt mondom, hogy csak egy vallás lehet igaz, elképzelhető, hogy egyik sem az. de az biztos, hogy csak egy Isten lehet igaz, és az általa teremtett egyetlen túlvilág.
"de az biztos, hogy csak egy Isten lehet igaz, és az általa teremtett egyetlen túlvilág."
És mi van akkor, hogyha az Egyetlen Istent nem-tudatos erők hozták létre, mint első gondolkodót. A World of Warcraft világában például először csak a Fény van, ahogy a Fény terjed és csökken az ereje, a térben pár hely Sötét lesz. Ahol a Fény és a Sötétség összerobban, abból keletkeznek az anyagi dolgok a világban, és az első bolygók magjában ébrednek öntudatra a Titánok, istenségek, melyeket nem-tudatos természeti törvények hoztak létre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!