Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális keresztény...

Homoszexuális keresztény férfi előtt milyen lehetőségek állnak arra, hogy valakivel boldog legyen?

Figyelt kérdés

2018. jún. 25. 00:54
1 2 3 4 5
 31/45 yesyesyes ***** válasza:
5%

Basszus, mit jelent az hogy "Homoszexuális keresztény férfi"....?????

Nem is értem....!!!!!!!

"Akik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt." Gal. 5,24


"Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem." Luk. 9,23


Hogy lehet kereszténynek nevezni olyan homoszexuálist vagy bármilyen más, Krisztussal összeegyeztethetetlent cselekvő személyt (lop, csal, öl ...stb) aki ezektől a dolgoktól nem is akar megszabadulni...?????

Ha így akar élni, boldog lenni ahogy most van, akkor tegye azt, de ne mondja hogy keresztény mert az egészen mást jelent...!

És ha ennek ellenére azt mondja magáról hogy homoszexuális keresztény , az nincs tisztában a kereszténység lényegével és nem is értem hogy mire keresztelkedett meg!!!!!!!

2018. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Te nagyon buta vagy. Vannak meleg keresztények. Isten nem utasít el senkit. Az elutasítás emberi viselkedésmód.
2018. jún. 29. 21:20
 33/45 anonim ***** válasza:
90%

#31

Ahogy te sem vagy tisztában a fogalmakkal és hülyeségeket írsz. Ráadásul tipikus példája vagy a szektásoknak ezzel az ítélkezéssel.


Ha egy meleg önmegtartóztató életet él, miért ne lehetne keresztény? Ne akarj már megítélni mindenkit.

Ráadásul attól, hogy valaki keresztény, ugyan úgy bűnös ember, nem szűnik meg benne a bűnre való hajlam. Esetleg te bűntelennek gondolod magad? Sőt a keresztények is gyakran engednek a csábításnak és bűnöket követnek el, igen, olykor újra, s újra. Elég csak a fiatalok szexuális bűneire gondolni, ahhoz pedig még csak melegnek sem kell lennie senkinek.


Természetesen törekedni kell a bűnöktől való megszabadulásra, de ne legyél már annyira álszent, amennyire mutatod magad. Hasonló vagy azon farizeusokhoz, akik meg akarták kövezni a parázna asszonyt.

2018. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 yesyesyes ***** válasza:
3%

# 33


Akik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt. Gal. 5,24

"Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem." Luk. 9,23

Nem értem mi ezen ami nem érthető???????

A parázna asszony példázata pedig csak a 4.szd. körül került bele az evangéliumba. Addig egyikben sem volt benne, ergo nem is biztos hogy valóban megtörtént... Járj utána

2018. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%

Mondod te, én azért az egész Írást Istentől valónak gondolom. Nem kezdek el benne válogatni, hogy adott rész nem tetszik, néhány töredékben nem is szerepel, akkor biztos későbbi betoldás.

Mivel a korai századokból csak töredékek maradtak fent, nagy valószínűséggel hiányosk bizonyos mértékben. Neve is ezt jelenti, töredék.

Néhány szekta kivételével minden keresztény felekezet elfogadja ezt a részt, én sem teszek másként.


"Nem értem mi ezen ami nem érthető???????"

Felesleges halmozni a kérdőjeleket... Miért ne lenne érthető? Láthatóan te nem érted, gondolom a gőg miatt. A megszentelődés, a megtérés egy életen át tartó folyamat, nem az egyik pillanatról a másikra történik. Az apostolok közvetlenül Jézus mellett voltak, még sem váltak bűntelenné. Péter hány éve volt már Jézus mellett, amikor megtagadta Őt? Jézus még is megbocsátott neki, sőt az Egyház sziklájává tette.


Azt idézed, hogy:

"vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem"

Ahogy Jézus is elesett a kereszt súlya alatt, úgy az emberen is erőt vehetnek a bűnök. De Jézus újra, s újra kezet nyújt, ha segítségét kérjük és felemel a bűn sarából minket.


Úgy látszik, hogy te nem értetted meg Krisztus üzenetét, ami a szeretet és irgalom, nem pedig az álszent, farizeusi ítélkezés.

2018. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 yesyesyes ***** válasza:
26%

#35

"A megszentelődés, a megtérés egy életen át tartó folyamat, nem az egyik pillanatról a másikra történik."- írod te.


"Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők,

Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.

Ilyenek voltatok pedig némelyek, de megmosattattatok, de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által." 1 Kor. 6,9-11


Lehet az apostol nem tudta még azt amit te tudsz a megszentelődésről s a Krisztusi üzenetről...

2018. jún. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
27%
yesyesyes válaszával értek egyet,aki idézi is az 1 korintus levélből azt az igeszakaszt amikor pál megnevezi,hogy férfiszeplősítők és pulyák,magyarán homoszexuális- DE én megjegyezném,hogy akik ilyeneket cselekednek,de talán az ige is így irja- Isten országának örökösei nem lesznek.Ez egyértelmű,ez sztem olyan mint az 1szer1,nem lehet tulragozni.Napnál világosabb.A másik érvelő,aki lefarizeusozta yesyesyes személyét illetve ő a házasságtörő asszony példáját hozta ellenérvként,vele az a probláma véleményem szerint,hogy azért Jézus valóban irgalmas a házasságtörő nőhöz,meg minden emberhez, de mond egy lényeges mondatot a történet végén:eredj el,és többé ne vétkezz!!!!tehát a hyperkegyelemben én nem hiszek,abban,hogy elkövetjük a bünt majd megvalljuk,aztán megint elkövetjük,megint megvalljuk,és ezt egy keresztény életen át így csináljuk,ez képmutatás, megintcsak nem kereszténység.Egy kereszténynek idővel nemet kell mondani a bűnre!!!!ez amit a szentírás megtérésnek nevez.Nem állítom,hogy minden büneinkkel egyik pillanatrol a masikra le tudunk mondani,de idővel le kell tudni mondani,vagy úgy,hogy szexuális démonoktól kell megszabadulni,ha az illető már annyira homoszexuális,hogy rá se bír nézni se egy nőre akkor bizonyára nagyon erősen tele van a személyisége a homoszexuális beállítottságát okozó tisztátalan,perverz démonokkal,ilyenkor mindenáron törekedni kell szabaddá válni akár segítséget kérni pásztoroktól stb,majd miután szabaddá vált a szabadság megtartása se könnyű,de a testet megfeszítve indulataitól,gerjedelmeitől,lehetséges ez is,és szép lassan azt fogja észrevenni,hogy már rá fog tudni nézni,nőkre sőt még tetszeni is fog neki némely hölgy.Az igazság szabaddá tesz-irja pál apostol.
2018. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Akik itt írjâk hogy térjen át nőre azt se felejtse el hogy az sem bűntelen sőt a házasság előtti szex bűn.
2018. júl. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Teológus vagyok.

Úgy látom, rendesen kapod a savat csupán azért, mert megkérdeztél valamit. Ez sajnos önmagában válasz arra a kérdésre, amit feltettél: nem vagy könnyű helyzetben. Félre ne érts: én nem tartozom azok közé, akik elítélnek téged, és főként nem gondolom, hogy a homoszexualitásod bármiben is gátolna téged az Istennel való kapcsolatodban. Ugyanolyan ember vagy, mint bárki más. Isten úgy szeret téged, ahogy vagy.

Ismered a Mozaik Közösséget? Ugyan én még nem voltam náluk, de tervezek elmenni, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogyan működik a hitéletük a gyakorlatban: gyakorlatilag olyan Istenkeresőkből álló csoport, akik homoszexuálisok, vagy egyéb, hasonló módon ki lettek taszítva a "normális" vallásosságból. Szerintem érdemes lehet utánanézned:


[link]


Sok sikert kívánok neked a boldogsághoz! Azt írod, keresztény vagy: ezáltal, ha bízol Istenben, ne ereszd el a hited! Bármilyen nehéz is ilyen környezetben megmaradni benne...

Ha szeretnéd, írhatsz privátot, én is nagyon szívesen várom, mivel ugyan én heteroszexuális vagyok, nincs első kézből tapasztalatom a témában, de nagyon fontosnak tartom, mivel sokakat érint.

Szép napot, minden jót! :)


A többieknek pedig:


(Akinek nem inge, ne vegye magára)


Elszomorít, hogy ha valaki egy teljesen normális kérdést feltesz, az a normális, hogy így le kell támadni, személyében sérteni, és a hitét meg kell kérdőjelezni. Nem hibáztatok senkit, nem mi tehetünk arról, ha rossz beidegződéseink vannak, és/vagy sérelmeink vannak vagy a vallásosság, vagy épp a másik oldalról. De én úgy gondolom, ha valaki, aki keresztény, és abban a szellemben, ahogy itt olvastam, több kommentben is, teljesen odaszánja magát Istennek, akkor legalább megpróbál egy kicsit jézusibb mentalitással közelíteni a kérdéshez: nem egyből ítélkezni, nem érvelni, nem meggyőzni, és főként nem Isten helyébe lépve kimondani a végső igazságot. Szerintem kevesek vagyunk mi ehhez, hiszen, ha hiszitek, ha nem, a Bibliából totál az szűrődik le, hogy mindannyian bűnösök vagyunk. Senki sem kerülheti ezt el. Azonban az is benne van, hogy Isten a bűnösökhöz fordul, segít rajtuk - segít rajtunk. Megértéssel fordul hozzánk.

Dietrich Bonhoeffer, a lelkész, aki a második világháborúban, a Harmadik Birodalom elnyomása idején is képes volt kitartani hite mellett, és végül mártírhalált halt, egyszer azt írta:

"Meg kell tanulnunk nem annak a fényében tekinteni az emberekre, hogy mit tesznek, vagy nem tesznek, hanem azt nézni, mit szenvedtek el." Nem minden a tett, a mögötte lévő indulat, és a hit legyen a kiindulópontunk!


Kívánok mindenkinek szép napot!

2018. júl. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jót írt az utolsó! (a teológus)

A többiek válaszain meg el vagyok hűlve. Aki keresztényként Krisztust követi, ahhoz teljességgel méltatlan ez a hozzáállás. Ő talán ezt tanította? Egy dolog, hogy segíteni nem tudtok, de akkor legalább ne ártsatok!

Kérdező, sajnos én heteroszexuális nőként szintén nem sokat tudok segíteni, csak arra tudlak bátorítani, hogy ne félj közeledni Istenhez, akármi is van! Ő mindenkit szívesen fogad, vele mindent el tudsz rendezni. Ne mondj le Istenről csak azért, mert mások szerint te nem mehetsz hozzá! Ezenkívül fogadd meg a teológus hozzászóló tanácsait, a mocskolódó válaszokkal meg ne törődj! Ők nem ismernek téged, ellenben Isten már akkor ismert, amikor még meg sem születtél. :-)

2018. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!