Egy vallásos és egy ateista közötti párkapcsolat eleve kudarcra van ítélve?
""az ateista fél is esküt tesz"
Tévedés: ateistát nem fognak templomban esketni."
Igazából egyik sem pontos így: ateista is köthet a házastársa révén egyházi esküvőt, de nem kötelező esküt tennie (az érvényes házasságkötés annyi, hogy kijelentik, hogy feleségül veszi ill. feleségül megy. A feszületre való eskü pl. nem minden országban ismert. Egy nagyon szép, de elhagyható rész.)). És nem hívőnek nem is kell megígérnie, hogy a gyerekeket katolikus módon neveli. Egyszerűen nem kérdezik meg tőle ott az esketéskor. De nem kell feltétlen ateistára gondolni, ugyanez van bármilyen nem megkeresztelt, nem keresztény embernél is, pl. egy keresztény-zsidó párnál. Csak annyi, hogy a püspökségnél kell engedélyeztetni és a nem keresztény félnek alá kell írnia, hogy tudomása van arról, hogy a párjának kötelessége lesz a gyerek katolikus nevelése.
Az attól függ,hogy alapos hiten(meggyőződésen),vagy egy felületes hiszékenységen alapszik-e a vallásos,vagy ateista hit.
Ha nem,bármelyik idomul a másikhoz.
Ha mindkettő fanatikus hiszékenységen alapszik,igen jó ürügyül szolgál a veszekedésekhez,és szakításhoz.
Kedves Kérdező!
Ez attól függ, mennyire kompromisszumkészek. Mindkét irányból.
A legtöbb kudarcba fulladt "felemás" kapcsolat tönkremenésének oka mindig az volt és lesz, hogy valamelyik nem enged az igazából.
Amennyiben a vallásos ember nem gondol mindent komolyan abból, amit a vallása tart, akkor előbb-utóbb ateista lesz. Az nagyon sokkal ritkább, hogy egy kapcsolatban az ateista tér át arra a vallásra, hitre, amit a párja vall - inkább szakít és keres mást.
Ha mindketten őszintén hisznek a sajátjukban, nem lesz belőle, maximum függőségi vagy szexuális kapcsolat.
De egy pár nem tudnak lenni, mert az egyik nem hisz abban, amit a másik igaznak tart az élete alapjára nézve. Nem tudnak együtt döntéseket hozni fontos kérdésekben, hiszen a döntésük alapja eltérő. A vallásos elvileg Isten bölcsességét kéri el Istentől - amit az ateista nem is tart létezőnek, tehát nem tekintély előtte. Biztos vagy benne, hogy ez hosszú távon működik anélkül, hogy valamelyik ne adná fel a hitét a kapcsolatért? És akkor egy kapcsolat fontosabb neki, mint a hite? Akkor mennyire gondolta komolyan azt a hitet? Biztos, hogy arra építette az életét? Mert ha a kapcsolatra építi fel az életét, amikor a kapcsolatnak vége lesz, akkor az élete is összeomlik. Márpedig kapcsolati krízis esetén csak kívülről lehet segítséget kapni - ami ezek szerint számára mindig gyengébb, mint a kapcsolata, tehát nem fog segítséget találni,mert a kapcsolata lett az "istene". A legerősebb, a mindenható, amire az életét építette. Egyetlen kapcsolat sem bír ki ekkora súlyt!
"Biztos vagy benne, hogy ez hosszú távon működik anélkül, hogy valamelyik ne adná fel a hitét a kapcsolatért? "
Kedves Utolsó válaszoló, nem, nem vagyok biztos benne, ezért is tettem fel a kérdést. Ez egy nagyon különös helyzet, mert nem szeretném feladni a kapcsolatot, de mindketten vagyunk annyira határozott személyiségek, hogy nem tudnánk áttéríteni egymást, ha valamelyikünk megpróbálná, vége lenne azonnal. Sajnos úgy látom, nincs mit tenni, itt az idő fog dönteni.
A tartós társas kapcsolatnak 3 féle különbözőséget,szinte képtelen kiegyenlíteni a szeretet:
1.A vallásos meggyőződés alapvető eltérése.
(Istenben hívő-ateista)
2.A politikai elkötelezettség alapvető különbözősége.
(Pl.komcsi-jobbikos)
3.Kulturális különbözőség.
(pl.arab-európai-afrikai-ázsiai,stb.)
#24.
Szia!
Elmondod, hogy miért kellene áttéríteni...?
Hogy miért nem jó így ahogy van...?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!