Ménrót mondája?
Itthon a kereszténység nagyon keményen fogta a gyeplőt és e miatt nem írhatott egy krónikás akrámit, mert különben megjárja. Ménrót mondáját szeretik egyszínbe hoznu Nimród-al, de szeritenm ez csak egy megtévsztés. A hasonlóság miatt tálcán kívánkozott a lehetőség a krónikásnak, hogy leírhassa "Menroth" nevet, cserébe viszont árnyaltan kellett közölnie és torzítania:
- Óriás volt
- Perzsiában élt
- Jáfet magvából eredő Thanának volt fia.
- Tornyot épített egy özönvíz elől.
Tehát minden jel arra utal, hogy Nimródal akarta egy színbe hozni, hogy senki ne tudja kritizálni a hitét.
A szerző még arra is kitér, amik akár ellenérvek is lehetnek:
- Sok felesége volt (nagyon sok)
- Az egyik felesége a sok közül Enéh
- Két fia volt a történet középpontjában akik nem az elsők a gyermekei között és a többi gyermeke szerte a világban van és hasonló nyelvet beszélnek mint apjuk de mégis eltérőt.
- A névválasztás furcsa: HunOR és MagOR. Ha az Avarok híresebbek lettek volna akkor lett volna példának okáért AvOR? Minden olyan választ szívesen fogadok ami nem akar legyalázni a sárga földig! :D
Végezetül, hogy példával éljek a gondolat menetemre:
Az Eddák és a Gesta Dannorum mind Skandináv istenekre épülő prózai verses és történelmi geszta. A modern történészek mind azt állítják, hogy ha tanulmányozni akarjuk őket és a benne lévő vallási hátteret akkor el kell sok mindentől vonatkoztatni, mivel akkoriban náluk nem volt olyan kemény a kereszténység mint nálunk, de mivel nagy térben kiterjed ezért rengetteket torzítottak a szerzők mire leírták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!