Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális keresztény...

Homoszexuális keresztény férfi előtt milyen lehetőségek állnak arra, hogy valakivel boldog legyen?

Figyelt kérdés

2018. jún. 25. 00:54
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%
Örülök hogy vannak itt még normális emberek is akikből nem veszett ki az emberség.:)
2018. júl. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
0%
Te nem vagy homo...hanem megszallt egy demon es az erez helyetted.Isten latja lelkem tudom mirol 'beszelek'
2018. szept. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

#42

Te meg nem vagy épeszű.

2018. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

"Megszállt egy démon és az érez helyetted"


#42, te ezt érzed?

Ha igen, akkor elárulom, hogy nem vagy egyedül. A kényszerbetegség pontosan ilyen! Ennek valóban nincs köze a szexualitáshoz, hanem arról szól, hogy bekattan neked egy akármilyen gondolat (rákos vagyok, piszkos vagyok, meleg vagyok stb.) és nem hagy nyugodni, minél inkább igyekszel megszabadulni tőle, annál jobban támad, szenvedsz tőle, és mindeközben érzed, hogy ez nem oké, "ez nem én vagyok". Tényleg hasonlít az érzés a megszállottsághoz, tapasztalat... Ehhez orvosi segítség kell.

A valódi homoszexualitás nem ilyen.

2018. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi elképesztő marhaságot lehet itt olvasni, hihetetlen....


A Kérdező nem a kiselőadásokra kíváncsi, hanem arra, hogyan lehet boldog egy meleg keresztény ember Valakivel.


Nem tudom melyik felekezethez tartozol. Összességében azt lehet mondani, hogy a katolikus egyház leginkább "liberális" ebben a kérdésben a hivatalos tanítás szerint. Ott ugyanis semmi gond nincs azzal hogy meleg vagy, viszont teljes cölibátusban kell élned. Ez persze csak a hivatalos tanítás, a gyakorlatban a legtöbb pap homofób.


A többi felekezet nemhogy nem fogadja el, hanem mindenféle eszeveszett "szabadulásról", "gyógyításról" beszél. Isten a tudója, hogy ezzel a buta gondolkodással hány embert tettek már lelki nyomorékká vagy kergettek öngyilkosságba.


Ezek az egyházi tanítások egyértelműen tévesek, ezért nem érdemes őket komolyan venni. Szerintem mindenkinek van olyan tanítás a saját felekezetében, melyet nem fogad el. Én pl. katolikus vagyok, de a szentek kultuszával nem tudok mit kezdeni. Nem értek egyet azzal, hogy egy elhunyt szent csontdarabjait vagy bármilyen használati tárgyát csókolgatni kell, gondolom ezzel sokan így vannak.


A melegség kérdése is ilyen. Próbáld meg figyelmen kívül hagyni ezt a témát. Keress magadnak egy hozzádillő, lehetőleg szintén vallásos fiút, akivel hűségben szeretetben élhettek. Istenben továbbra is bízzál, és igyekezz megtartani Jézus tanításait.


Ui.: privátban beszélgethetünk erről a kérdésről bővebben. Ne hallgass a sok homofóbra, mert óriási károkat okozhatnak benned, ha bedőlsz nekik.

2019. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!