Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol található a jehova tanúi...

Hol található a jehova tanúi hitvallása, mert nem találom?

Figyelt kérdés
2017. szept. 28. 16:15
 1/8 KZitus ***** válasza:

Szia


"...a jehova tanúi hitvallása..." - nincsen ilyen.

2017. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi, mar ertem, uzenetben is kaptam valaszt amiben leirta a laszlo antal, hogy nem erti mire gondolok. Bar eleg furcsa dolog hogy a jehova tanui nem ertik a hitvallas kifejezest, de mondtak hogy ne lepodjek meg, hat nek lepodom meg.
2017. szept. 28. 21:07
 3/8 Molnár Sándorné ***** válasza:
71%

Szervusz!

Nyisd meg a jw.org honlapunkat, és ott mindent elolvashatsz rólunk, a hitünkről és sok minden mást is.Üdv: Judit!

2017. szept. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem ott nincsen hitvallas. Szomoru, hogy ez is titkos.
2017. okt. 1. 07:09
 5/8 A kérdező kommentje:

Elkuldte egy kedvws jehova tanuja nekem privat, de sajnos nem ertem hogy hogyan mondhatnak ilyet peldaul, de nem is kotozkodni akarok, csak nem ertem:Hisszük,hogy bárki ott lehet ebben az Új Világban,aki a mostani életmódjával azt bizonyítja,hogy engedelmes Teremtménye Jehova Istennek és már most az Ő elvárásai szerint éli,a mindennapjait!


Jezus Krisztus sosem mondott ilyet, higy eletmoddal meg lehet szerezni az udvosseget, de mivel ok ebben hisznek ezert nem is igazan szamit, mert ugyis o dont, csak ugy irtam, koszonom.

2017. okt. 1. 12:32
 6/8 KZitus ***** válasza:
57%

Szia


"Jezus Krisztus sosem mondott ilyet, higy eletmoddal meg lehet szerezni az udvosseget,..." - pedig több hellyen is erre budít a Biblia.

Pl-ul:

Kolosszé 1:9, 10

" Ezért is van, hogy attól a naptól fogva, melyen hallottunk róla, nem szűnünk meg imádkozni értetek, és kérni, hogy teljetek be az ő akaratának pontos ismeretével minden bölcsességben és szellemi megértésben, 10 hogy Jehovához méltón járjatok, avégett hogy teljesen kedvére legyetek, amint továbbra is gyümölcsöt teremtek minden jó cselekedetben, és gyarapodtok az Isten pontos ismeretében,.."

Pál apostol a keresztények szellemi fegyverzetéhez tartozó „sisakhoz” hasonlította „a megmentés reménységét” a 1Thessalonika 5:8; és az Efézus 6:17. Ha biztosak vagyunk benne, hogy Isten meg fog minket menteni, az megóvja a gondolkodóképességünket, és segít józannak maradnunk a megpróbáltatások, az ellenállás és a kísértések ellenére.

2017. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:
56%
bocsi a hibákért...siettem.
2017. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!

Jót mosolyogtam a kérdéseden. A rövid verzió az hogy Jehova tanúi hitvallása az amit a mindenkori Vezető testület mond ,nekik abban kell hinni.

Egy olyan szervezetnek amelynek a tanai állandó kiigazításra javításra szorulnak soha nem is lesz hitvallása.

Hiszen azt is folyamatosan igazítani kellene az új-régi dolgokhoz. Azért mert hol ide hol oda mozogva az időben változtatnak a tanításaikon. Hol a régit veszik elő újra hol pedig egy teljesen új verzióval állnak elő.

Az egyetlen totálisan fix tanítás az egy évszám 1914. Na ezt az egy dolgot nem változtathatják meg mert akkor tényleg összeomlana minden. Erre épül a teljes Őrtorony és az alap tanításuk is. S mind ez úgy hogy történelmileg és bibliailag is nagyon gyenge lábakon áll. De ebben szilárdan kitart akkor is az Őrtorony szervezet. A tanúk meg csak ezt követik és ennyi.

Jehova tanúi szentül azt hiszik hogy a szervezet üdvözít.

- De ennek ellent mondanak Jézus szavai! János 14:6

Összefoglalva! Egy változó teológiát képviselő szervezetnek nem lesz és nem is lehet hitvallása. Maximum 1 pontos hitvallása lehet! Vagy 2 ha hozzá veszem hogy csak az Őrtorony szervezet a tuti az igaz az egyetlen a legjobb stb.

2017. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!