Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten azért alkothatott egy...

Isten azért alkothatott egy gonosz angyalt, mert különben nem tudott volna kihez képest jó lenni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 21. 14:47
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"Ez a legnagyobb gonoszsag lett volna ha azert teszi amiert te leírtad"

Na jó, de akkor mi más indoka lehetett rá hogy megteremt egy magas rangú angyalt lázadónak?

2019. jan. 21. 16:14
 12/31 KZitus ***** válasza:
0%

"Például sok ateistát ismerek akik attól függetlenül hogy az életüket Isten teljes hiányában élik, mégis jó emberek." - ez természetes! mert akár hisznek Istenben, akár nem, akár elismerik ezt akár nem, de ők is kaptak Istentől lelkiismeretet, és őket is Isten a maga képére teremtette, ami azt jelenti, valamilyen mértékben visszatükrözik a Tőle kapott, beléjük ültetett isteni tulajdonságokat. Ezt így írja le a Biblia:

Róma 2:14, 15

14 Mert amikor a nemzetekből valók(pogányok Károli), akiknek nincsen törvényük, saját maguktól azt teszik, amit a törvény mond, akkor bár nincs törvényük, önmaguk a törvény maguknak. Ők maguk mutatják meg, hogy a törvény lényege be van írva a szívükbe, miközben a lelkiismeretük velük együtt tanúskodik, és a saját gondolataik vádolják vagy éppen mentegetik őket."

2019. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 KZitus ***** válasza:
24%

"Na jó, de akkor mi más indoka lehetett rá hogy megteremt egy magas rangú angyalt lázadónak?" - Isten nem teremtett ilyet.

Vagy tudnád ezt idézni Tőle?


Én Isten szolgája vagyok, te pedig lázadsz ellene. Téged miért teremtett ilyennek, engem olyannak? Ez nevetséges.....olyanná válik az ember, vagy angyal a gondolkodás miatt, esetleg a lehetőség miatt...

2019. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

"ez természetes! mert akár hisznek Istenben, akár nem, akár elismerik ezt akár nem, de ők is kaptak Istentől lelkiismeretet, és őket is Isten a maga képére teremtette, ami azt jelenti, valamilyen mértékben visszatükrözik a Tőle kapott, beléjük ültetett isteni tulajdonságokat"

És akik pédául szadistának születnek, ők nem kaptak Istentől lelkiismereter?

2019. jan. 21. 16:22
 15/31 A kérdező kommentje:

"Isten nem teremtett ilyet."

Sátán?

2019. jan. 21. 16:22
 16/31 KZitus ***** válasza:
34%

""Isten nem teremtett ilyet."


Sátán?" - Sátán azzá vált a saját döntéséből. Talán a magas rangja miatt, amitől gőgös lett, ahogyan arról az Ezékiel 28:11-19 irja?

2019. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

"Sátán azzá vált a saját döntéséből."

A lényegen igazság szerint nem változtat hogy eleve lázadónak lett teremtve, vagy csak lázadó hajlamokkal, hogy később váljon azzá.

2019. jan. 21. 16:33
 18/31 KZitus ***** válasza:
0%

Évát a Sátán vezette félre, de Ádám, éppen úgy ahogyan Sátán, maga döntött az Isten elleni lázadás mellett.

Amikor mind az angyalok, mind az emeberek megkapták a szabad döntés ajándékát, az nem abszolút szabadságot jelentett, amellyel csak és kizárólag Isten rendelkezik. Minden értelmes, gondolkodni tudó teremtményének Isten elmondta, a szabadságuk(határa) meddig terjed, és ha átlépik, tudták a kövtkezményeit. Ez az isteni elrendezés azóta sem változott.

Mivel Isten tökéletes minden tekintetben, ő pontosan tudja, az engedetlenség hová vezet.


Ha Isten SZÁDÉKOSAN teremtett volna Sátánt, akkor felvetődne egy sor kérdés: akkor miért pusztítaná el Sátánt?, miért áldozta volna fel a Fiát, hogy kiszabadítsa az embert a sátáni fogságból?, és miért bízta volna meg Krisztust, hogy tapossa össze Sátán fejét, hogy ne okozon több fájdalmat az embereknek?

2019. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

"Minden értelmes, gondolkodni tudó teremtményének Isten elmondta, a szabadságuk(határa) meddig terjed, és ha átlépik, tudták a kövtkezményeit. Ez az isteni elrendezés azóta sem változott."

És akkor mi értelme volt olyan teremtményeket alkotni, akik ennyire hajlamosak átlépni ezeket a határokat?

2019. jan. 21. 17:11
 20/31 anonim ***** válasza:
Én kettős módon közelítem meg ezt a kérdést, mert egyrészt erőteljesen a számra szoktam venni istent a különböző nehézségek miatt, másrészt viszont látom magamban hogy a szabad akarat valóban létezik. Ha akarnám, ha úgy döntenék, egy pillanat alatt félre tudnám dobni az összes morális korlátot, de tudom hogy akkor azonosulok a gonosszal és ezért tudom mérlegelni hogy akarom e ezt vagy nem.
2019. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!