Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, a leszbikusokat...

Keresztények, a leszbikusokat is elítélitek?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi alapján? Tehát a Bibliában melyik rész mondja konkrétan ki, hogy a nő-nő kapcsolat is bűn lenne?


Akárhány ezzel kapcsolatos kérdést látok, csak a meleg férfiakat szidják, csak rájuk gondolnak, a nőkre sose. Ez azért van tehát mert a Biblia szerint nem bűn? Vagy miért mindig csak azzal jösztök, hlgy számotokra "undorítóak" a meleg férfiak?


(Érdekelnek cáfoló válaszok is.)


Üdv,

Egy leszbikus nő 🌈



[Megjegyzés: Ne a megfogalmazásomon lovagoljatok. Ne gyertek azzal, hogy a tettet ítélitek el, nem az embert. Ugyanis mi a tetteink vagyunk. Legfeljebb eltűritek a homoszexuálisakat, de az nem tolerancia vagy keresztényi szeretet.]



2019. jan. 15. 21:00
1 2 3 4 5 6
 31/55 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Nem
2019. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
66%

Kedves KZitus (27-es)!


Szögezzük le, hogy én is tiszteletben tartom a te véleményed. Semmilyen szinten nem szeretnék személyeskedni. De válaszolva:


Nos, azért nem tudom megérteni az általad felvázolt isteni álláspontot, mert nem ad magyarázatot rá. Pl. a lopásra ad magyarázatot: nem jó a másiknak, nem jó nekem se, hogy nem dolgozom meg a magam javáért. Ugyanígy a házasságon kívüli életre, a gyilkosságra, az állatokkal való fajtalankodásra, az igénytelenségre, mindre van magyarázat a Bibliában. Ellenben a homoszexualitás: nem árt senkinek, két döntésképes felnőtt szeretetteljes kapcsolatáról van szó. Magyarázd el nekem, hol káros ez, mint a többi, a Biblia által büntetett dolog? A mindenféle gondolkodás nélküli vak hitet fanatizmusnak hívják és az ókorban a farizeusok gyakorolták (sabbat pl. le van írva hogy tilos, akkor hagynák megdögölni a bajba esett embert, csak mert nem gondolkodnak, vakon követik a szavakat, holott Jézus alapelvekben, a GONDOLKODÁSON alapuló hitet hirdette). A mózesi törvény sok mindent ír amit a keresztények nem alkalmaznak ma már (elvileg az újszövetséggel más törvények léptek életbe), pl. a több nejűséget, az engedetlen gyerekek megkövezését, kagylóevés tiltását, szakálltalanság szégyenét és még sokmindent. Ezeket már a Tanúk sem tartják mérvadónak (úgy vettem ki hogy Jehova Tanúja vagy, elnézést ha félrekövetkeztettem).


Szodoma és Gomorrában olyan állapotok voltak, hogy az angyalok érkezésekor az ott élők meg akarták erőszakolni őket (férfiak és nők egyaránt), ez volt a bűnük és nem kifejezetten a homoszexualitás, vagy annak a tolerálása. Az ilyen szintű züllöttséget itélte el Isten, a központi téma a MINDEN téren való undorító viselkedés volt, és nem az hogy homoszexuálisok voltak, úgy beállítani hogy a homoszexualitás miatt pusztult el, az félrevezetés és belemagyarázás.


A homoszexualitást nem választjuk, mivel idézőjelbe raktad, hogy "teremetette", gondolom arra utalsz ez csak valami olyan, amit az ember maga dönt el. Viszont kutatások kimutatták, hogy döntő százalékban genetikaliag meghatározható a homoszexualitásra való hajlam, azaz születéskor eldől. Akkor hogy lehet ez, ha mindent Isten teremtett a Biblia szerint? Meg amúgy is, ki a fene akarna homoszexuális lenni önként dalolva, ha tudja hogy csomóan utálják és elitélik érte? Csodás egy élethelyzet...Ha azt mondod, hogy az emberi bűnbeséssel jött be ez a hibás gén is, hogy lehet hogy az állatoknál is megfigyelhető? (őrájuk nem volt hatással az édeni bűn).


Azzal, hogy Isten Ádámot és Évát teremtett, az igaz. Ezzel gondolom arra akarsz utalni, hogy a nő-férfi felállás a természetes. Akkor sajnos ez alapján az egyedülállóság is természetellenes ugyanis az is szembe megy az édeni mintával (nem csak Ádámot vagy csak Évát teremtett). Pedig tudjuk hogy Jézus, Pál és sokan egyedülállóak voltak. Ez alapján bár az alapfelállás az nő-férfi, más is elképzelhető. És ez összhangban van azzal, ami megfigyelhető: az emberek nagyrésze heteroszexuális kapcsolatban él, -megjegyzem az állatvillagban is megfigyelhetően, fix mértékű- kis százelék csak a homoszexuális vagy egyedülálló, ez nem veszélyezteti a fajfenntartást, vagy Isten szándékát, hogy benépesítsék a földet.

Isten teremtette pl. a hangyákat is. A hangyák társadalmának csak nagyon kis százaléka szaporodik, max 10%(a királynők és a hímek), a maradék steril(a dolgozók steril nőstények). Mégis elképesztő sebességben szaporodnak. Miért? Mert a fajfenntartás társadalmi szinten történik, nem egyéni szinten. És ez nem emberi kitaláció, hanem a természetben is megfigyelhető, lásd az említett hangyákat.


Amit Ádám és Éva csinált, megint más tészta, olyan dolgot akartak csinálni ami SEMMILYEN embernek nem lett volna alanyi alapon joga. A boldog párkapcsolatban élés azonban, a Biblia alapján, alanyi alapon járna az embernek ("És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt. ", ez nem az revidiált, de attól még helytálló bibliai idézet). Akkor miért csak a heteroszexuálisoknak adott ez a lehetőség mégis? Ebből talán látszik, hogy Ádám és Éva bűne teljesen más jellegű, nincsen más hozzá fogható, pontosan ezért nem személyes a büntetés(mint minden más bűnnek a Bibliában) hanem minden emberre kiterjedt.

2019. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
13%

Tisztelt Kérdező!


Kérdésed első pontja: ti keresztyének a leszbikusokat is elítélitek?

Második az első függvénye: Ha igen, mi alapján?

Harmadik: A Biblia melyik része mondja ki, hogy a nő-nő kapcsolat bűn lenne?


1. Amennyiben nem tudok róla, el s tudom ítélni. Tehát ki kell nyilvánítani, közhírré kell tenni, hogy véleményt lehessen róla formálni. Az én meglátásom szerint a szerelmesek nem szoktak a kapuba kiállni, hogy ők szerelmesek. Észre lehet venni, rá lehet jönni, de általában nem szokták leszólítani az utcán az idegeneket, hogy hé, figyelj már ide, mi szerelmesek vagyunk!

Ha ilyen történt az emberiség történetében, akkor bizony a férfi-nő szerelmesek kapcsolata is veszélybe került, amennyiben érdek, rang, vagy egyéb külső, a társadalmi együttélésből fakadó akadály vetődött fel.

Most, hogy leszbikus voltodat, – mintegy beletoltad a tudatomba, kénytelen vagyok reagálni, mert kéred.


2. A Biblia ''isteni rendje'' a természet rendjéből következik. Ezzel lehet egyetérteni, vagy egyet nem érteni, nem változtat a lényegen. Lehet, hogy újat mondok, de a Biblia megállapításai tapasztalati tényezőkön alapszik. Logikai kapcsolat van az egyes ''parancsok'', végső soron megállapítások között. Tudni illik, hogy a parancs, a törvény, azaz a Tóra = Tanítás.

Mi az első megállapítás a Bibliában a férfivel és nővel kapcsolatban?

''Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket. '' (1 Móz. 1:27) A görög szövegben (ezt könnyebb olvasni) == ἄρσεν καὶ θῆλυ == azaz férfivá és nővé. Két olyan lénnyé, akik ellentétes felépítsüknél fogva, szaporodni képesek. Mert mi is a következő (parancs) tanítás? A következő, 28. vers:

''És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok'' – azaz genetikai hordozóitokat adjátok tovább, utódaitoknak.

Tessék már nekem megmondani, hogy ha két nő, tehát azonos nemű szereti egymást (ami nincs kizárva, miért ne szerethetné?) de miként adjátok tovább kettejük genetikai állományát közös – ismétlem! - közös utódaitoknak? Valljad be őszintén: sehogy. Erről van szó.

Az örökbefogadás nem azonos a két ember genetikailag közös utódjával.

Minden bántás nélkül már megegyezhetünk abban, hogy ennek a feltételnek, sem a férfi, sem a női azonos neműek nem képesek eleget tenni.

Az, hogy a szaporodási aktusban öröm is létezik, a két ember között létrejött feszültség feloldása, levezetése örömszerzést is jelent, természetes ám másodlagos dolog. A szaporodás, az utódnemzés együtt jár a természetes és közös utódaitoknak a felnevelésével. Közös utód nincs, közös utód felnevelése így már szóba se jöhet – eredetileg. A Biblia tanítása ugyanis az eredeti helyzetet célozza meg. Miként maradna meg az emberi társadalom, ha minden férfi férfival, minden nő nővel élne együtt. Az első menetben kihalna az emberii nemzetség.


Egy külön megjegyzés: nem titkolt dolog, hogy ma a boltokban kapható élelmiszerek nagy része nemi hormonokat tartalmaz, aminek fogyasztása révén a fejlődő szervezet mintegy pofoncsapást kap és az eredetileg minden emberben jelen levő 40-60 %-os vagy 60-40 %-os nemi identitás felborul, és a saját neméhez kezd vonzódni. Nem az ő hibája, még csak nem is tud róla. Egyszerűen a társadalom bűne, amit az egyén ''szenved'' meg még akkor is, ha ezen változást ő örömként éli meg. Apróra zsugorodott aligátorpéniszek és elnőisedő élővilág: tudósok és zöld szervezetek évtizedek óta kongatják a vészharangot a hormonhatású anyagok miatt.

Lásd itt

[link]

és itt

[link]


Tehát nem az emberi beavatkozás eredménye, a bűnös emberi beavatkozás eredménye nagyon sok mai homoszexuális, vagy leszbikus embernek a nem irányultsága. Tehát egy bűnös társadalom iparilag előállított élelmiszere.

Világhírű professzorom mondása:

''Az egyén bűne miatt szenved a társadalom, és a társadalom bűne miatt szenved az egyén.”

Én tehát a Biblia alapján a hormontartalmú élelmiszereket kitaláló és gyártó embereket tartom bűnösnek és nem azt az embert, aki a hormonhatású élelmiszertől saját neméhez fog vonzódni.



3. A Biblia melyik része mondja ki hogy a nő-nő illetve férfi-férfi kapcsoalt bűnös, azaz aki, akik ezt az élelmiszereken keresztül gyermekkortól sok-sok emberben létrehozták? Ez már le lett írva előttem szólók által, én a helyet is ideírom:

Rm 1,27 – Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.

Tudni kell, hogy a görög szövegben itt is == ἄρσεν καὶ θῆλυ == azaz férfivá és nővé == szavak vannak. A θῆλυς, θήλεια, θῆλυ – nőneműt jelent. Tehát az az érvelés, hogy ''még nem asszony'' nem állja meg a helyét.

Mt. 19:4 4 – Jézus mondata: ''Ő pedig felelvén, monda: Nem olvastátok-é, hogy a teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonynyá teremté őket'', (itt is a == ἄρσεν καὶ θῆλυ == azaz férfivá és nővé == szavak vannak)


Mit tudok még mondani? A házasság eredetileg két, szerelmük révén genetikai átörökítésre képes férfi és nő közös házba költözése, hogy ott utódot nemzzenek és azokat felneveljék.


Kit hibáztassunk? - egy érdekes cikket találtam, - [link] - az élővilágban a monogám és poligám tulajdonságokat mennyire befolyásolja a táplálkozás és utódgondozás körülménye. Be kell látni, hogy az ember, aki egy napon teremtetett az állattal, és biológiai felépítettségünk is erre utal, a mai életkörülményeiben még az utódgondozást is társadalmi kötelezettséggé teszi, a kötelező iskolai oktatással, nem feltételezve, hogy minden szülő képes lenne gyermekét megtanítani az élethez szükséges dolgokra. Be kell látni, hogy a vadon élő ember ezen a téren sokkal fejlettebb. A modern ember ''elfelejtette', hogyan nevelje életre, modern kifejezéssel ''túlélésre'' az utódját, a gyermekét. Ritka kivételtől eltekintve.


Ti, semmiképpen nem vagytok bűnösök. Nem tehettek arról, hogy a vonzódás rajtatok kívül álló okok miatt nem a természet, azaz két élőlény genetikai örökítése lehetőségként adódjék. A Bibliában pedig eleve nem volt lehetőség adva, hogy az emberiség hormontartalmú élelmiszerrel változtassa meg a természet rendjét.


Mérei Szent Fülöp azt mondta: ''Legyetek jók, ha tudtok!”


Fekete Bárány

2019. jan. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
63%

Keresztényként az álláspontom:

1. Ha valaki homoszexuális vágyat érez (pl. leszbikus) nem ítélem el, mert az a Sátán kísértése.

2. A homoszexuális vágyak KIÉLÉSE a bűn. Pl. ha te ilyen vágyat érzel, de próbálod elterelni a gondolataidat, az nem bűn. A házasság azonos neműek között bűn (azon kívül hogy értelmezhetetlen is).

3. Még a bűnösöket sem ítélhetjük el, hiszen én is bűnös vagyok, hibázok, elesek. A bűnösök fölött Isten fog ítélkezni az utolsó napon, ami az én felfogásom szerint a halálunkkor van.

2019. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
52%
33as: "A Biblia isteni rendje a természet rendjéből fakad." Csak felületesen. Ugyanis a természetben is megfigyelhető a homoszexualitás méghozzá nagyon sok faj esetében (fix, kb. a populáció 8%nál). Vadon élő állatoknál amiket nem mérgez a modern kaja. Ahogy előbb leírtam, ez egyáltalán nem olyan egyszerű hogy szaporodás = létfenntartás. Nagyon sekélyes gondolkodás. Lásd pl a hangyák társadalmát amit kifejtettem. Csak ember nevű állat konstrikcioja hogy ami más azt természetellenesnek bélyegezi.
2019. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 Vidonka válasza:
48%

Szia :)


ha te így érzed jól magad, és megtaláltad a boldogságod ebben a nézetben, érzésben vagy mindegy minek nevezem, akkor élj vele!

a vallásosság nem azt jelenti, hogy a biblia a mérvadó, a mindenség igazsága és azt követni kell unt-untalan...az nem vallásos aki azt hiszi magáról, hogy az egész lényege a szabályok betartása, vagy az állandó keresztényi kötelezettségek elvégzése a fontos. az istenkapcsolat sem ebből a nézőpontból közelíthető meg.

de ha már a kereszténységről beszélünk, ugy-e az egyik legnagyobb parancs a felebarátod elfogadása, szeretése. tehát a biblia is arra tanít, hogy elfogadjuk a másikat olyannak, amilyen, úgy szeressük embertársainkat mint magunkat. no, ha a bibliában megfogalmazódik a közös nemek közötti viszony elítélése, máris találkozunk ellentmondásokkal. nem kell mindent kész kenyérnek venni, nem kell összetéveszteni vagy egyáltalán összefüggésbe hozni a vallást a testi élvezetekkel. ha visszagondolunk a történelemre a vallás teljesen más céllal jött létre, nem a nemi döntések jóváhagyásával, v. elutasításával kapcsolatban. elhiheted.

a test és a lélek más-más világok találkozásai. élj a testeddel úgy, ahogy jól esik. ettől függetlenül hihetsz az istenedben, lehetsz jó ember..nem ettől függ az élet, nem ebben rejlik a boldogság, hogy megakarjuk határozni magunknak mit tehetünk jól és rosszul, valamilyen elfogadott hit szabályai alapján.

és amúgyis kinek mi a franc köze van ahhoz, hogy kinek, milyen gusztusa van egy leszbikus kapcsolathoz??? mit érdekli a leszbikusokat, vagy a homoszexuálisokat,hogy mit gondol róluk a világ?

2019. jan. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 Vidonka válasza:
63%

Tisztelt válaszoló, Fekete bárány!


Először is adnék neked néhány jótanácsot:

az egyik, hogy ne az index és hasonló színvonalú oldalakról tájékozódj, ha reális információt akarsz megtudni, vagy ha egyáltalán megtudod különböztetni azt, hogy mit hihetsz el vagy mit nem, akkor tessék olvasni olyan könyveket, amik a valósághoz közelebb álló igazságokkal tudnak szolgálni;

a másik tanácsom az lenne, hogy ne próbálkozz a bibliai idézetek értelmezésével mert noszensz dolgokat írkálsz, az érveléseid mindezek mellett csak az idézetek másképp fogalmazását mutatják.

kicsit alaposabban nézz utána a biológiának és a kémiának is.

csak remélni tudom, hogy senki nem hiszi el amit leírtál.

tehát, szerinted:

- az ember azért van ezen a világon, hogy szaporodjon. valóban ezt hitték a régi ideák szerint, DE ez mára megváltozott. a kor szellemisége nem ezt vallja! remélem sok utódot hoztál erre a világra, vagy mégsem, kivéve ha őket több ésszel áldotta meg az Urad.

az egyenneműség kérdéseit boncolgatod, és az élelmiszereket meg stb. okolsz emiatt? az állatvilágban is előfordult és előfordul ilyesmi. és képzeld el, hogy amióta az emberiség létezik, azóta létezek nő-nő, férfi-férfi vonzódások.

2019. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
0%

36-os válaszoló! Ennél hulyesegebbet meg életemben nem hallottam :D

Mi az hogy a vallás lenyege nem az hogy a Bibliát kövessük? Hat fel kell hogy világositsalak, a vallás lenyege pontosan ez! Az, hogy életünk középpontjában Isten, a Biblia, a bibliai értékrendek legyenek. Annak megfelelően éljük az életünket, es annak megfelelően hozzuk meg minden egyes döntésünket az eletunkkel kapcsolatosan! Aki tiszta szívéből keresi es szereti Istent, az igyekszik betartani mindent amit o ker tolunk, es ezeket az igazságokat egyedul a Bibliából ismerhetjük meg.

Tehát egy igazi hívő élete minden teruleten arra kell hogy törekedjen, hogy a bibliai igazságokat kövesse, es ezt nem is kötelességből teszi, hanem azert mert szereti Istent, es tudja hogy Isten is viszont szereti ot. Isten ugyanis azert ‘parancsolt meg’ bizonyos dolgokat, mert szeret minket, es O tudja hogy mi az, ami a javunkat szolgálja, elonyunkre valik, es mi az ami csak ártana es egyre lejjebb vinne minket az életben. O ugyanis ugy viszonyul hozzank mint egy apa a gyermekeihez. Egy apa sem azert tiltja meg a gyermeketol például azt hogy a tűzbe nyúljon, mert nem szereti a gyerekét. Hanem ellenkezőleg: azert mert szereti es nem akarja hogy baja essen.

2019. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
9%
A szexualitás magánügy és senkire nem tartozik.
2019. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
17%

Én leszbikus vagyok, és római katolikus.


Oké, tegyük fel, az, hogy én vkivel "pajzánkodok" az bűnös dolog, de nem jobban, mint az,amikor van két különböző nemű ember, és nem gyerekcsinálás céljából fekszenek össze, illetve védekeznek is.


Isten megbocsát mindent, Ő teremtett ilyennek.

2019. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!