Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hatással lehet-e az életünkre...

KZitus kérdése:

Hatással lehet-e az életünkre a Biblia?

Figyelt kérdés

egy fiatal ateista férfi életéről, beszámolójáról olvastam, ami többek között ezt írta magáról:

"....Állandóan azon gondolkoztam, hogy mit hoz a jövő, és mi az élet célja.


Nagyon meglepődtem, hogy végül hol kaptam választ a kérdéseimre. Az egyetemen egyik este a jövőről beszélgettünk a többi hallgatóval. Egyikük, Mandy volt. Ő segített, hogy jó irányt vegyen az életem. Ezt mondta: „Andreas, ha szeretnél választ kapni a kérdéseidre az életről és a jövőről, akkor vizsgáld meg alaposan a Bibliát.”


Szkeptikus voltam, ugyanakkor kíváncsi is, de a kíváncsiságom győzött. Mandy azt tanácsolta, hogy olvassam el a Dániel 2. fejezetét, ami sokkolóan hatott rám. Ez a prófécia világhatalmakat sorol fel napjainkig. Mandy több, jövőnket érintő próféciát is megmutatott a Bibliából. Végre választ kaptam a kérdéseimre! De ki írhatta ezeket a próféciákat, és ki tudja ilyen pontosan előre látni a jövőt? Mégiscsak létezik Isten?..."


Az érdekelne, hogy vajon ez általános-e? Ha elkezdi valaki olvasni a Bibliát, attól változhat-e valamilyen irányba élete?



2017. szept. 13. 08:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%

"Én úgy tudom, az ateisták is nagy baj esetén Isten segítségét kérik."


Hát akkor ezt nagyon rosszul tudod :) Mivel egy ateista szerint nem létezik Isten, ezért aligha fog valami olyasmihoz fohászkodni, ami szerinte nincs is. Mondjuk ehhez nem kell nagy logika, hogy rágyere.

2017. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%

"Én úgy tudom, az ateisták is nagy baj esetén Isten segítségét kérik."

Na, ebből is látszik a gondolkodásod, a "logikád".

Az ateista attól ateista, hogy NEM hisz az istenekben!

Tehát akkor miért is kérné a nem létezőtől a segítséget?

Káromkodni lehet így, az más dolog. Az a kultúrától függ, nem a hittől.


Rám a Biblia olyan hatással van, hogy hálát adok az életnek, amiért most születtem, és nem 200 éve, amikor ez még kötelező volt. Valamint szomorú vagyok, hogy nem 200 év múlva születtem, amikor már - TALÁN! - elmúlik a pusztító, romboló hatása.

Ezzel együtt látom azt is, hogy ez milyen nagy lélegzetű, komoly mű - és NAGYON sajnálom, hogy közben ekkora óriási ballasztot is cipelni kénytelen.

Ha csak a jó, előremutató dolgok lennének benne, ez egy világklasszis mű lenne.

2017. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

"Én úgy tudom, az ateisták is nagy baj esetén Isten segítségét kérik."

- És az jelentené-e Isten létét, ha tényleg bekövetkezne? :)


Avagy: találni számtalan "felnőtt filmet", melyben "hölgyek" "Úristen!" vagy "Oh my God!" kiáltásokat ejtenek meg... nos, mondjuk úgy, nagy ájtatosságukban. Ez azt jelentené, hogy ők ezzel elismernék Isten létét, nos, mondjuk ki, erősen parázna cselekedetükben?


VAGY, a nyugati kultúrkörnek szerves része a keresztény kultúra, és mintegy "megszokásból" cselekednének-e így?

2017. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%

De ragozzuk még a témát,

("Én úgy tudom, az ateisták is nagy baj esetén Isten segítségét kérik." )

más szemszögből:


Az ateisták egy része - magamat is beleértve - úgy állnak ehhez a dologhoz, hogy egyszerűen nem látnak bizonyítékot egy "természetfeletti" létére, még kevésbé a Biblia istene (Isten, Jahve) létére (találkoztam már sokkal, de egyik kevésbé meggyőző, mint a másik). Azaz, nem zárkózunk el teljes mértékben a lehetőségtől, viszont "nagy dolgok nagy bizonyítékot kívánnak", ami valahogy még nem érkezett el, és semmi jel nincs arra, hogy megtörténjen. Szóval, tökéletes az életünk nélküle.

Úgy nagyáltalánosságban ezt nevezhetjük "agnosztikus ateizmus"-nak.


De ha egy ilyen illető egy reménytelen helyzetben "Istentől" remél segítséget, az jelenti-e Isten létét? Vagy méginkább, jelenti-e , hogy a judeokeresztény istentől kéri, aki a Földre küldte... nos, önmagát, hogy meghaljon... A saját teremtményei miatt, de mégse? Vagy csak úgy általánosan, egy Természetfelettihez könyörögnek?

2017. szept. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%

A történet egy tv reklámmal ér fel, kb. olyasmi, mint "Andreasnak eddig korpás volt a haja.... de aztán felfedezte az x sampont, és azóta megváltozott az élete".


Meglátásom szerint a Biblia olvasás akkor változatja meg valakinek is az életét, ha eleve hajlama van arra, hogy hívő legyen. Van aki akkor is szkeptikus marad és ateista, de van, aki megtér. De véleményem szerint ez nem korlátozható le a Biblia olvasásra, van, aki "bedől" egy térítőnek. Vagy egy olyan misén kell részt vennie mondjuk családi okból, ami valamiért megfogja, és el kezdi érdekelni a dolog. Vagy bekerül egy olyan társaságba. Még sorolhatnám, hogy valaki miért tér meg, de ezt azok jobban tudják, akik megtértek.

Szóval szerintem önmagában a Biblia olvasás nem változtat semmit, csak ha eleve úgy áll hozzá valaki.

2017. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Meggyőződésem szerint minden értékes könyv valamilyen mértékben megváltoztat egy értelmes embert.


A Biblia értékességét nem kívánom minősíteni,hisz a világ könyvterjesztői szerint kevés olyan keresett könyv van a világpiacon,mint a különböző fordításai.Ez a tény magáért beszél.


Ha egy embert a Biblia nem változtat meg,akkor az két dologért lehetséges:

1.Sosem olvasta el.

2.Értelmi képessége olyan szerény,hogy tartalma képtelen volt behatolni elméjébe.

2017. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%
#16. Viszont úgy látjuk, a beskatulyázást, az előítéleteket, a látatlanban ítélkezést, és a világ fekete-fehérre degradálását még a Biblia olvasása sem tudja megváltoztatni.
2017. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Számodra hány %-tól nevezhető valami általánosnak?

Ráadásul erősen függ, hogy a mintádat, milyen műveltségi, kor, stb... körökből veszed.

Igen, vannak ilyen reakciók... de nem mellékes, hogy 2 hét múlva mit érez a "megtért".

pl.: valami MLM "piramis játékos" nagygyűlésen is élhet át az ember "pálfodulást" - és válhat lelkes samponügynökké... de meddig?


Én személy szerint Dániel próféciáitól nem esek hanyatt. Ifjú koromban sokkal nehezebben emésztettem a bibliát. Most 40 felett János evangéliumában csodálatos dolgokat fedeztem fel, amikről senki sem beszél... na ez erősen hatott Isten hitemre.

... no de kinek mi.

2017. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Hatással lehet-e az életünkre a Biblia?"


Határozottan igen!


"Az érdekelne, hogy vajon ez általános-e? Ha elkezdi valaki olvasni a Bibliát, attól változhat-e valamilyen irányba élete?"


Természetesen változhat, mivel rengeteg minden van a Bibliában. Nem csak nemzetségtáblázatok vannak benne. Vagy az egyesek szerinti mesék, hanem rengeteg gyakorlatias tanács és példa is. Sőt egészségügyi tanácsok is.

De aki figyelmesen olvassa és tényleg érdeklődve mert válaszokat keres a kérdéseire az találni is fog válaszokat. Mint ahogyan én is kaptam válaszokat mivel sokáig jártam Jehova tanúihoz és kétségeim voltak hogy tényleg jól döntöttem hogy nem lettem az Őrtorony szervezet tagja.

S megkaptam a választ s a válasz határozottan igen volt a Bibliából kaptam ezt a választ. Az egyik királyságtermi összejövetelen kezdődött a dolog. Ami arra sarkalt hogy ténylegesen kutakodjak.

Őrtorony tanulmányozás folyt de egyáltalán nem érdekelt a téma amiről szó volt így elkezdtem olvasni a Bibliát, természetesen az ÚVF-t olvastam. AZ ApCsel 1:1 kezdtem el olvasni csak úgy kinyitottam nem keresgéltem konkrét részt és onnét kezdtem el olvasni.

- Tehát az ApCsel 1:1 kezdtem és eljutottam az ApCsel 1:8-ig s akkor döbbentem rá arra hogy az első századi keresztények Jézus Krisztus tanúi voltak. (s nem egy kitalált jehova akárkié, bár ezt akkor még nem tudtam)

S ez az aprócska részlet vagy felismerés gyökeres változást okozott az életemben. S a változást az okozta amit az ÚVF Bibliában olvastam. A mai napig meg van ez a Biblia és benne szövegkiemelővel kijelölve az említett rész! Így kezdődött a dolog persze voltak még lépések és küzdelmek is de ezzel indult.

Így saját tapasztalatom az hogy igen képes hatással lenni a Biblia az életünkre, egyértelműen! S egyértelműen bármilyen vitás kérdés merülne fel a mérőzsinór a Biblia. Így erősödhet az ember hite és gyarapodik a tudása is. Avagy ismerete!

Az Úr Jézus Krisztus legyen mindnyájunkkal! Remélem egyszer te is felismerésre jutsz Zita!

2017. szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, főleg az ateistáknak, aki vette a fáradságot, és leírta a véleményét.

Sokat tanultam tőletek :-)

2017. szept. 15. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!