Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűn ha otthagyom az egyik...

Az bűn ha otthagyom az egyik vallást a másikért?

Figyelt kérdés

Tudom hogy elítéltek ezért, de csalódtam nagyrészt a kereszténységben és ezen belül is a római katolikus vallásban.

A református és evangélikus felekezetek/vallások közelebb állnak hozzám de nem akarok mégegyszer csalódni.

A buddhizmust ajánlotta egy jóbarátom ismerőse de annyira belém "verték" a keresztény felfogást,hogy nem tudom,mit tegyek.


2018. szept. 27. 14:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
13%

Csapódsz ide-oda, és magad sem tudod mi is az amit keresel, de pontosan tudod a lelkedbe, hogy meg kell találnod, mert el fogsz veszni.


Ki az az egyetlen, aki megváltotta drága áron-saját vérén-az embert?


Jézus, és ki az akit maga helyett küldött a földre? Szent Lélek. Őt keresd.


De sem Buddhánál, sem bálványimádóknál nem fogod megtalálni.

2018. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Én 20 éves koromban voltam hasonlóan a református vallással. Jómagam több mint 25 éve tértem át az adventista vallásra. A református testvéreimet azonban azóta is testvéreimnek tekintem, mint ahogyan minden hitvalló keresztényt, aki meg is éli a hitét.


Szerintem természetes dolog az, hogy az ember az igazságkeresésében odáig jut, hogy már nem tud azonosulni azzal amiben van. A probléma akkor van, ha azután megtagadja azokat az értékeket amiket kapott és szembefordul azokkal. Az igazságnak mindig párosulnia kell a szeretettel. A bűn a szeretetlenség, a bántás, az igazságtalan viselkedés. Ha otthagyod az egyházad, de szeretettel tudsz tekinteni azokra, akik benne maradnak, és elfogadni őket, úgy ahogyan vannak nem azonosítva őket a hibáikkal akkor nem bűn. A bűn az ítélkezés, és a harag.


Ezt a szeretetet kívánom neked az igazságkeresésedben!


Üdv. Péter

2018. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

1-s,pont ez a felfogás ami miatt csalódtam.

Ez a gyűlölet, álszenteskedés és előítélet.


Péter,te egy nagyon jó ember vagy,köszönöm.

Nincs bennem gyűlölet azok iránt akik maradnak.A szeretet továbbra is a legfontosabb, de legalábbis az elfogadás.

2018. szept. 27. 15:26
 4/36 anonim ***** válasza:
0%
Olvass el pár tudományos-ismeretterjesztő könyvet és utána gondold át ezt a vallás dolgot.
2018. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
13%

3 *-s,pont ez a felfogás ami miatt csalódtam.


Ez a gyűlölet, álszenteskedés és előítélet.


Azokon a helyeken ahol írtad, és jártál, ott valóban az van amiről írsz, de ahol a szent Lélek, ott nincs:)

2018. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Yagami,értem én, de számomra fontos a hit.

4-s,pont erről beszélek.

2018. szept. 27. 16:05
 7/36 A kérdező kommentje:
Vagyis 5-s.
2018. szept. 27. 16:10
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Keresztényeknél (akár az iszlámban) mindenki, aki nem az igaz istent imádja, azok kárhozattak.


Na és?

2018. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy itélünk el.Hiszen amiben az ember csalódik avval felhagy előbb utóbb,újjat keres,vagy smmit nem csinál.

Ha következő vallás ban is csalódol ,akkor jön a következő,és a következő,és így tovább,míg meg nem halsz.

A vallások már csak ilyenek.A Biblia vallás ellenes,gondoltad volna.

Jézus a vallásos emberek közé született,hogy a vallás rabságábol kiváltsa őket ,és persze minden embert,mert valamilyen formában minden ember vallásos.

Isten utálja a vallást.Sajna a Bibliát nem olvassák ,vagy nem jól értelmezik,és így nem tudnak élő kapcsolatba kerűlni Istennel ,Jézussal .


Egyedűl csak Jézus Krisztus tud téged kimenteni ebből az ördögi körböl,ami a világ vallásainak tekervényes összevisszasága, ha hiszed ha nem.

Jézusban még senki sem csalódott,te sem fogsz,hiszen meghalt érted! Érted?

2018. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Nem tudom,de kicsit ellentmondásosnak tűnik számomra, amit írtál, utolsó.

A kereszténység nem a Biblián alapszik?

Rosszul tudom?

2018. szept. 27. 16:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!