Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, a leszbikusokat...

Keresztények, a leszbikusokat is elítélitek?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi alapján? Tehát a Bibliában melyik rész mondja konkrétan ki, hogy a nő-nő kapcsolat is bűn lenne?


Akárhány ezzel kapcsolatos kérdést látok, csak a meleg férfiakat szidják, csak rájuk gondolnak, a nőkre sose. Ez azért van tehát mert a Biblia szerint nem bűn? Vagy miért mindig csak azzal jösztök, hlgy számotokra "undorítóak" a meleg férfiak?


(Érdekelnek cáfoló válaszok is.)


Üdv,

Egy leszbikus nő 🌈



[Megjegyzés: Ne a megfogalmazásomon lovagoljatok. Ne gyertek azzal, hogy a tettet ítélitek el, nem az embert. Ugyanis mi a tetteink vagyunk. Legfeljebb eltűritek a homoszexuálisakat, de az nem tolerancia vagy keresztényi szeretet.]



2019. jan. 15. 21:00
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
16%

"Hathor nevű felhasználó válasza:


Sokan nem születtek melegnek, ez tény.


A Kérdező boldog, szeretetteljes kapcsolatban él a párjával, ez is tény.


A 25-s válaszoló jól mutatja hogy milyen egy álkeresztény.Ez is tény."


A másik 34%-os kolléga jól írja. Azért álkeresztény, mert biblikus?

Te úgy gondolod, hogy valami attól lesz igaz, hogy a végére odaírod, hogy "ez tény"?

Mindenesetre a 34%-os kissé korrektebben indokol, mint te, aki csak fröcsögsz.


A homokosság egy pszichés betegség, és kiválóan kezelhető. A Biblia rámutat (a józan ésszel karöltve), hogy ez természetellenes viselkedés

2019. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
0%
Oké hogy betegségnek, kezelhetőnek meg természetellenesnek tartják. Annak tartják aminek csak akarják, csak ne akarják erőszakkat kezelni..
2019. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
45%

"[Megjegyzés: Ne a megfogalmazásomon lovagoljatok."

Az ilyesmin kicsit kiakadok, mert ha tudod, hogy gyatra a fogalmazásod, és úgy hagyod, akkor az igénytelenség, nem tudatlanság, márpedig megtisztelhetnéd a potenciális válaszadókat, és persze önmagadat is, de ez csak egy vélemény.


Én történetesen teljesen elfogadó vagyok, olykor járok valamilyen gyülekezetbe, ahol vannak homofóbok, akik ki is akasztanak a témával kapcsolatos nézeteik hangoztatásával igeszolgálaton, mivel úgy gondolom, hogy inkább Istennel kéne foglalkozniuk, nem mások nemi életével.


A Biblia értelmezésénél gyakori hiba, pedig nagyon fontos dolog, hogy az nem Isten tollbamondása, hanem az egyes leírók hitükön (és egyéniségi szűrőjükön) keresztül szűrt "emlékirat", kordokumentum.

Az is épp olyan fontos, megjegyezni, hogy kiknek szól, milyen körülmények között, miért, és milyen kulturális összefüggések közepette. Akkoriban az emberek egészen másképp gondolkoztak.


A nőknek akkoriban sokkal kevesebb mozgásterük, önkifejezési és egyéb lehetőségeik voltak. Szerintem férjhez adták, és nem tudom, mennyire kérdezték meg a véleményüket, ha igent is mondtak a házasságra, azt gyakran szülői engedelmességből tették.


A házasságon kívüli szex egyértelműen tiltott volt akkoriban, és homoszexuálisok nem házasodhattak egymással. A nők a gyülekezetben eleve fel sem szólalhattak, így max dorgálás miatt esett szó róluk. A női alakok alig jelentek meg a bibliában, így ezért sem beszéltek így róluk, de közvetve rájuk is vonatkozott a leírtak.


Másfelől szerintem a homoszexualitás, leszbikusság semmivel sem bűnösebb, mint a házasságon kívüli szexualitás, inkább csak kirívóbb, de mindegyik éppen annyira "bűnös". Éppen ezért számomra nagyon álszent dolog, amikor az egyiket üldözik, a másikat meg nem.

2019. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 jdfGabrella ***** válasza:
Nem ítélem el őket, de már nem is vagyok keresztény.
2019. márc. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn Isten szemében a leszbikusság. Neki mindegy hogy férfi vagy nő iránt érzel szerelmet, akkor is a gyereke vagy és gondja van rád. :)
2019. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!