Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lett olyan nagy divat a...

Miért lett olyan nagy divat a buddhizmus?

Figyelt kérdés
Főleg a tengeren túlon, de már nálunk is mindenki jógázni jár meg Buddha szobor van a házban. Persze ettől még nem buddhista valaki hogy jógázik és van egy Buddha szobra csak úgy "látszatra" csinálják, de miért?

2018. máj. 20. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk azért, mert:

a, a jobb válasz: vannak emberek, akik igényelnék azt a fajta mentalitást, amit ezen kultúra ad, pl.: nyugalom, kiegyensúlyozottság, stb. Ezért ismerkednek ezen irányzattal. Az már más kérdés, hogy Mo.-n egy nagy katyvasz keletkezik, mert:

b, a rosszabb válasz: divatból felvesznek az emberek valamilyen irányzatot (pl.: Buddhizmus), de egyrészt a lényegi mondanivalója máshogyan jön nekik le, másrészt Mo.-n nem úgy kivitelezhető, mint egy ázsiai országban. Ettől függetlenül szerintem valóban igény lenne végre egy normális életre ebben az országban...

2018. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 1960-as években jött divatba, amikor a fiatalok rájöttek, hogy a szüleik élete nem a jó irány. Alternatívákat kerestek, ekkor fordultak a pszichedelikus drogok és Kelet felé és lettek muszlimok, krisnások, buddhisták (főleg mert celebek is, mint pl. a Beatles), ekkor alakultak ki a New Age-es ezoterikus irányok.
2018. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Két dolog keveredik a new ageben:


1) Orientalizmus. Már a 19. században kezdődött hogy ami keleti / távolkeleti az "exotikus". Az emberek tudják hogy nem csak Európában vannak régi civilizációk hanem Ázsiában is, és különböző fellángolásokban érdeklődnek irántuk.


2) Digitális és rohanó világ ellenesség. Bezzeg a Tibetben a buddhista szerzetesek békében és harmóniában élnek...


(Vagy más témakörben: az ősember nem úgy étkezett mint a mai ember, ezért mi is együnk a "paleo diéta szerint"; vagy az ősi kínaiak nem a csúnya gyóygszerlobbi gyógyszereivel gyógyították, hanem a csí áramlását megszabályozták tűk szurkálásával,...)

2018. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint a kérdésben is szerepel, divat. Igazából ez nem nevezhető buddhizmusnak, ahogy a krisnások is olyan távol vannak az eredeti hinduizmustól, mint Makó Jeruzsálemtől, ahogy szokták mondani.

Az emberek szeretnének különlegesek lenni, kitűnni a "szürke többségből". Ez is egy irányzata ennek.

2018. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Itthon volt egy sok évtizednyi vallásüldözés. Ennek egyik eredménye az, hogy a történelmi egyházak a rendszerváltásra jelentősen meggyengülnek, a másik pedig hogy az információ megnyíltakor igen sokaknak vonzóvá vált az új, ezoterikus világ.

Na meg 21. század van - információszabadság és a gondolkodás viszonylagos szabadsága.

2018. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De ezek, amiket írtok, ugyanúgy ráhúzhatók a keresztények 90%-ára. Akkor az is csak divat?
2018. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem divatból senki se lesz se keresztény, se buddhista, se taoista.
2018. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Buddhizmus az "életforma" tehát ilyen nyugalom állapotba tudsz kerülni, eltudsz mélyülni önmagadba tehát igazából ez nem vallás hanem ÉLETFORMA.

Az embereknek kell valami relax amiben kikapcsolódhatnak teljesen.


Általában a "Jógázás" és a Buddha életforma azonos én úgy tudom...

2018. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt azért súlyos tévedések repkedenk.


A jóga a Védanta része. Az a hinduizmus néven összefoglal vallás/életszemlélet gyökere.

A Buddhizmus a hinduizmussal szemben lépett fel. Egyfajta reformként. Talán megnevezhető némi hasonlóság a katolicizmus kontra reformáció viszonyával.

A nyugaton a Buddhizmus épp a materializmussal jól összepasszoló, enyhén nihilista megközelítése miatt terjedhetett el.


Az európai kultúrkör gondolkodásában és még vallásosságában is mélyen ott a tudományosnak nevezett anyagias szemlélet. Ez eléggé szemben áll a hindu filozófiával, a Budhizmussal kevésbé.


Ha valaki jógázik, azt előbb gondolnám hindinek mint buddhistának. A megszemélyesült istenségek (pl.: Krisna) szerintem meg inkább olyan szemléletnek a részei voltak(hindi vallásosság), ami ellen a buddhista reformmozgalom indult.


Magyarok spirituális érzékenysége kulturális gyökerei miatt még mindig (minden azt írtó rendszerváltás ellenére) hitelesebb, mint a gyökerét rég vesztett nyugat felfogása a szellemi tanításokról. Ott lehet, hogy jobban elterjedt, tere és elérhető irodalma van, mégis az emberek kevesebb eséllyel értelmezik megfelelően.

A

2018. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sokan nem azert jogaznak mert latszatra buddhista akar lenni. Nem akar csomo ember ennek ellenere sem buddhistanak latszani. Ennek nincs koze hozza.
2018. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!