Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jogos, ha egy...

Szerintetek jogos, ha egy nyaktól lefelé bénult ember, akit a kegyetlenül gonosz anyja ápol otthon, meggyűlölje Istent?

Figyelt kérdés

Mert már nem bírja elviselni lelkileg,ami történik.

És ráadásul anyja tönkre akarja tenni mégjobban...



2019. márc. 7. 13:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

"Isten teremtette az embert sebezhetőnek."

Nem. Az ember választotta ezt az utat.

2019. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Én csak kérdező vagyok nem a nyaktól lefele bénult.

Nem magatehetetlen????Atya úr Isten!

Azért ne kövezd már meg,hogy "ki van akadva"

Felfogod te egyáltalán,milyen állapot ez?

Benned minden van csak "jóságosság" nem.

Valyon így okoskodnál,akkor is,ha te lennél,ebben a helyzetben.


Bízom benne senkit nem tántorítottam el Isten szeretetétől.

Kivanom,hogy mindenki maradjon boldog és közel Istenhez!!!!!

2019. márc. 7. 14:55
 13/32 anonim ***** válasza:

"Képzeljétek el,hogy valakit szüntelenül,megállás nélkül "

Te meg képzeld el azt, hogy egész életedben rettegned kell valami miatt amire nincs ráhatásod. Emiatt nem lehet gyereked, nem lehet családod. És a környezeted nemhogy nem sajnál, de megvet és gyűlöl. Egyedül maradsz a fájdalmaddal és minden percben azért imádkozol, hogy bárcsak végre meghalnál mert képtelen vagy saját kezeddel végezni magaddal. És képzeld el ezt minden percben 25 éven keresztül.

Mindenkinek megvan a maga keresztje. Isten gyűlölete ezen nem segít ha jogosnak érzed ha nem.

2019. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

"Valyon így okoskodnál,akkor is,ha te lennél,ebben a helyzetben."

Ezt ne így fogd fel. Lehet, h mi is rosszul reagálnánk, de akkor nekünk sem lenne igazunk

2019. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

#13 as tökéletesen ugyanebbe a helyzetben vagyok csak én 6 éve.

Nemtudom mi lehet a gond velem,ha én Istent gyűlölöm meg ezért.

Én úgy hittem,mint egy kisgyermek,bíztam abban,amiket ígért...

2019. márc. 7. 15:06
 16/32 anonim ***** válasza:
62%

Üzenem az ismerősödnek, hogy ne Istent gyűlölje, hanem az anyját, aki ököllel üti. Légy te a megsegítője, és intézkedj, hogy ezt ne tehesse meg vele. Közbelépni muszáj lesz. Egyébként van az a helyzet, amikor (egy kollégám mesélte), hogy férfi létére maga ápolta a magatehetetlen anyját, és nem szégyellte elmondani, hogy annyit kínlódik vele, hogy néha azt kívánta, hogy jobb lenne, ha már "elmenne". Durva volt hallani ezt tőle, és ráadásul mennyire belefáradhatott már, hogy ezt el is merte mondani.

Nem Istenre kell haragudni, hanem a körülötte lévő(k)re.

2019. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Csak példaként írtam a nyaktól lefelé bénult embert.

Mert en is rossz helyzetben vagyok és sokszor eszembe jut,hogy vannak nálam nehezebb helyzetben lévők...

2019. márc. 7. 15:15
 18/32 anonim ***** válasza:
56%
Jogos, hiszen Isten tette ki ilyen helyzetnek. Változtathatna annak az embernek az életén, de nem teszi. Vagy nem akar rajta változtatni, vagy nem tud (nocsak, nem mindenható?) Keresztények persze jönnek a maszlaggal, hogy "Isten nem enged meg feljebb szenvedni blablabla...). Mondják ők, akik makk egészségesek, meg alapvetően rendben van az életük.
2019. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos én is így gondolom:(
2019. márc. 7. 16:46
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

Jézus mindenkit meggyógyított aki hozzá ment. Senkit nem utasított el. Tehát egyértelmű hogy az akarata az volt hogy mindenki egészséges lehessen.

Engem Jézus asztmából gyógyított meg.

A másik dolog ami miatt rossz Istent gyűlölni az az hogy a gyűlölet a sátántól ered, aki gyűlölködik az saját magát teszi tönkre. A magyar nyelvben találóan nevezzük a haragos embert "mérges"-nek.

2019. márc. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!