Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők/vallásosok! Nektek...

Hívők/vallásosok! Nektek mennyire fontos, hogy a (leendő) házastársatok is ugyanazt a vallást kövesse, amit ti?

Figyelt kérdés
Összeházasodnátok egy olyan férfival vagy nővel, aki normális, tisztességes, erkölcsös életet él, viszont nem vallásos? Nem ateista vagy "vallásellenes" személyre gondolok, csak egyszerűen nem vallásos emberek között nevelkedett, így ez a dolog kimaradt az életéből.

2017. dec. 29. 00:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%

"Vajon járnak-é ketten együtt, ha nem egyeztek meg egymással?"


Én szeretném, ha a leendő társammal egyeznénk a hitelvekben, ha csak tolerálja az enyémet, vagy én az övét, abból előbb-utóbb konfliktusok lennének.

N

2017. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%

Ha a keresztyénséget vesszük:

Ha jól emlékszem (és jól emlékszem) Pál valami olyasmit ír, hogy "ne legyetek hitetlennel felemás igában".

2017. dec. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

elsőre azt mondanám, hogy igen, de itt megint érdekes, hogy le akarod e élni valakivel az életedet aki egy számodra fontos dolgot kb nem ért, még ha nem is ellenzi


kívülről ez a kérdés neked talán úgy tűnhet "vagy e annyira toleráns hogy elviseld fradistaként hogy az asszony újpesti ha ez őt sem zavarja?" de valójában ez olyan mintha két eltérő kultúrából származnátok, ami nyilvánvaló okokból nehézségeket okoz


szóval számomra a válasz hogy az adott egyéntől függ, egyáltalán nem kizáró ok persze

2017. dec. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
28%
Bár nem vagyok házas és sanszos, hogy nem is leszek soha, égető ez a kérdés... Ha szeretitek egymást valakivel akkor nem teljesen totálisan mindegy, hogy ki miben hisz? Ez ez olyan, mintha a zoknija alapján ítélnéd meg mikor csak cipőben látod. Agyrém ez az egész..
2017. dec. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
55%
Az az igazság hogy személy szerint nem! Ahogy az előző válaszolók mondták csak veszekedés lenne belőle! Ezt felekezet között is problémát szokott szülni. És nagy esély hogy ez az ember ha nem is nyilvánosan de húzna el Istentől vagy próbálna terelni. Ellenben ha egy iskolai barát vagy az utcan talalkozok valakivel és szépen elfogadja Istent és látszik az életében a hit akkor el venném!
2017. dec. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Nekem nem fontos. Én többhitű családban nőttem fel, vegyes házasságban. Az elfogadást, a másik elveinek a tiszteletben tartását tanultam, a saját külön életemben is ennek megfelelően élek.
2017. dec. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%
Csak abban az esetben jöhetne szóba házastársként,ha nyitott egy keresztény gondolkodás irányában.
2017. dec. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
87%
Nekem fontos, hogy ugyanazt valljuk, hogy a párommal tudjunk együtt imádkozni, hogy tudjuk egymást segíteni a hitben.
2017. dec. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
24%

Valláshoz mész hozzá, vagy emberhez !?



Én biztos nem vallás alapján választok, hanem ember szerint, de ahogy a mondás tartja " nem mindenkit én csináltam "!

2017. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Én összeházasodnék.


Egyetlen kritérium, hogy ne zavarja ha a gyerekeimet hitben nevelem.

2017. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!