Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanuitol szeretnék...

Jehova tanuitol szeretnék kérdezni. Nektek milyen szokasaitok vannak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt hogy pl nálatok van-e áldozás. Hirtelen ez ugrott be de persze minden érdekelne amiben a ti hitetek eltér a katolikus keresztény hittünktől. Ja es a szulinap, nevnap es a karacsony nem megunneplese is erdekelne.

Kérlek ne linket adjatok meg hanem a sajat szavaitokkal foglaljatok ossze.

Meg azt se ertem hogy a keresztenyek miert nem szeretik a Jehova tanukat mert en is kereszteny katolikus vagyok de en nem talaltam olyan nagy elterest.



2017. okt. 1. 16:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy ez lesz... Elos par kommentre gondolok...

En ismerem a katolikus hitet csak a Jehovakat nem... Na szola ezert tettem fel ezt a kerdest hogy megtudjam hogy masok miert mondanak roluk ezt meg azt. Azaz hogy a sajat szememmel lassam. Azt tudom hogy elternek a mienktol.

Na szoval megkerek mindenkit hogy aki csak off-olni jonne az tartsa magaban. Feltettem egy kerdest mert erdekel. Akit nem az kerem ne szoljon hozza.

Meg a hossza kommenteket nem olvastam el de azok rendes valaszoknak tunnek. Nekik koszonom.

De most ki szeretnem emelni hogy SEMMI SZANDEKOM NINCS EZZEL A KERDESSEL CSAK TISZTAN AKATOM LATNI HOGY MENNYIRE MAS MINT A MI VALLASUNK DE ESZEM AGABAN SE TARTOK ATMENNI MERT NEKEM EZ A VALLASOM (es szerintem az egyetlen is de en nem itelek meg senkit a vallasa szerit!!#) Nem off-nak szanom az utolso mondatot csak letisztazasnak

2017. okt. 1. 22:21
 12/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a rendes valaszt! Igy mar latom hogy nem hasonlit a vallasotok a mienkhez!

De nem ertettem miert kellett letamadni? Baj az hogy ha nem tudok vmit megkerdezem?

Nem lattam bele egyatalan a ti eletetelbe.

Igy mar ertem.

Szoval akkor sokban kulombozunk. Ezt hogy nem tartjatok egyenragunak az Atyat, Fiut es a Szentlelket ez furi de m1.

Meg qx koszonom hogy megerthettem hogy miert mondjak azt hogy nagyon kulombozo de akkor sem ertem a letamadast.

En tiszteletben tartok minden vallast de kozben van sajatom.

A gonosz muve ez a sok egyhaz meg szekta meg stb... Szet akarja valasztani Isten nepet

2017. okt. 1. 22:30
 13/16 Dongaben ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A legtöbb ember nem utálja, inkább sajnálja őket...de a gyerekeiket biztosan. A "Vének" az orruknál fogva rángatják a hívőket az "Interaktív" Bibliájukkal, amiben kb. hetente átírnak valamit. Nem tudom, hogy csinálják ezt az "agymosást", hogy a kiközösítéstől jobban fél egy JT tag, mint a haláltól... De, ha a félelem tart össze egy közösséget, akkor ott komoly gondok vannak. Nyilván nincs a környezetedben senki ebből a közösségből, ezért nem tudsz semmit róluk. Csak egy rövid, saját észlelés: Egy házaspár megtagadta a 7 éves gyermekét, mert az a tiltás ellenére többször is köszönt egy kiközösített ismerősnek. A kislányt a nagyszülők nevelték fel, és jobban járt...

2017. okt. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nekem errol a kikozositesrol az a velemenyem hogy baromsag... Akarhogy nezzuk is a Bibliat ott mindenhol arrol van szo hogy meg kell bocsajtani, es nem szabad senkit se kikozositeni. De azt nem ertem hogy mi alapjan kozositenek ki barkit is. Ha valoban Jezust akarjak kovetni akkor nem megbocsajtani kellene inkabb?

Ha latja ezt egy JT akkor kerem irja meg hofy megis mi alapjan kozosutenek ki.

Amugy koszonon szepen valaszolo ezt a valaszt. Nem agressziv de meg us hasznos es kedves volt.

2017. okt. 2. 18:39
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Plusz gondold végig logikusan:

ha kiközösítenek valakit és nem szólnak hozzá, akkor az a valaki ez miatt a nyomás miatt megy vissza (ez hatalmas lelki teher lehet, amit biztosan nem tanított Krisztus), ráadásul ha nem szólhatnak hozzá, akkor ugyan hogy lehetne "jobb belátásra bírni" nulla kommunikációval? AZ egész egy zavarodott elméjű társaság kitalációja, amit a hívek viszont vakon követnek. Van benne szeretet? Nincs. Krisztusi? Biztosan nem.

2017. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Az valóban igaz, hogy nem tartjuk meg azokat az ünnepnapokat, amiknek nincs Bibliai alapja. S ebbe beletartozik a karácsony a születésnap, névnap, húsvét, mindenszentek, nemzeti ünnepek, pünkösd, és ezekhez hasonló."


Elnézést kérek! Némi kiegészítés. A házassági évfordulót Jehova tanúi is megtartják és az nem Bibliai ünnep! De nem is ez a lényege a dolognak. Hanem az hogy a vallási alapon elutasítható ünnepeket nem tartják meg. Mint pl. a karácsony s ennek van is némi alapja.


"A Biblia alapján, egyetlen napról emlékezünk meg, amit Jézus utasításba adott az első követőinek, még pedig a haláláról. Amikor is a pászka és a bor felkínálásra kerül."


S amit sehol nem ír a Biblia hogy csak és kizárólag azok a személyek vehetnek Úrvacsorát akik a felkentek közé tartoznak! Pál apostol nem volt ott az Utolsó vacsorán még is úgy ír mint aki égi reménységű!


"mások azért haragszanak, sokszor felbujtásra, mert a Tanúk gyülekezetében, azokat akik helytelen tettekbe keverednek és nem bánják meg, azokat kiközösítik, nem lehetnek a gyülekezet aktív részesei."


Annyiban kiegészíteném hogy ,ez csak részben igaz. Mivel nem is olyan ritka eset hogy az hogy nem erkölcsi okból történik a kiközösítés. Hanem azért mert az illető nem fogadja el az Őrtorony szervezet tanítását!


"Vannak akik azért gyűlölködnek, mert nem úgy tanítunk, vagy nem úgy értelmezzük a Bibliában leírtakat, mint azt ahogy tömegesen elfogadták az emberek."


Coccomaci ,te a Vezető testület tagja vagy? Amit te tanítasz az nem a te értelmezésed hanem a mindenkori Vezető testületé. 2013 előtt mit is hittél a hű és értelmes rabszolgáról és most mit hiszel róla?

Ha azt hinnéd és tanítanád ami 2013 előtt volt érvényben akkor kiközösítenének ez miatt. Pedig még 4 éve sem volt!

Vagy ott van a nemzedékkel kapcsolatos tanítás! Annak az értelmezése is viszonylag kevés ideje változott meg! S nem te változtattad meg és az előzőt sem te találtad ki hanem a Vezető testület!

2017. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!