Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt tudom, hogy a dohányos és...

Azt tudom, hogy a dohányos és alkoholista embert kiközösítik a tanúk, de akkor a kövéreket is és a pletykásokat is?

Figyelt kérdés
2017. szept. 26. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Jajj jajj.


A kövérség nem bűn, hanem a tökéletlen állapotok következménye, és ez betegségből adódóan is ha tetszik ha nem, van.

Viszont a pletyka, ártalmassá válhat, ezért aki ezzel nem hagy fel, bizony kiközösíthetik.

2017. szept. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A Példabeszédek 23:20-21-ben így olvassuk: „Ne tarts a bor mellett dőzsölőkkel, se a falánk húsevőkkel! Mert a dőzsölő és a falánk elszegényedik, és rongyokba öltöztet a sok alvás.” A Példabeszédek 28:7-ben ez áll: „Aki ügyel a tanításra, értelmes fiú az, de aki a dőzsölőkkel tart, szégyent hoz apjára.” A Példabeszédek 23:2 pedig ezt mondja: „ha telhetetlen vagy, kést tettél a torkodra”



A kövérség bűn, mert az ember nem gyakorol önuralmat és sokkal, de sokkal jobban pusztítja a testét vele, mint a cigaretta vagy az alkohol.

Tehát akkor ezt elnézitek, szelektáltok bűn és bűn között.

A pletykásokat hogy szúrja ki a közösség? Mert az is bűnös, aki meghallgatja. Vagy azonnal szalad árulkodni?

2017. szept. 26. 08:57
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem is ugyanolyan bűn a kövérség is, ha nem betegség miatt van. Nem véletlenül a torkosság az egyik a hét fő bűn közül.

De a tanúk mindent a saját érdekeik szerint értelmeznek :)

2017. szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Én nem azt mondtam, hogy a mohóság, vagy a falánkság helyes dolog, hanem azt, hogy a Kövérség, nem bűn.


hogy mibe köttök még bele....

2017. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor szelektív a bűnök megtorlása nálatok. Te is kövér vagy coccomaci?
2017. szept. 26. 11:42
 6/12 anonim ***** válasza:

:D)


Nem mondom meg...


egyébként pedig, azokat közösítik ki a biblia tanítása szerint, akik bibliai alapelvek ellen vétkeznek, úgy, hogy nem bánják meg azokat.

2017. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Amúgy a kérdésem azért született, mert nálunk, ha valakit köt a cigaretta és le akarja rakni, de nem tudja, azért imádkozunk. Azért is, ha az alkohol rabja. Nem közösítünk ki senkit ezért, pláne nem úgy, hogy ezeknek még bibliai alapja sincs. Ahogy a kövér embereket sem, ami viszont ténylegesen bűn, ahogy irja a Biblia és a pletykásokat sem, maximum szeretettel meginti az, akinek pletykálnak.


Ahol viszont a minden bibliai alapot nélkülöző dohányzás ellenesség van és ezért kiközösítés jár, ott a bibliai alappal rendelkező bűnöket is, mint a falánkságból eredő elhízást is így kéne kezelni.

Vajon hány kövér vén van?

2017. szept. 26. 13:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Mutasd meg nekem coccomaci, hogy hol írja a Biblia, hogy a dohányzás bűn és én hozok neked akkor egy rakás igét, ahol leírja, hogy a falánkság viszont az.
2017. szept. 26. 14:03
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Aki keresztény akar lenni, annak változtatni kell az életén, mielőtt átadja az életét Istennek.

Addig nem keresztelkedhet meg, amíg olyan életvitelt folytat, ami nem összeegyeztethető Isten elvárásaival.


Hiszen benne van a szent írásban, hogy aki azt tanítja ne lopj, nem lehet tolvaj, aki azt tanítja, ne paráználkodj, nem élhet paráznaságban.

Ellenben ekkor a bort iszik és vizet prédikál mottó érvényes az illetőre.


A dohány, szennyezi azt az edényt, amit ajándékba kaptál. Így aztán nem is mutatsz hálát az élet szentsége iránt.

Az alkohol fogyasztása pedig, akkor válik helytelenné, ha mértéktelenségben csapódik le, és elveszti az egyén a kontrollját, és a gátlások feloldódnak, ami ahhoz vezethet, hogy olyan tetteket visz véghez, ami szégyent hoz az ember alkotójára.


Biztos vagyok benne, hogy a kövér emberek nagyobb része, nem a falánkságtól kövér. Aki pedig még is, az ha felméri a helyzetét, ugyan úgy leszokhat a falánkságról, mint a dohányzásról.


A Biblia nem ír mindenre szabályt, törvényeket, mert akkor vastagabb lenne Isten szava. Ennél fogva, a Bibliában leírt alapelvek azok, amik irányt mutatnak, miket nem szabad életvitelszerűen folytatni.


(2Korintusz 7:1) . . .szeretteim, tisztítsuk meg magunkat a test és a szellem minden szennyétől, tökéletessé téve a szentséget Isten félelmében.


ez egy alapelv.

Isten embere, szellemileg és fizikailag egyaránt távol tartja magát mindentől, ami akadályozná mind szellemileg, mind fizikailag, hogy méltó legyen Isten nevének a viselésére, és a szolgálatára.


sok ilyen alapelv van a szentírásban.

2017. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A kövérek nagyon kicsi hányada kövér betegség miatt, a többi azért van elhízva, mert túl sokat eszik.

A túl sok zsír nem szennyezi be a testet?? Tehát te is kövér vagy, a férjed is kövér és a véneitek is kövérek, azért nem rakjátok ki magatokat. Itt van a jó példa a bort iszik, vizet prédikálra. Álszent banda.

2017. szept. 26. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!