Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliában olvasható Istennek...

Bibliában olvasható Istennek fiai kik pontosan?

Figyelt kérdés
(Mózes 1. könyve, a teremtésrõl 6:2) És látták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közül, kiket megkedvelnek vala.

2018. máj. 14. 12:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Angyalok
2018. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
4%
Az egyik Jézus, a többiek nevét nem ismerjük, de ők Jézus féltestvérei. Ők más bolygókon élő intelligens fajok közé születtek le, hogy nekik is elhozzák a megváltást.
2018. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Az angyalok lejöttek a földre, és nőket vettek feleségül? Ezek szerint az angyalok hím neműek a keresztény vallás szerint?
2018. máj. 14. 13:07
 4/28 Mansour ***** válasza:
2018. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Azt mar megfogyeltem, hogy ha valamilyen kerdeses ertelmezesi cikket ir a Szabados Adam, akkor mindog a legmaterialistabb vonalat partfogolja.
2018. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 KZitus ***** válasza:
29%

Szia


A bibliai beszámoló szerint az angyalok tudnak emberei testet fölvenni, ha Isten valamilyen feladattal látja el őket itt a földön. Ez történt Ábramámmal is, amikor meglátogatta őt mikor egy, mikor 3 angyal, a 1Mózes 17 és 18 fejezetében leírtak szerint.

Az 1Mózes 6:2–4 beszél először ’az igaz Isten fiairól’, és azt írja róluk, hogy az özönvíz előtt „felfigyeltek rá, hogy az emberek lányai szépek; és feleségeket vettek maguknak, mégpedig mindazokat, akiket kiválasztottak”.

Sok szövegmagyarázó szerint a szóban forgó „Isten fiai” emberek voltak, pontosabban Sét leszármazottai, mert Noé, aki félte az Istent, Sét leszármazottja volt. Ádám többi leszármazottját – akik Káin, illetve Ádám többi fiának az utódai voltak – Isten elpusztította az özönvízkor. A szövegmagyarázók véleménye szerint tehát az, hogy „az igaz Isten fiai” feleségül vették ’az emberek lányait’, azt jelenti, hogy Sét leszármazottjai kezdtek házasságot kötni a gonosz Káin leszármazottjaival.

Semmi jel sem utal azonban arra, hogy Isten ekkor bármilyen különbséget tett volna a családok és családfák között. A Szentírás nem erősíti meg azt a nézetet, hogy itt arról lenne szó, hogy Sét és Káin utódai házasságot kötöttek egymással, illetve hogy ezekből a házasságokból születtek a 4. versben említett „hatalmasok”. Az igaz, hogy a Biblia az „emberek fiai” kifejezést (amelyet a fenti nézetet vallók szembeállítanak az „Isten fiai” kifejezéssel) sokszor akkor használja, ha elítélően beszél valakikről, de ez nincs mindig így. pl.: Zsoltár 4:2 és az 57:4 verseiben


Bár az angyalok olykor-olykor beszéltek az emberekhez a régmúltban, ma már nem teszik. De elvezetik a tiszta szívűekhez azokat, akik a jó hírről prédikálnak, ahogyan azt a Jelenések 14:6 verse írja.

2018. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Látom egyesek már igazi görög mítoszt csinálnak a kérdéses részből, pedig nézd csak meg kedves kérdező, hogy miként ír a zsoltáros a bírákról:

Zsolt 82,6: "6Bár azt mondtam: „Isteneknek mondanak titeket, és a Magasságbeli fiai vagytok mind.”"


Azért illette meg őket ez a kitüntetett név, mert Isten nevében döntöttek és ítéltek.

2018. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 ka.ka.o ***** válasza:
39%

Jób könyvének 1. és 2. fejezetéből egyértelmű lesz, hogy az "igaz Isten fiai" kifejezés az angyalokra utal.


Jób 1:6

" Aztán elérkezett az a nap, amikor az igaz Isten fiai eljöttek, hogy megjelenjenek Jehova előtt. Sátán is eljött" (a bíráknak szokáauk volt mindannyiuknak összegyülni? Sátán vajon egy emberi bíra volt, aki valamiért Jób ideje óta még Jézus idejében is élt, hisz megkísértette? -Máté 4. fejezet eleje)


Aztán Sátán, aki az igaz Isten fiai közt volt (tehát mint csoportnak, részét alkotta), sok csapással sújtotta Jóbot (Jób 1:12-19; 2:6,7). Ember ilyesmire nem képes.


Az igaz Isten kifejezés tehát vonatkozhat angyalokra. De ami még egyértelműbbé teszi, hogy itt angyalokról van szó..


Olvasd el az 1Mózes 6:1-4-et, majd a Júdás 6-ot (az angyalok eredeti helye az ég, ha nem maradtak ott, akkor a földre jöttek, nem?), ezután az 1Péter 3:19,20-at vagy a 2Péter 2:4-et.


Vagy elég ha belegondolsz: ember és az emberi bírák kapcsolatából (mindegyikből) miért származtak volna olyan hatalmasak? (1Mózes 6:4) Voltak már akkor bírák, akik Istent képviselték volna? - Ezt a 7. válaszoló válaszára válaszolom

2018. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

"Jób könyvének 1. és 2. fejezetéből egyértelmű lesz, hogy az "igaz Isten fiai" kifejezés az angyalokra utal."


Én pedig mutattam egy zsoltárt, ahol egyértelműen emberekre utal. Sőt, Krisztus által mi is Isten fiai vagyunk, keresztények.


Tehát emberekre és angyalokra is utalhat, viszont az adott helyen egyiket sem írja.


De olyanra egy példát se találtam még a Szentírásban, hogy angyalok nemzettek asszonyoknak gyermeket. Igaz a görög mondákban elég sok hasonló történet van, gondolj csak Zeuszra, aki elég sok asszonyt meglátogatott az ágyban. Gondolom sokan ezért próbálják belemagyarázni, hogy a Szentírás is hasonlókat rejteget.


Én határozottan elvetem ezt a pogány nézetet. Ennek a pogány nézetnek alapja egyébként néhány ókori zsidó apokrif irat. Érdekes, hogy pogány mitológiáknak és apokrif iratoknak ennyi lelkes követője akad a keresztények közt.

2018. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


A Károli fordítású bibliában érdemes megnézni a címet ehhez a fejezethez: Kain és Séth nemzetségének összeházasodása...Vagyis egyértelmű, hogy itt nem angyalokról van szó a szó szoros értelmében, hanem Séth leszármazottjait kell értenünk az Istennek fiai kifejezés alatt!


Sajnos a kérdezett bibliaverset gyakran úgy értelmezik, hogy valamilyen természetfölötti lények egyesültek az emberiség egyedeivel, és ennek következtében egy új, "átmeneti faj" jött létre, amelynek döntő szerepe volt a bekövetkező katasztrófa előidézésében.


Az ilyen keveredés nem ismeretlen a mitológiában, a Bibliától azonban teljességgel idegen.


Az efféle értelmezés látszólagos támpontját az akkor éltek testi-lelki képességeinek rendkívüli volta és ennek hangsúlyozása jelentheti (1Móz 6,4). Talán ezért használja a Biblia az akkor élt emberekre az "isten fiai" kifejezést, amit azonban más helyen, minden más emberrel, mint Isten képmására formált egyeddel kapcsolatban is alkalmaz (Zsolt 82,6). Emlékeznünk kell azonban arra, hogy már Ádám óta feltűnően hosszú életkor jellemezte az embereket, tehát ezek a mai szemmel nézve "rendkívüli" adottságok akkoriban természetesek voltak. Az itt szereplő "Istennek fiai" kifejezés ugyanakkor minden időben jelentette Isten lelki gyermekeit, a "hívő maradékot" is (Róm 8,14). A vízözön előtti korban egyszerűen Séth leszármazottaira, mint Isten és az igaz hit követőire vonatkozik, míg az "emberek leányai" nyilván a nagyon is emberi ágra, Kain leszármazottaira utal, akik eredetileg ugyan elkülönültek a többiektől (1Móz 4,16), de később újra a séthiták közé keveredtek. Ez azután az általános hanyatlás, a kaini befolyás erősödése és az erkölcsi romlás útkészítőjének bizonyult.


Üdv. Péter

2018. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!