Melyik a keskeny út?
@ Merete
Miért és ha a javára vált egy kis kötözködés? xd
Így van, egyre jobban megismerem (és remélem még sokan mások is) a hitgyüli valódi arcát általad.
"Ha rosszul szóltam, bizonyítsd be a rosszat, ha pedig jól, miért ütsz engem?"
Azért mert a válaszodból orditott a képmutatás.
Le is irtam két rövid pontban, hogy mi volt a baj vele, de mással nem tudtál visszavágni csak a szokásos gyülizéssel.
Most is ugyanaz megy, mintha megakadt volna a lemez nálad. xd
Képmutatás...
Nos legalább te nem mutatsz képet, hanem kimutatod a fogad fehérjét ezzel a gyülölködéssel.
Egyébként csak a tőled megszokott, katolikusokat sértő és gyalázó (sőt már kárhozatra is ítélsz minket, gondolkozol te egyáltalán miket írsz?) hozzászólásodra reagáltam gyülizéssel, előtte fel sem hoztam.
(Út = életút)
A válasz nagyon egyszerű!
A Máté 7:13-24, ahonnan származik is a kifejezés, gyakorlatilag elmondja a választ.
Az egész arról szól, hogy van egy keskeny út, és egy széles. A keskeny út az életre visz, és tudjuk, hogy Istennél "van az élet forrása" (Zsoltárok 36:9; ÚVF). Nyilván az az életút vezet az élethez, amit ő helyesel.
A 21. verset idézem: "Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát" (Károli fordítás).
Isten akaratának cselekvése a keskeny út.
Ha azt teszed, amit Isten elvár, amit akarja, hogy tegyél, ha engedelmeskedsz neki, akkor azon kevés emberek közé tartozol, akik a keskeny, életre vezető úton járnak.
A kérdés ezzel már félig megválaszolásra került.
Melyik a keskeny út? Amelyet Isten helyesel. Honnan tudjuk, mit helyesel és mit vár el Isten? A Bibliából.
Amit a vastag betűs rész alatt írtál, érdekes. A szóhasználatodból egyértelmű, hogy szerinted a hit és kegyelem a keskeny út. Ezek valóban nagyon fontos dolgok, és nem szeretném lekicsinyelni ezeket, mert borzasztóan fontosak, de most mégis azt írom: ez önmagában nem elég.
"Nem mindenki fog bemenni Isten királyságába, aki azt mondja nekem: 'Uram, Uram' ". Úrnak Jézust csak az nevezi, akinek van hite. Csak az prófétál az ő nevében, aki hiszi, hogy ő van. De "a hit halott cselekdetek nélkül" (Jakab 2:26).
A keskeny úton járáshoz hozzátartozik a hit és a kegyelem, de nem merül ki ennyiben. Hisz ez egyszerű volna, nem? De ha ilyen egyszerű lenne, miért választanák sokan a másik utat? És miért mondta volna Jézus, hogy "aki utánam akar jönni, tagadja meg magát?" (Máté 16:24).
A keskeny úton járás azt jelenti, hogy még akkor is Istennek engedelmeskedünk, amikor az nehéznek tűnik; ha kell, 'megtagadjuk' saját magunkat, a vágyainkat, az akaratunkat, és Istenét tesszük első helyre - így követhetjük Jézust, és így járhatunk a keskeny úton. Mint ahogy meg van írva: "De ne az én akaratom legyen meg, hanem a tiéd" (Lukács 22:42). Ámen.
__________________________________________
U.i.: Isten nem vár el tökéletességet, csak olyan szívet, amely kész engedelmeskedni neki. Tudja, hogy ha nem akarsz is, hibázol. De minden erőnkkel azon kell lenni, hogy azt tegyük, ami helyes Isten szemében, vágynunk kell erre.
A keskeny úton járás sokmindent magába foglal. A Bibliában van leírva, mit vár el Isten tőlünk. "Olvasd azt halk hangon éjjel-nappal, hogy mindent gondosan úgy cselekedj, ahogy abban megíratott. Mert így sikeressé teszed útjaidat, és bölcsen fogsz cselekedni" (Józsué 1:8; ÚVF).
U.i.2: Nem merek olyat állítani, hogy mindig előbbre teszem Isten akaratát (de igyekszem, és egyre jobban fogok) , és egyáltalán nem állítom azt, hogy nincsenek hibáim - ezt csak a félreértés elkerülése végett írtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!