Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűn ha otthagyom az egyik...

Az bűn ha otthagyom az egyik vallást a másikért?

Figyelt kérdés

Tudom hogy elítéltek ezért, de csalódtam nagyrészt a kereszténységben és ezen belül is a római katolikus vallásban.

A református és evangélikus felekezetek/vallások közelebb állnak hozzám de nem akarok mégegyszer csalódni.

A buddhizmust ajánlotta egy jóbarátom ismerőse de annyira belém "verték" a keresztény felfogást,hogy nem tudom,mit tegyek.


2018. szept. 27. 14:46
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Ezek a válaszok, hát hadd ne mondjak semmit...

Kérdező, a kételkedés egy teljesen természetes dolog, mindenkivel előfordul élete során, és bár sokan bűnnek állítják be, végső soron hozzásegít ahhoz, hogy valódi, igaz hited legyen. A tékozló fiú is akkor látta be, hogy az atyja házában van az ő helye, miután már elment otthonról... és visszatért.

Én azt javaslom, hogy ismerd meg a különféle vallásokat, filozófiákat, de egyelőre ne dönts. Kis türelmi idő nem árt. Ha az igazságot keresed, akkor az igazság előbb-utóbb megmutatja magát.

Ha pesti vagy, akkor egyszer benézhetsz velem egy evangélikus istentiszteletre :-)

2018. szept. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
0%
Gyüjtsél bélyeget ,vagy menj horgászni.Kezd el sportolni valamit ami jobban leköt.
2018. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

31-es nem vagyok pesti.☺

Bár már döntöttem,de nem zárja ki azt amit írtál.Nagyon köszönöm!


32-s,horgászni szoktam,meg biciklizek is.

2018. szept. 29. 12:26
 34/36 anonim ***** válasza:
Mit döntöttél? :)
2018. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#13 Kerdezo

"Istenhez rengeteget imádkoztam és nem segített."

- ezt miert latom olyan sokszor? azert erzik valakik hivonek maguk, mert az imadsagot onsegitesre akarjak hasznalni?

ez okkultizmus, ezoteria! es ami nagyobb baj: önzöség

imadkoznod sosem szabad elvárással, foleg nem ha onmagadrol van szo

nagyon nehez ez, de errol ismerni meg az Igaz Hivöket, hogy probalnak olyan Türelmesek lenni mint Isten

ha nem pusztan "nem segit", hanem valami baj er teged akkor ezert haragudnal Reá? ha Istentol eredo buntetesnek erzed, akkor annak oka, es jogossaga kell legyen

* mibol gondolod hogy vallasod miatt nem segitett? es hogy egy masiknal fog? foleg ha ugyanugy fogsz imadkozni ott is, Hit, Remény, Szeretet, Önzetlenség es Bizalom nélkül (ne csak üres szavak legyenek szamodra!)

a Bizalom Isten irant azt jelenti hogy a rosszat is orommel kell fogadni, a lenyeg hogy mi jot tegyunk es igy is gondoljuk, hitunk a Szeretetrol szoljon, nem pedig a szenvedesunkrol

* ahogy Krisztus vállalta a vilag buneit ugy nekunk is magunkra kell venunk masok buneit (akikét) vagyis el kell szenvednunk oket, csak hogy kisse oszhangba hozzam, megertessem miert nem szabad elegedetlenkedned ha szenvedsz, sulyos Kereszt ez igen, de az ember teszi sulyossá, van egy nagyon szép ige errol majd kikeresem lehet, hogy Isten Konnyu es Edes Igát rakott a vallunkra, Ö Jót akar nekünk es nem rosszat! de ez nyilvanvalo kellene legyen, foleg hivök számára

* a szenvedeseid ellen magad is tudsz tenni, es Isten es masok is fognak tenni, ha Látja es látják hogy a Szeretetét árasztod magadbol

* okkultista ezoteriahoz (magiahoz, varazslashoz) fordulni buddhista szemszogbol is bün

(azert "imadkozni", magikus szavakat mormolni, hogy testileg, anyagilag jobb legyen nekunk)

viszont egy buddhista nem foglalkozik Istennel, lelket pedig nem letezonek tartja, igy te hogyan nyersz majd segitseget? mert buddhizmusban is epp onmagaval ellentetes tevut, ha onmagadbol, egodbol probalsz segitseget nyerni, hiszen eppen ezt kell megsemmisitened, egotlanna valnod (vagyis felismerned hogy az vagy, sosem volt egod, Éned), igy olyan hogy onzo segitsegVágy egyszeruen a leghelytelenebb gondolat, igy a legelsök közt pont ezektol a legerosebb vagyaidtol kell (vagyis ez lenne a cel) megszabadulnod

igy a buddhizmus ketlem hogy a te utad lenne, persze tevelygo mellekutakon jarhatnad, de igazabol nem lennél buddhista...


#19

ha Istenben valoban hinne akkor lenyegtelen milyen vallashoz all, vagy vallastalan lesz e

* Teremto Isten es teremtese Onzetlen Szeretetét barhol "barhogyan" meg lehet valositani

aki nem tud Istenrol az is teremtese Onzetlen Szeretete altal Öt is szereti

* de ezt a nagyon egyszeru nyilvanvalo leirast megis kepesek felreerteni es kiforgatni szerintem sokan, az eleg erthetetlen szamomra miert

(hogy erthetobbe valjon: ebbol egyaltalan nem kovetkezik hogy a katolicizmust (illetve barmely masikat) es hagyomanyait el kell hagyni! sem hogy barmit bele kellene epiteni!)


#20 kapcsan:

igazabol ha a felekezet tagjai miatt kell elhagyni egy vallast, hogy nehogy "veluk vesszunk", akkor csak onmagunkban bizhatunk, nem tartozhatunk sehova, de Isten nem iteli el az Igazakat a Bunosok kozt (veluk egyutt)

az emberiseget egyontetuen elitelhetné, hiszen sok a "konkoly" koztuk

ha felekezetedben sok a bunos attol még neked nem kell elcsabulnod, atvened ezeket, ha viszont a felekezet vallasi torvenyben szentesiti a bunoket akkor idovel kenytelen lehetsz elhagyni, bar kotelezni bunre aligha fognak, de idovel a bunelkovetes kotelezese is ervenyre juthat, ilyenkor csak az elhagyas a helyes, vagy ha gatolnák akkor a Mártirság

* vagy inkabb bunoket kovetnel el csak hogy "élhes"? (az OrokEleted feladasa árán? - "szerencsere" (Istennek Hála) manapsag azert a martirsagra nem kenyszerulnek sokan - legalabbis igy tudom, mindenesetre kevesebben mint a "martirok korában")

de ha ez divatos lesz, vagyis altalanos lesz minden vallasban akkor csak az emlitett egyéni egyszemlyes "kozosseg" lehetseges, márha ennek megvalositasat nem gatolják...

de a Satan ilyen teljhatalmat kapna? hogy még rejtekben titokban se lehetne Igaz kozosegbe gyülni?

(mert azokban az idökben minden nyilvanos kozosseget tisztátalansaggal megfertozne)


#25 valaszom utaniakat nem olvastam


Xy4

2018. okt. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Bizony bizony ,nagyon meg kell gondolni Jézus követését.

Ott a tanítványok példája.

2018. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!