Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűn ha otthagyom az egyik...

Az bűn ha otthagyom az egyik vallást a másikért?

Figyelt kérdés

Tudom hogy elítéltek ezért, de csalódtam nagyrészt a kereszténységben és ezen belül is a római katolikus vallásban.

A református és evangélikus felekezetek/vallások közelebb állnak hozzám de nem akarok mégegyszer csalódni.

A buddhizmust ajánlotta egy jóbarátom ismerőse de annyira belém "verték" a keresztény felfogást,hogy nem tudom,mit tegyek.


2018. szept. 27. 14:46
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
56%
És mi lenne,ha vallások helyett magadban keresnéd a boldogságodat/Istent,nevezzük bárhogy.
2018. szept. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
31%
Bocs,lemaradt a kérdőjel.
2018. szept. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ahogy olvasoma a hozzaszólasaidat, úgy látom, neked nema z Egyházzal, hanem az egyházközséggel volt a bajod. Azért mert a te történetesen katolikus egyházközségedben ilyenek az emberek, az még nem jelenti azt, hogy minden egyes katolikus egyházközségben ez a helyzet. Te kivetíted a közösséged problémáit az egész egyházra. Csak úgy mondom, a protestánsoknál is léteznek ilyen borzalmas gyülekezetek, ahogy a katolikusoknál is rengeteg a szuper közösség. Ismét mondom, hogy az igazság keresése motiváljon, ne az, hogy a ti plébániátokon milyenek az emberek. Plébániát válthatsz, de a felekezet váltás nem olyan, mint amikor zoknit cserélsz. Ezt meg kell fontolni. Talán érdemes lenne elolvasnod a katolikus, és az evangélikus, református felekezetek tanítását, ezeket összevetni a Bibliával, és az ókeresztény kor egyházával, és amelyik felekezet megegyezik ezzel, az az igazság. De persze nagyon fontos a Szentlélek segítségét kérni ehhez. :)
2018. szept. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%

Ugye fogalmad sincs a vallásokról,Istenről,Jézusról?

Te nem hülye vagy ,hanem buta.

2018. szept. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Kerdesedrol: akkor megterni is bun lenne?


tehat ennyire meg nem lehet megmondani bun-e


ha felebarataid es Isten ellen fordulsz akkor kovetsz el bunt

2018. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Ha a Biblia szemszögéből nézzük.

Nem tudom mennyire tekinted tekintélynek a Bibliát? Ot rengeteg példát találsz a kérdésedddel kapcsolatosan. Én csak néhányet említenék.

Krisztus mint egy 30 évig teljes mértékben(ő volt az egyetlen) a zsidó törvényt töltötte be, az szerint él, tökéletesen betartva azt. Aztán váltott, és letrehozta a keresztény vallást, sőt az egyház főpapja lett a Héberek 5:4-10 szerint.

Az édesanyja, mintegy 50 éves lehetett, amikor (zsidó vallásba született) megtért, és a fia követőjeként keresztény lett. Azután itt van Saul esete, akibők később Pál apostol lett...stb.

Nem bűn, ha azt tesszük, amit Krisztus mond:

János 4:23, 24

"Mindamellett eljön az óra, és az most van, amikor az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is olyanokat keres, akik így imádják őt. Isten szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk.”

2018. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%
Akkor hagyd az egyházakat és csináld úgy, ahogy kell. TE+Jézus+Biblia.
2018. szept. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, de mi lenne felnőttesen döntenél ebben a kérdésben. Mennyire ismered most a Katolikus Egyház teológiáját? Mennyire ismered a református teológiát? Mennyire ismered az evangélikus teológiát? A ref. és az evangélikus nem ugyanaz...

Szóval javaslom elsőkörben az utánaolvasást és esetleg lelki vezető keresését, ha komolyan érdekel a téma.

Az hogy csalódtál emberekben, az egy dolog. Mindenhol vannak rosszindulatúak, gonoszak, lenézőek. A buddhistáknál is fogsz találni idővel, ne aggódj. :)) Nem ez mutatja egy vallásnak a mércéjét, hanem hogy Téged hova visz, milyen lesz tőle az életed, hogyan fogsz gondolkodni Te az embertársaidról. Mert elmondom, hogy ezek nem a kereszténységtől váltak ilyenekké. A mi plébániánkon pár éve egy 20 éve itt szolgáló, lelkiismeretes, sokat dolgozó plébánost támadott hátba a saját egyházközségének több nagypofájú tagja. Kvázi a saját bizalmi emberei, ha lehet így mondani. Persze, a politika (mi más?) is közbeszólt... De ettől még nem a katolikus egyház a rossz. Én is csalódhattam volna, de ezek az emberek nem a katolikus keresztény lelkület szerint cselekedtek.

2018. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

KZitus !!Miért írkálsz hülyeségeket?

Látom semmi fogalmad nincs az Ószövetség és az Újszövetség közötti összefüggésről.

Ha valamihez nem értesz ,ne szólj bele.

2018. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
A hasznos tanácsokat köszönöm!
2018. szept. 28. 13:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!