Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, a leszbikusokat...

Keresztények, a leszbikusokat is elítélitek?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi alapján? Tehát a Bibliában melyik rész mondja konkrétan ki, hogy a nő-nő kapcsolat is bűn lenne?


Akárhány ezzel kapcsolatos kérdést látok, csak a meleg férfiakat szidják, csak rájuk gondolnak, a nőkre sose. Ez azért van tehát mert a Biblia szerint nem bűn? Vagy miért mindig csak azzal jösztök, hlgy számotokra "undorítóak" a meleg férfiak?


(Érdekelnek cáfoló válaszok is.)


Üdv,

Egy leszbikus nő 🌈



[Megjegyzés: Ne a megfogalmazásomon lovagoljatok. Ne gyertek azzal, hogy a tettet ítélitek el, nem az embert. Ugyanis mi a tetteink vagyunk. Legfeljebb eltűritek a homoszexuálisakat, de az nem tolerancia vagy keresztényi szeretet.]



2019. jan. 15. 21:00
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Nőként én is leszbikus lennék.
2019. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
75%

Az igazi keresztények, akik Jézus tanítását valóban alkalmazzák az életükben, biztos nem tartják kevesebbnek a meleg férfiakat vagy nőket.

Olyan lehet hogy nem tudnak mit kezdeni magàval a jelenséggel,de szerintem csak a felszínes ember ítélkezik és csak a felszínes embert(vagy még azt sem) lehet elítélni.

2019. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

Szia Luci

Én meg férfiként heteró lennék

Na bumm :D

2019. jan. 15. 21:10
 4/55 anonim ***** válasza:
58%

A keresztények nem ítélik el se a leszbikusokat, se a melegeket, ezt kéne már végre megérteni. Vagy ha el is ítélik, akkor helytelenül teszik és nem a krisztusi elvek szerint. Hiszen ha valaki vétkezik, akkor sem a bűnöst ítéljük el, hanem magát a bűnt. Az embert majd egyedül Isten fogja megítélni halála napján. Nem ártana különbség tenni az ember és a tett közt.

Természetesen a mindennemű homoszexuális kapcsolat bűn a Biblia szerint, teljesen mindegy, hogy meleg vagy leszbi szexuális együttlétről van szó. A Biblia minden szexuális kapcsolatot paráznaság fogalma alá von, ami házasságon kívül történik. Mivel a házasság a Biblia szerint csak férfi és nő közt jöhet létre, ezért természetesen a Szentírás szerint bűn, ha nő létedre más nővel fekszel össze. Ahogy például az is bűn, ha házasság előtt egy férfi összefekszik egy nővel, vagy prostihoz megy. Ez mind paráznaság.

2019. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
39%

Igen, a leszbikus nőket is elítélik. A mai katolikusok csak nem engednék őket házasodni, és cölibátusra parancsolják őket pl. Ferenc Pápa, az ortodoxok megölnék őket pl. a Belarusz Ortodox Egyház főpapja villamosszékbe ültetné az összes meleget/leszbit.


A vallásosabb keresztények azért ítélik el a melegeket, mert Isten azt mondta, a kevésbé vallásosak meg azért, mert a melegek elfogadása nem fér bele egy keresztény alapokon nyugvó, hagyományos, konzervatív társadalomba, ami itt Európában már több mint 1000 éve fennáll.

2019. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm az eddigi válaszokat is már!


És az hol van a Bibliában, hogy csak férfi és nő házasodhat? Azok a részek megvannak, hogy a férfi elhagyja apját és anyját, meg hogy egy testté lesznek...

De konkrét tiltás nincsen, nem? Tény hogy csak a heteró házasság van felhozva példának, de akkor nyilván még nem volt olyan hogy melegházasság.


Tehát ha összeházasodunk a barátnőmmel (ahol élek legális és tervezzük is), akkor már nem számít bűnnek? Elvileg vannak pl (főleg protestáns) papok akik össze is adnának. Vélemény?

2019. jan. 15. 21:19
 7/55 anonim ***** válasza:
6%

Ez a kérdés egyszerű provokatív kérdés. Semmi de semmi köze nincs a vallásnak a politikához.

Keresztényként mondom, hogy egyetlen homoszexuálisnak sem kell félnie bármi elítéléstől.

Keresztényeknek ugyanúgy különböző véleménye lehet, mint ami ateisták közt van. Vagy homoszexuálisok között van. Mert képzeld, vannak keresztény leszbikusok is! Őket is támadod a vallásgyűlölő kérdéssel.

2019. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:

Nem provokációnak szántam, direkt próbáltam kedvesen fogalmazni, mert érdekelnek a válaszok... (Főleg Bibliaversek)


Én magam is kereszténynek vallom magam, csak nem vagyok megkeresztelve, mivel a szüleim szekta tagok, aminek nem akartam része lenni mert szerintem köze sincs a kereszténységhez.


Remélem boldog vagy hogy belémköthettél a semmiért. Mostmár örülnék egy értelmes válasznak is.

2019. jan. 15. 21:28
 9/55 anonim ***** válasza:
75%

#6

A házasság definíciója elég egyértelműen kimondja, hogy férfi és nő között jöhet létre. Gondolom nem te is tanultál már olyat, hogy explicit és implicit bizonyítás.


Egyébként explicit módon is elítéli a Szentírás a leszbikus szexuális kapcsolatot:

"Asszonyaik a természetes szokást természetellenessel váltották fel. A férfiak hasonlóképpen abbahagyták az asszonnyal való természetes életet, egymás iránt gerjedtek vágyra, vagyis férfi férfival űzött ocsmányságot."

Ebbe igen nehéz lenne belemagyarázni, hogy nem a nő és nő közötti szexuális kapcsolatról van szó, hiszen a "hasonlóképpen" szóval utal rá vissza.

2019. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
24%
Nem a keresztények, hanem a Biblia mond ítéletet. A bűn bűn, aki pedig nem tér meg a bűnből, azt Isten meg fogja ítélni. A tyúklopásért, a házasságtörésért, és a szexuális devianciákért is. Jézus Krisztus azért adta az életét az egész emberiségért, hogy egyetlen ember se legyen, aki azért él bűnben, mert Isten nem biztosított kiutat. A kiút megvan, Isten részéről az ajtó nyitva áll. Az emberen áll, hogy belép-e. Nincs olyan bűn, amiből Jézus nem váltotta meg az embert, és amiből nem ad szabadulást. Kérdés, hogy az ember megteszi-e a maga részét a saját szabadságához, vagy nem. De alapvető, hogy a bűnt bűnnek lássa az embert, mert amíg jó dolognak látja, addig menthetetlen.
2019. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!