Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhisták is a mennybe...

A buddhisták is a mennybe juthatnak?

Figyelt kérdés
2018. dec. 13. 22:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy egy kereszténynek ezt nehéz megérteni, de a buddhisták NEM a mennyre készülnek.

Úgy sem, mint tudatállapot.

A mennyben te egyéniség maradsz. A buddhista viszont feloldódik a Nirvánában, elveszti az egyéniségét.

A kettő állapot TELJESEN MÁS!

2018. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Kérdező: te informálódni jöttél ide, vagy gúnyolódni?

Nem ártott volna már az elején tisztázni.

Ha nem érdekel a téma, és csak piszkálni akarod azokat, akik nem pont azt gondolják, mint te, akkor menj a kocsmába, kötözködni.

2018. dec. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Sheral ***** válasza:
45%
A mennybe jutásnak nem feltétele, hogy valaki keresztény legyen. Minden ember rendelkezik természetes erkölcsi törvénnyel, ami nem tanult magatartási forma. Éppen ezért egyezik meg bármely kor, bármely kultúrájában az erkölcsök alapja, vagy tartja fontosnak egy ateista is a keresztény értékeket. Ugyanakkor kizárólag a lelkiismeretünkre támaszkodva jóval nehezebb Istennek tetsző életet élni, mintha pontosan tisztában van az ember a játékszabályokkal és hogy mi a tétje a játszmának.
2018. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

"Minden ember rendelkezik természetes erkölcsi törvénnyel, ami nem tanult magatartási forma."

Nem igaz, 90%-ban tanult. Kivéve nálad, mert ott eléggé hiányzik.


"Éppen ezért egyezik meg bármely kor, bármely kultúrájában az erkölcsök alapja"

Nem egyezik, csak tényleg a nagyon-nagyon alap. De az is tanult.


"vagy tartja fontosnak egy ateista is a keresztény értékeket."

SEMMIKÉPPEN!

A keresztény értékek MIND az istenhez tartoznak. Az ateistának az általános erkölcs fontos, a társadalom erkölcse. Nem a keresztény tanok!


"Ugyanakkor kizárólag a lelkiismeretünkre támaszkodva jóval nehezebb Istennek tetsző életet élni, mintha pontosan tisztában van az ember a játékszabályokkal és hogy mi a tétje a játszmának."

Na, mesélj!

Te PONTOSAN tisztában vagy a szabályokkal és a téttel? Mégis, mi alapján?

És pontosan hogyan is néz ki mondjuk a mennyország (vagy a pokol), és mi történik ott?

2018. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
33%

"Az ateistának az általános erkölcs fontos, a társadalom erkölcse."

Ami elég nagy hülyeség, mert ilyen nincs. A társadalomnak más-más erkölcse volt adott korban és adott kultúrában. Más volt az erkölcs Rómában és más Spártában, és lehetne folytatni. Amit te most társadalmi erkölcsnek nevezel, az a keresztény erkölcs, ami jelenleg a világ nagy részén elterjedt.

Persze ezt biztos nehezen emészti meg ateista gyomrod.

2018. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

"A társadalomnak más-más erkölcse volt adott korban és adott kultúrában."

Igen, erről beszélek én is.

Amúgy a keresztény erkölcs is változott a különféle korokban.

ÉS az ateistának továbbra SEM a vallási értékek a fontosak!

Csak szeretnétek, hogy így legyen!

2018. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Sheral ***** válasza:
91%

Kedves felettem szólók.


1. Az ateisták nem azért tisztelik a keresztények erkölcsét, mert az a keresztényeknek az erkölcse, hanem azért mert a kereszténység olyan morális értékeket képvisel, amelyek összhangban vannak a természetes erkölcsi törtvénnyel, ami az ateistákra is éppen úgy érvényes, mint bárkire. A természetes erkölcsi törvény pedig épp ezért "természetes", mert nem tanult. Továbbá akárhogyan is fogalmazzuk meg az "általános erkölcs" is ugyan úgy a természetes erkölcsi törvényből származik, az embernek egyszerűen nincsen lehetősége máshonnan meríteni az erkölcsöt, mint a saját természetéből. Tehát attól még, hogy nevelés által is kap valaki erkölcsöt, a nevelők is csupán arra nevelik a gyereket, amit helyesnek tartanak, helyesnek pedig azt fogják tartani, ami a természetes erkölcsi törvényből származik. Ugyanakkor a neveléssel hülyeségeket is lehet nevelni, tehát a nevelés nem kizárólag pozitív, míg a természetes erkölcs az igen.


2. Tetszőleges kor, tetszőleges kultúráját vizsgálva sehol sem létezik olyan társadalom, ahol az önzés az, amivel mások tiszteletét ki lehet váltani. Mindenhol az altruizmus és a szeretet megnyilvánulásai, amik kiváltják mások megbecsülését és ezen alapul a társadalmak morálja akár a rómaiak, aztékok, pigmeusok vagy a kínaiakat vizsgáljuk. Ez olyan triviális igazság, amivel vitatkozni olyasmi, mintha azt állítanád az ember képtelen különbséget tenni a jó és rossz között vagy, hogy a tudomány csupa téveszméken alapszik.



3. Tisztában lenni a játékszabályokkal azt jelenti, hogy elfogadod, hogy létezik Isten, aki a szabályokat meghatározza. Egy ateista számára az élet értelmére nincs magyarázat és csupán véletlen események szerencsés sorozata, hogy ő maga is létezik. A vallásos ember viszont mivel elfogadja Isten létét, a szabályokat is elfogadja, amiket Isten hoz az ember számára. Hogy mik ezek a szabályok attól függ, melyik vallásról van szó, a kereszténység esetében, pedig valóban létezik menny és pokol. Hogy ezek milyen helyek, csak abból következtethetünk, hogy a mennyei boldogságot Isten garantálja és azt állítja, hogy érdemes érte feláldozni a földi boldogságunkat vagy akár az életünket is, tehát valószínűleg jelentősen jobb, mint a jelenlegi világunk. A pokol esetében is ez igaz csak éppen fordítottan. Ennek fényében pedig egy keresztény ember számára érdemes a földi boldogságok elérése helyett, a halál utáni örök és magasabb rendű boldogság elérésre koncentrálnia. Ez nem azt jelenti, hogy egy ateista ne kerülhetne ugyan úgy a mennybe, azonban jóval kevésbé lesz motivált, hogy betartsa Isten értékrendjét, ami a keresztény felfogás szerint egyezik a természetes erkölcsi törvény által diktált erkölccsel is, éppen azért mert Isten nem csak a vallásosak számára tartogatja az örök boldogság lehetőségét. Tehát az ateistákban is megjelenik a lelkiismeretfurdalás, ha rosszat tesznek, azonban hamar ellehet ezt folytatni, ha az ember bemeséli magának, hogy ilyen olyan indoklással valójában teljesen normális, amit tesz. Egy keresztény viszont pontosan tudja, hogy a lelkiismeretének van igaza és nem elnyomnia kell hanem hallgatnia rá.


4. Nincs olyan, hogy "vallási érték", erkölcs van, ami akár a keresztény játékszabályokból, akár a természetes erkölcsi törvényből levezetve azonos.


5. Tehát Isten létében nyugodtan lehet kételkedni, azonban abban, hogy ha valaki elfogadja akkor azonnal megjelennek a részletes játékszabályok vagy abban, hogy a természetes erkölcsi törvény mindenkire egységesen érvényes, már nem.

2018. dec. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon jól megfogalmaztad, Sheral,ment a zöld kéz!
2018. dec. 14. 13:00
 19/22 anonim ***** válasza:
Isten kegyelméből igen. Persze előbb meg kell nekik mutatni, hogy egészen más a helyzet, mint amit ők hittek.
2018. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
(egy kicsit megsértődtem, mert lenullázott a kérdező és gondolom a bősz ateista. Jut eszembe, mintha mondta volna valaki:"Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess!" Lehet hogy e sok lepontozásból baj lesz? nem mentek a mennyek országába?)
2018. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!