Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért ennyire...

Jehova Tanúi miért ennyire összetartóak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy minden jehovista összetartó-e, de az én jehovista ismerőseim rendkívül összetartóak. Más felekezeteknél nem figyeltem meg ugyanezt.

2017. okt. 4. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Két dolog tud igazán összekovácsolni gyorsan egy közösséget. Maga az, hogy viszonylag kis csoport, így a kisebbségérzet, valamint az ellenségkép.


Esetükben mind a kettő teljesül, nem csoda, hogy ennyire összetartóak.

2017. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

van olyan eset is, ha valaki nem mer nem összetartani.


amúgy ellent mondanék, számos közösség (legyen vallásos vagy nem) összetartó.


még itt Mo-n is, pedig nekünk sokat kéne még ezen a téren tanulni ---

2017. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:
19%

Szia


Figyeld továbbra is az ismerőseidet, és a viselkedésükből rájössz a János 13:35 hogyan teljesedik rajtuk.

2017. okt. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Zitus egy bibliai példát hozott, viszont tudjuk, hogy ez az összetartás nem ennek köszönhető. Zitus nő, így nem is kaphat magas rangot a gyülekezetben, ellenben például azokkal a vénekkel, körzetfelvigyázókkal, és Raymund Frantz vezető testületi tagokkal, akiknek valóban háttértudásuk a szervezet működéséről. Ugye nem gond Zitus, ha egy vezető testület tagjának, az információit veszem hitelesen és nem a tiéd?


Ezt azért volt fontos tisztázni, mert az általam felsorolt rangban, Frantz úr is már leleplezte Jehova tanúit. A tanúk egy olyan kínai agymanipuláció módszert alkalmaznak, mint amit a történelmi diktatúrában például Hitler is alkalmazott. Az "összetartás" ennek a diktatórikus, agy és érzelmi manipulációk rendszerének köszönhetőek. Nem szándékozom most oldalakban leírni ezt a dolgot, mert már a múltban megtettem ezt egy másik kérdés alatt.


Aki tud angolul az sok mindenhez hozzáfér ezen az oldalon, ahol részletesen leírják, hogyan válik valaki olyanná, mint Zitus, vagy cocomaci.


[link]

2017. okt. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 imakommandós ***** válasza:
Magyar nincs? :/
2017. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem összetartóak, abban a pillanatban, ahogy valaki ellent mond nekik, a végén kitagadják. Van egy Tanú szomszédom, illetve volt, amikor kirúgták a munkahelyétől, hónapokig maga alatt volt, nem volt állása, na, csak ennyire összetartóak.
2017. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
A közös elmebaj egységbe kovácsolja őket.
2017. okt. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező! Én is csak azt tudom javasolni hogy figyeld csak őket tovább. Lehet hogy az a néhány személy akikről írsz valóban összetartóak.

De azért hadd kérdezzem már meg: Miben is nyilvánul meg ez az összetartás?

2017. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!