Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, a leszbikusokat...

Keresztények, a leszbikusokat is elítélitek?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi alapján? Tehát a Bibliában melyik rész mondja konkrétan ki, hogy a nő-nő kapcsolat is bűn lenne?


Akárhány ezzel kapcsolatos kérdést látok, csak a meleg férfiakat szidják, csak rájuk gondolnak, a nőkre sose. Ez azért van tehát mert a Biblia szerint nem bűn? Vagy miért mindig csak azzal jösztök, hlgy számotokra "undorítóak" a meleg férfiak?


(Érdekelnek cáfoló válaszok is.)


Üdv,

Egy leszbikus nő 🌈



[Megjegyzés: Ne a megfogalmazásomon lovagoljatok. Ne gyertek azzal, hogy a tettet ítélitek el, nem az embert. Ugyanis mi a tetteink vagyunk. Legfeljebb eltűritek a homoszexuálisakat, de az nem tolerancia vagy keresztényi szeretet.]



2019. jan. 15. 21:00
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

#9


"A házasság definíciója elég egyértelműen kimondja, hogy férfi és nő között jöhet létre. Gondolom nem te is tanultál már olyat, hogy explicit és implicit bizonyítás."


De igazából ez nem bizonyítás, illetve nem biztosan. Mert csak gondoljuk, mivel nincs leírva konkrétan.

Pl Jehova tanúi ugyan így magyarázzák, hogy náluk miért tilos házasságon belül is az orális szex, vagy hogy miért tilos Harry Pottert olvasni. Vagy gondoljunk a vértranszfúzióra...


Ezzel csak arra akarok célozni, hogy nem feltétlen jó ötlet túl sokat belemagyarázni a Bibliában. Ha Istent igazán zavarná, beletette volma.



(arról nem is beszélve, hogy a Bibliában sose egy szerető homoszexuális kapcsolatról van szó, hanem gang bangről, amit én is elítélek)

2019. jan. 15. 21:39
 12/55 anonim ***** válasza:

#8 akkor bocsánat, abból indultam ki, hogy rengeteg homoszexuális támadja a kereszténységet. Itt a link amit az anglikán felekezet nagy része vall a homoszexuailtásról, és vallásról.

Keresztény =/= homofób. Erre akartam utalni!!!


[link]

2019. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 KZitus ***** válasza:
34%

Szia


Mivel már régen nem vagyunk a Törvény alatt, hála Krisztusnak, ezért nem kell szó szerint leírva lenni mi az ami bűnös Isten szemében, mi az ami nem. Például: sehol nincsen írva az, hogy dohányozni bűn. De az élet szentsége miatt, aki szennyezi a testét bármi károsító anyaggal, az nem elfogadható Isten előtt. Hasonló a helyzet az éltalad felvetett kérdésel is. Itt csak két részletet idéznék, amelyek rámutatnak arra, mennyire ellentétben áll a leszbikusság Isten szándékával.

Róma 1:27

"Hasonlóképpen a férfiak is felhagytak azzal, hogy természetes módon asszonnyal létesítsenek nemi kapcsolatot, és egymást kívánták meg szenvedélyesen, férfiak férfiakat, szemérmetlenül viselkedve. Meg is kapják a bűnükért a teljes büntetést."

Látsz bármi okot arra, hogy a "férfiak férfiakat, szemérmetlenül viselkedve" nem illik a "nők nőkre" is?

a másik:

1Timóteusz 1:9, 10

" és felismeri, hogy törvényt nem az igazságos emberek miatt alkotnak, hanem azok miatt, akik törvénytelenek és lázadók, istentelenek és bűnösök, hűtlenek és szentségtelenek, akik megölik az apjukat, anyjukat vagy másokat, szexuális erkölcstelenségben élnek, homoszexuális férfiak, emberrablók, hazugok, akik hamisan esküsznek, vagy bármi olyat tesznek, ami ellentétben áll az egészséges tanítással."

Mi az itt, ami érinti a kérdésedet? Ez a rész:"bármi olyat tesznek, ami ellentétben áll az egészséges tanítással".Természetesen az isteni tanításról van szó. Szerinted Isten akaratából gerjed egyik nő a másikra? nem ugyan az vonatkozik rájuk amit a hasonlóan cselekvő férfiakról ír?

Figyeld meg még azt is, hogy homoszexualitást,(vagy leszbikusságot) Isten milyen bűnök közé sorolja.


Nem az a fontos, hogy a keresztények, vagy muszlimok, vagy zsidók.....mit mondanak erről, a lényeg Isten véleménye, mert az ő kezében van az életünk, és a tetteinkel mutatjuk ki, mekkora a hitünk Benne(abban, amit mond nekünk).

2019. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 KZitus ***** válasza:
49%

igen, a Róma 1:26 verset kihagytam, ami éppen a kérdést érinti:

Róma 1:26

"Ezért Isten hagyta, hogy hatalmukba kerítsék őket a szégyenteljes nemi vágyak. Asszonyaik a természetes nemi kapcsolat helyett a természetelleneset választották.


Isten szégyenteljes nemi vágynak tekinti....a 27-es vers feljebb idézve van.

2019. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
41%

"De igazából ez nem bizonyítás, illetve nem biztosan. Mert csak gondoljuk, mivel nincs leírva konkrétan."

Már hogyne lenne bizonyítás. Számos matematikai és fizikai tételnél alkalmaztuk az egyetemen, gondolom itt is megteszi tökéletesen. Egyébként ennél konkrétabban nem lehetne leírva. Ha azt állítom, hogy az ég kék, te pedig mondod, hogy lehet piros, mert nem lőttem ki minden más színt a kéken kívül, nem kicsit néznének rád furcsán.


"Pl Jehova tanúi ugyan így magyarázzák, hogy náluk miért tilos házasságon belül is az orális szex, vagy hogy miért tilos Harry Pottert olvasni. Vagy gondoljunk a vértranszfúzióra..."

Nem, ők nem így magyarázzák se a Harry Pottert (szerintük okkultizmus), se a vértranszfúziót (ők az anyaghoz kötik a lelket). Hogy az orális szexet hogy magyarázzák, azt nem tudom, de nem is akarom inkább.

---------------------

Még #8-asra reagálva.


"Én magam is kereszténynek vallom magam, csak nem vagyok megkeresztelve"

Az elég nagy probléma, mert akkor nem vagy keresztény. Mi tart vissza, hogy megkeresztelkedj? Nem fontos szüleid szektájába, választhatod bármelyik rendes felekezetet is.


Egyébként a katekizmus ezt tanítja, mert látom, úgy is kértél idézetet:

"E hajlam, mely objektíve rendetlen, többségük számára próbatétet jelent. Tisztelettel, együttérzéssel és gyöngédséggel kell fogadni őket. Kerülni kell velük kapcsolatban az igazságtalan megkülönböztetés minden jelét. Az ilyen személyek arra hivatottak, hogy valósítsák meg életükben Isten akaratát, és amennyiben keresztények, egyesítsék az Úr keresztáldozatával az állapotukból adódó esetleges nehézségeket.

A homoszexuális emberek a tisztaságra kaptak meghívást. Az önuralom erényeivel, melyek nevelik a belső szabadságot, olykor az önzetlen barátság segítségével, imádsággal és szentségi kegyelemmel fokozatosan és kitartóan közeledhetnek és kell is közeledniük a keresztény tökéletességhez."


Ebbe szerintem minden benne van válaszul eredeti kérdésedre.

2019. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

WOW, ez az oldal... Meglepően.. Modern


"Like heterosexual people, those who are gay and lesbian are wanting to give and receive love. For those who are Christian, 'Human sexuality in all its richness is a gift of God gladly to be accepted, enjoyed and honoured as a way of expressing and growing in love, in accordance with the life and teaching of Jesus Christ. Therefore it is our conviction that it is entirely compatible with the Christian faith not only to love another person of the same sex but also to express that love fully in a personal sexual relationship'."


Nem erre számítottam. Őszintén szólva, én is hasonlóan látom.


Isten ilyennek teremtett és ő nem kegyetlen, tehát biztosan nem várja el tőlem, hogy cölibátusban éljem le az egész életem. Most őszintén... Egy szerető kapcsolatban vagyok sok ideje már, házasodni is készülünk a közeljövőben, próbálunk becsületesen és segítőkészen élni, vért adunk, én önkénteskedek is... (nem önfényezésnek szánom, csak arra célzok hogy tényleg próbálok jó ember lenni)

Vajon ennek ellenére tényleg nem szeretne Isten? Pedig tudja hogy ilyen vagyok? Nem hiszem..


Te/ti mit gondolsz/gondoltok?

(ismétlem: nem provokációnak szántam)

2019. jan. 15. 21:50
 17/55 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon jó a kérdés, mert amikor a melegek ellen gyűlölködnek egyes "keresztény" emberek, akkor mindig azt a jelentéktelen néhány bibliai helyet hozzák fel példaként, amelyek férfiakról szólnak. Leszbikusságról azonban nincs szó a Bibliában. 1 mondat van, amit erre vonatkoztatnak, de aki jártasabb a bibliatudományban az tudja, hogy ott teljesen másról van szó.

összegezve tehát: ha valaki görcsösen a Bibliára építi az értékrendjét, annak a leszbikusságot el kell fogadnia, hiszen a Bibliában nem szerepel annak tilalma.

2019. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek, bár a szexuális részével nem,de nem mondom azt sem hogy bűn.
2019. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus!


1. De ha a dohányzás szennyezi a testet és ez alapján írásellenes, akkor nagyvárosban élni is ugyan úgy bűn (elvégre ez is egy döntés, élhetnének faluban is). Vagy a sok egészségtelen étel... Attól pl gyakrabban kapunk szívrohamot meg ezer más betegséget is. A túlsúlyról nem is beszélve...

(ettől függetlenül szerintem se jó dolog a dohányzás és nagyon egészségtelen, de az a baj, hogy ilyen alapon nem sok mimdemt tehetnénk meg a mai világban... Még a WiFi is káros)

Na de térjünk vissza a témához


2. A Róma 1:27hez:

- Igen köszi, ezt már belinkelték. De olvasd el pl ehhez a 11# utolsó, zárójelbe tett részét.


3. Timóteuszhoz:

""bármi olyat tesznek, ami ellentétben áll az egészséges tanítással".Természetesen az isteni tanításról van szó. Szerinted Isten akaratából gerjed egyik nő a másikra? nem ugyan az vonatkozik rájuk amit a hasonlóan cselekvő férfiakról ír?"

- Na most ott az áll, egészséges tanítás (a Biblia tanítása). Az a baj, hogy épp most próbáljuk kideríteni, hogy az mi is igazából. Tehát ilyen szempontból ezért ez nem érv, mert abból indulsz ki, hogy Isten elítéli a szerető (!) homoszexuális kapcsolatokat (!).

Egyébként mivel ez genetika+hormonok miatt van (amit még a tanúk se tagadnak), tehát nem én akartam ezt, tehát igen, Isten "okozta" ezt úgymond. Ezért gondolom, hogy nincs vele baja, ha normális keretek között élem meg.


4.

"Figyeld meg még azt is, hogy homoszexualitást,(vagy leszbikusságot) Isten milyen bűnök közé sorolja."

- És a falankságot és az italozást és a hazugságot és a kapzsiságot... Ezeken még sem lovagolnak annyit, csak a homoszexualitáson.


5. "a lényeg Isten véleménye"

- Ez igaz. :)

2019. jan. 15. 22:05
 20/55 A kérdező kommentje:

#17


Ugye?! Már olyan régóta gondolkozom ezen..



#18


Na ez az a korrekt vélemény, amit én elvárnék egy kereszténytől. Nem kell túlfilozofálni ezt a dolgot, nem kell éjjel nappal a homoszexualitásról beszélni, prideolni... Csak fogadjátok el, pontosabban inkább ne is érdekeljen senkit. Én ennek örülnék a legjobban :)



Valaki mondta hogy keresztelkedjek meg:

Nos tervezem, de fogalmam sincs egyelőre melyik egyház, meg hogy hogy megy ez... Majd elmegyek a helyi protestáns és katolikus paphoz és felteszem nekik is ezt a leszbikusság kérdést, aztán meglátom :)

2019. jan. 15. 22:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!