Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűn ha otthagyom az egyik...

Az bűn ha otthagyom az egyik vallást a másikért?

Figyelt kérdés

Tudom hogy elítéltek ezért, de csalódtam nagyrészt a kereszténységben és ezen belül is a római katolikus vallásban.

A református és evangélikus felekezetek/vallások közelebb állnak hozzám de nem akarok mégegyszer csalódni.

A buddhizmust ajánlotta egy jóbarátom ismerőse de annyira belém "verték" a keresztény felfogást,hogy nem tudom,mit tegyek.


2018. szept. 27. 14:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Te valóban az egész katolicizmusban csalódtál? Vagy csak a saját közösségedben? Elmondom neked, a katolikusoknál és a protestánsoknál is egyaránt vannak jól és rosszul működő közösségek. Ne sodródj az árral ide-oda, hanem az igazságot keresd. Gyarló emberek pedig mindenütt vannak, ezt ne felejtsd el.
2018. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
73%

"Gyarló emberek pedig mindenütt vannak, ezt ne felejtsd el."

Ezt felejti el az egyház az első körben, amikor pogányokról beszél.

2018. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Az egészben és a felekezetben is,nem mindenkiben,de volt pár olyan ember aki rámszállt és szinte vallattak.Ha meg nem mentem el egy misére,akkor úgy néztek rám,mint egy bűnösre vagy semmibe néztek.

És ők voltak az oszlopai a felekezetnek.

Szüleim is nagyon erőltették a dolgokat és ha mondjuk nem mentem hittanra, mert nem volt kedvem,akkor apám megvert.Persze ez még általános iskolában volt.Katolikus középiskolába nem vettek fel.


És egy idő után csömöröm lett a nagy katolikus prédikációktól,úgy éreztem, nem visz előre,Istenhez rengeteget imádkoztam és nem segített.

2018. szept. 27. 17:27
 14/36 anonim ***** válasza:
0%
A hülyeség nem bűn, nézd meg hány valláskárosult van szabad lábon.
2018. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Ezt mire értetted, pontosan??

Amúgy nem tudom, milyen alapon hülyézel le.

2018. szept. 27. 18:05
 16/36 anonim ***** válasza:
43%

Úgy látom, hogy te inkább általánosan csalódtál a kereszténységben, illetve a vallásokban. Egy teológiai érvet nem hoztál fel, amiért elhagynád az Egyházat. Lényegében a hited van válságban, ez pedig nem felekezetre visszavezethető dolog. Még ha azt mondtad volna, hogy a szeplőtelen fogantatás dogmáját nem tudod elfogadni és ezért evangélikus akarsz lenni, az legalább valódi ok lenne és meg tudnánk vitatni a dolgot.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Azt kérdezed, hogy bűn-e, a válaszom pedig, hogy attól függ. Ha a katolikus Egyház az az Egyház amit Krisztus alapított és te ezt elhagyod, akkor olyan súlyos bűn, hogy kárhozatot vonsz magadra. Hiszen a megismert hitigazságok elleni tusakodás az Szentlélek elleni bűn.

Mondjuk ha úgy látod, hogy a buddhizmus az igaz vallás, akkor az megint más. Bár azért nekem úgy tűnik, hogy elég nagy a távolság a protestáns felekezetek és a buddhizmus közt, nem igazán tudom, hogy miként jött így össze. Vagy teljesen mindegy, mert a hit számodra olyan, mint valami lelki cukorszirup? Egy ideig bódítson, aztán annyi?

2018. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
70%
Az elhagyott vallás bűnnek tekinti, hogy elhagyod, az új vallásod nem. A katolikus egyház vár vissza.
2018. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

16-s,te sem látod a fától az erdőt?

Nem azért tettem fel a kérdést hogy meddő vitát folytassak.Szűz Máriával pont semmi gondom sincs,egyszerűen a református és evangélikus egyház tanításai szimpatikusabbak, közérthetőbbek a számomra.


Sehol sem írtam hogy a Buddhizmus az igazi.

Pontosan tudom mennyire más mint a keresztény vallások.Pont ezért vonz.


Azért köszönöm,most már biztos hogy a buddhizmust választom, neked és a 46%-s társadnak hála.

2018. szept. 27. 19:01
 19/36 anonim ***** válasza:
42%

46%-os még véletlenül sem a társam és felőlem Thort is követheted, egyáltalán nem érdekel. Egy hitetlen ember (buddhizmus esetén istentagadó is) teljesen mindegy, hogy melyik felekezet vagy vallás statisztikáit növeli 1 fővel.


Hogy egy kis kontrasztot állítsak, a korai századok keresztényei, amikor azt mondták nekik, hogy hagyják el hitüket és válasszák a pogányságot, inkább meghaltak Krisztusért. Inkább haltak kínhalált, lettek élve elégetve, oroszlánok marcangolták szét őket, gladiátorok elé vetették őket, de sosem tagadták meg Isten. Te pedig úgy váltogatod a vallást láthatóan, mint egy fehérneműt, mert éppen a lelkedet nem mézzel kenegeti.

2018. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes amit írsz.

Már csak azért is, mert a bibliában van egy ilyen felszólítás, ha valaki rá jön, hogy nem Isten igazsága, és helyes imádatában él.

(Jelenések 18:4) . . .„Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok részestársai lenni a bűneiben, és nem akartok kapni a csapásaiból.

A jelenések 18. fejezete a hamis vallásokkal foglalkozik, és a Nagy Babilon gyűjtő névvel illeti ezeket. Ebbe a létező össszes világban levő vallásokat jelenti. S bizony bármilyen hihetetlen, idetartozik a magukat keresztény vallásuaknak nevező egyházak is.

De mivel gyűjtő fogalom, az összes vallás ami nem Jehova és Jézus vezetése, oktatása, és imádata alatt van, így a keleti, és még a törzsi vallások is.

azért kapta a Nagy Babilon nevet, mert Onnan indultak Ki a nyelvek öszezavarása után, a nemzeti, kulturális hagyományok, és vallások.

Ezek soha nem voltak Jehova imádatának elvárásával összhangban a Héberek idejében, és Jézus oktatása példája idejében sem.

Ezért ha valaki megtalálja Isten igazságát, és annak helyes imádatát, azt maga Isten szólítja fel, hogy hagyja el azt, mert ezek a vallások hatalmas büntetésre számíthatnak, amiért nem tették azt, amit Isten ért tőlük.

Az már más Téma, hogy az illető, a helyes imádatot gyakorlók, vagy más neki tetsző valláshoz csatlakozik.

2018. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!