Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jogos, ha egy...

Szerintetek jogos, ha egy nyaktól lefelé bénult ember, akit a kegyetlenül gonosz anyja ápol otthon, meggyűlölje Istent?

Figyelt kérdés

Mert már nem bírja elviselni lelkileg,ami történik.

És ráadásul anyja tönkre akarja tenni mégjobban...



2019. márc. 7. 13:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
56%
Semmenyire nem jogos ilyen esetben egyik vallás egyik istenét se hibáztatni. Valakit hibáztatni akar, akkor hibáztassa az anyját, vesszen össze vele, hordja el mindennek, de ne kifogásként egy vallás istenét kezdje el utálni.
2019. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Rachel Warner ***** válasza:
0%
Nem. Még mielőtt teljesen hitetlenné váltam én is Istenre haragudtam szintén betegség miatt. De rájöttem,hogy a betegségemnek volt egy okozója és nekem nem elég,ha egy láthatatlan talán nem is létező valakire haragszom. Az én haragomat csak úgy tudom kielégíteni,ha magam elé tudok képzelni egy arcot,amit legszívesebben kilapítanék egy 46-os acélbetétessel. Ha haragudni akar,akkor haragudjon olyanra,akit maga elé tud képzelni,nekem legalábbis jobban bevált.
2019. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom!

Isten teremtette az embert sebezhetőnek.

Ráadásul Isten mindenható es megis hagyja,ilyen magatehetetlen állapotban,hogy bantsák.

Kit hibáztasson akkor,ha még segítség se jön,mert az anyja talán még evtizedekíg kinozni fogja.

Holott egy mindenhatónak hatalma lenne megállítani ezt.

2019. márc. 7. 13:59
 4/32 A kérdező kommentje:

#2 Sajnálom!

Én nemrég kezdtem hitetlenné válni :(

2019. márc. 7. 14:03
 5/32 anonim ***** válasza:
0%

Nem jogos, mert ez az állapot is érte van! Ő ezt a "sorsvonalat", karmát választotta, hogy fejlődni tudjon lelkileg.

Jézus ui. nem enged meg olyasmit ami a rossz lenne neki. Sajnos van olyan lelki állapot, ahol ilyen kemény leckék kellenek a nagyon kemény és konok fejűeknek, hogy lelkileg fejlődni tudjanak.



"Van-e kiút a S.M. bénultságból, vagy ez karmikus sors?

Általános lebénulás (S.M.) állapotában élek; van ebből kiút, vagy karmikus sorsom ez az állapot?


Drága Gyermekem! Az a szeretet, mely Belőlem Jézusból árad feléd, nem eredményezhet semmilyen formában olyan sorsszerűséget, mely boldogságodat komolyan veszélyeztethetné. Csak ennek ellenkezőjét eredményezheti, tehát csak boldogíthat. Amikor tehát arról érdeklődsz, hogy karmikusan érthető-e testi állapotod, akkor számomra gondot jelent úgy válaszolnom, hogy megértsd szeretetemet. Problémám az, hogy olyasmit kell kérnem tőled, ami elől éppen el akarsz menekülni. Azért kell ilyesmit kérnem, mert Én, éppen mert igazán szeretlek, nem elégedhetek meg azzal, hogy tényeket közöljek veled. Nekem megoldást kell felkínálnom. Ha azt mondom, hogy állapotod karmikus, akkor legjobb esetben is pillanatnyi belenyugvást eredményezhet e kijelentésem. Ezzel Én nem lehetek megelégedve, mert a pillanatnyi belenyugvás valamibe nem jelenti a probléma feldolgozását. Ha azt mondom, hogy nem karmikus jelen betegséged, mert van belőle kiút, akkor pedig olyan irányt adok törekvéseidnek, melyek szinte minden idődet fölemésztenék annak érdekében, hogy meggyógyuljon az a részed, ami valójában nem is te vagy, és bár a tiéd, de te nem vagy az övé. Tehát a világ bűne számára, ami nem más, – mint magasabb értéket alacsonyabb érték szolgálatába állítani –, adnék zöld utat életedben. Ez hát az Én gondom most. Rá kell mutatnom arra, hogy olyan értékek vannak jelenleg is benned, melyeknek a kiaknázására kellene fordítanod a földi életedben kapott időt.


Kicsiséged hallatlanul alkalmas arra, hogy fölhasználjalak mások lelki épülésére. Ha imádságaidban tisztább és egyértelműbb szerepet kap a hála, akkor ez annak lesz jele, hogy kezdesz befelé látni és meglátni. Kezded észrevenni, hogy sokkal több ajándékkal halmoztalak el eddigi életedben, mint amennyit eddig megláttál. Vagyis, kezded meglátni, hogy több hálálkodnivalód van, mint kérnivalód. Ha pedig ez egyértelművé válik benned, akkor egyre többen fogják idejüket arra használni, hogy veled legyenek, de nem azért, mert te rájuk szorulsz, hanem azért, mert ők tanulhatnak tőled életművészetet.


Így tehát egy olyan hitet kívánok tőled, mely minden vonalon meghozza gyümölcsét gyógyulásban. Olyan hitet, mely éppen mert a szív szeme, tapasztalatilag igazolja ennek az állításomnak igazát: „Boldogok a tiszta szívűek, mert látják Istent.” (Máté 5:8).


Megáldalak, hogy otthont találj Bennem."

Jézus; A HANG 227

2019. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

"Kit hibáztasson akkor,ha még segítség se jön,mert az anyja talán még evtizedekíg kinozni fogja."


Mondjuk az anyját, aki kínozza?

Ennyi erővel hibáztathatná a szülészt aki világra segítette, vagy az államot, a gyámügyet, vagy akár Superman-t is ...

2019. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Én kicsivel vagyok jobb helyzetben...De már elátkoztam Istent is kínomban.

Képzeljétek el,hogy valakit szüntelenül,megállás nélkül ököllel ütlegelnek...mindeközben,hogy tudjon szeretet lenni benne és hála?

2019. márc. 7. 14:22
 8/32 A kérdező kommentje:

Még a kutya is vadállatá valik,ha szüntelen bántják!!!!!!

Egy ember is hasonlóan érezhet.

Legalábbis én angyalka voltam most pedig vad es agresszív a bántások miatt.

2019. márc. 7. 14:32
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Most minden rossz szándék nélkül, de egy nyaktól lefelé béna ember hogyan tud ideírogatni...?

Ha ez megy, akkor nem lehet olyan magatehetetlen, hogy ne tudjon változtatni... Ha ez megy, akkor telefonálni is tud, segítséget tud kérni mástól is, nem csak a kegyetlenül gonosz anyjától.

2019. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

"Ráadásul Isten mindenható es megis hagyja,ilyen magatehetetlen állapotban,hogy bantsák."


Ez sajnos nem így működik. Az ember tökéletesen fel tud fogni mindent, isteni elmét és szabad akaratot kaptunk. A bűn pártjára álltunk, bűnben foganunk, Isten pedig hagyja, hogy belássuk, megtanuljuk, hogy milyen mocskos ez az egész. Sajnos még így is az emberiség nagyobb része a bűnt, az istentelenséget választja.


A példában említett embernek inkább meg kellene térni Jézushoz, és hitben élni, reménykedni és örülni az eljövendő boldogságnak. Istent kár gyűlölni, mert kb. mindenki felelős ezért, csak Isten nem. Mindenki, aki valaha bűnt követett el rátett egy lapáttal a világ romba döntéséhez. Beleértve természetesen és elsősorban magamat.


Nem úgy működik a dolog, h mi szabadon bűnözhetünk, majd Isten mindent kijavít, mint valami szolga. abban semmi tanulás nem lenne, fel sem fognánk, mit tud okozni a bűn. Most felfogjuk, elég csak a híreket nézni. Majd a maga idejében mindenki, "aki kéri, rehabilitálva lesz".


Ettől függetlenül rettenetes dolgok ezek, de ezért Istent gyűlölni hibás felfogás. Imádkozni kell érte, hogy erősödjön Krisztusban és örök élete legyen

2019. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!