Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit gyulis tagok eleg...

Fxmaster kérdése:

A hit gyulis tagok eleg fanatikusok e hogy teritsenek ha lehet meg belle mennek egy parkapcsolatba?

Figyelt kérdés
Szevasztok egy fiatal csavo vagyok a munkahelyemen megismertem egy helyes lanyt kiderult hogy hivo engemet nem is erdekelt akor meg orultem hogy vallasos egy evig dumaltunk utana oszejotunk de azelot voltam egyszer a gyulekezetukbe de mar a kapcsolatunk kezdete ellot mondta jo lenne ha ennis megternek.Ell gondoskodtam ezon a dolgon es mondtam neki en szeretnek megmaradni az en vallasomba(katolikus) de semmi erroltetes nelkul akor azt mondta hogy legyunk inkabb baratok mert kulon vallasba lenni csak konfliktus lenne.En utana megint at gondoltam a helyzetett es mondtam oke ugyis mindegy mind a kett helyen Istent imadjak de uttana mikor tobbszor jartam a gyulibe csak a a katolikusok kritizalasrol volt szo meg az adakozasrol na meg a szent szellem betoltekezes az volt a hab a tortan.De most jon a komoly resz kerdeztem tolle hogy miert kedvell engem hat o nem tudja na hopa it mar leblokaltam de utana azt mondja hogy en megerdemlem a masodik eselyt.utana mar nem fagatam ell voltunk uttana meg par honapot de egyszer megmondtam neki hogy nem tettszik ez a vallas szakitottunk de azert furcsa volt mar kezdetbe hogy terjek meg es uttana nem tudta meg mondani konkrett mert kedvell .Vallaszt akarok olyan emberektol akik ilyen helyzetbe kerultek vagy hallotak

2017. dec. 24. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Egyedül Jézus Krisztus az út az Atyához.

Senki nem mehet az Atyához csakis Jézus Krisztus által!


A Szent Szellem betöltekezése azért fontos, mert így az Úrat tudod követni, vagyis, ha be vagy töltekezve Szent Szellemmel akkor jó uton jársz.

2017. dec. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nekem van hitgyülis haverom, voltam is vele gyüliben párszor de nem azért mert téríteni akart. Érdekelt, hát elmentem. Ha kérdeztem, válaszolt, de nem erőltetett semmit. És ez a normális.

Amit a te csajod csinált az nem normális. Ő nem téged tart fontosnak, hanem a vallását, és mindent ennek rendel alá. Te pedig nem ilyen vagy, te elsősorban az embert nézed és nem a vallást. Nincs közös jövőtök, ez biztos. Neki egy bigott vallásos kell, neked egy csaj.

2017. dec. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg Kazahsztán mögé került az oktatásunk.
2017. dec. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Karácsonyra A magyar helyesírás szabályait kellett volna kérned.


Hát, a hitgyüli elég érdekes, jobban jártál, hogy szakítottatok. Majd talál magának párt a saját gyülekezetéből, ahogy te is találsz majd hozzád való lányt.

Az elég gáz egy kapcsolatban, ha a másik fél nem úgy fogad el, ahogy vagy, hanem rád akar erőltetni valamit, amit te nem akarsz.

2017. dec. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem volt olyan eroszakos meg en is hibass voltam mert elovettem hogy mik ezok a halandzsa szavak meg tobbszor volt szo a adakozasrol. It vettem eszre hogy it mar baj van soha nem arulom el a vallast amelt Jezus krisztus allapitot
2017. dec. 24. 20:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha erre irányul a kérdésed, olyat nem szoktak csinálni HGY-sek, hogy csak azért elkezdenek járni valakivel, hogy megtérítsék az illetőt.


Szerintem őszinték voltak az érzelmei, azaz őszinte volt abban, hogy kedvelt (még akkor is, ha nem tudta pontosan megmondani miért. Szerintem van, hogy lányok nem tudják ezt megmondani, csak egyszerűen el tudnak képzelni társnak, bejössz nekik valamilyen szinten és kész.) Azonban előre tudta, szerintem helyesen, hogy ha nem térsz ott meg, akkor annyi nézetkülönbségetek és konfliktusotok lenne a későbbiekben, ami mellett reménytelen a kapcsolat. (Én azt hiszem, alig fordul olyan elő, hogy egy HGy-s elkezd járni egy katolikussal, sőt szerintem az is nagyon ritka lehet, hogy egy másik Hgy-s vagy karizmatikus hívőn kívül mással kezd el kapcsolatot. És nem is nagyon lenne értelme az ilyesminek, olyan nagyok lennének a kapcsolaton belül a nézetkülönbségek.)


Szerintem ő reménykedett abban, hogy ha eljárogatsz hozzájuk, akkor megtetszik neked az a gyülekezet, és megtérsz ott. De mikor látta, hogy nincs kedved erre, akkor tudta, hogy így szinte semmi esélyetek egy harmonikus kapcsolatra - és magánvéleményem szerint ebben igaza is volt.

2017. dec. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány hitgyülis barátom,akik hasonlóan gondolkodnak,mint a volt barátnőd,és végtére igazuk van.


A vallások különbözősége,ha mindketten komolyan veszik azt,egy áttörhetetlen falat húz a házastársak között.


Azt gondolom,valóban tetszettél neki,és remélte,hogy te is csatlakozol hozzájuk.

Szinte kizárt,hogy térítés miatt csinált úgy,mintha tetszettél volna. Az túl nagy gonoszság lenne.


Ha egy vallásközösség jellemzően mocskol egy másik vallásközösséget,az bizonytalan önmagában. Ez vonatkozik minden vallásra.

2017. dec. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat csak kivancsisagbol tettem fell a kerdest mert hallotam hogy nehanyuk eleg fanatikusok.En ereztem hogy tenyleg szeretett de nem cserelem le a vallasomat masra.
2017. dec. 25. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

A hitgyülekezete csak mocskolódik. Mindenféle hazugságot terjeszt más vallásokról, kb mint a politikusok. Közelükbe se menj.

A helyesírásod borzalmas.

2017. dec. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy az adakozást emlegetik. Miből sztárolná magát az a vén hülye gazdájuk?
2017. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!