Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hatással lehet-e az életünkre...

KZitus kérdése:

Hatással lehet-e az életünkre a Biblia?

Figyelt kérdés

egy fiatal ateista férfi életéről, beszámolójáról olvastam, ami többek között ezt írta magáról:

"....Állandóan azon gondolkoztam, hogy mit hoz a jövő, és mi az élet célja.


Nagyon meglepődtem, hogy végül hol kaptam választ a kérdéseimre. Az egyetemen egyik este a jövőről beszélgettünk a többi hallgatóval. Egyikük, Mandy volt. Ő segített, hogy jó irányt vegyen az életem. Ezt mondta: „Andreas, ha szeretnél választ kapni a kérdéseidre az életről és a jövőről, akkor vizsgáld meg alaposan a Bibliát.”


Szkeptikus voltam, ugyanakkor kíváncsi is, de a kíváncsiságom győzött. Mandy azt tanácsolta, hogy olvassam el a Dániel 2. fejezetét, ami sokkolóan hatott rám. Ez a prófécia világhatalmakat sorol fel napjainkig. Mandy több, jövőnket érintő próféciát is megmutatott a Bibliából. Végre választ kaptam a kérdéseimre! De ki írhatta ezeket a próféciákat, és ki tudja ilyen pontosan előre látni a jövőt? Mégiscsak létezik Isten?..."


Az érdekelne, hogy vajon ez általános-e? Ha elkezdi valaki olvasni a Bibliát, attól változhat-e valamilyen irányba élete?



2017. szept. 13. 08:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
A Biblia a keresztény kultúrkör nagy mesegyűjteménye, amely hosszú időszakon át felgyülemlett tanulságos történetekben meséli el a világban és az emberek közti kapcsolatokban rejlő törvényszerűségeket anélkül, hogy azokat személyesen kellene átélni.
2017. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%

Természetesen, Zitus!

Az, aki csak nevelésben ateista, de lélekben nem, az megtérhet tőle. Másképp is változhat az élete, ötletet lehet meríteni belőle.

De ez ugyanígy igaz más műre is, esetleg még ellenkező irányban is.

2017. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Beütöttem a google-ba a szöveget és természetesen a jw.org-os cikket dobta ki, amiben a szervezet saját magát ajnározza. Vajon titeket mikor fog a Biblia megváltoztatni?
2017. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

2. hsz


Köszi, érdekeset írtál.

Kifejtenéd bővebben mire gondoltál itt?:"Az, aki csak nevelésben ateista, de lélekben nem, az megtérhet tőle."

Hogy lehet valaki lélekben ateista?

Én úgy tudom, az ateisták is nagy baj esetén Isten segítségét kérik. Te ismered ezt a jelenséget?(bár elmentünk a kérdéstől, érdekelne a véleményed)

2017. szept. 13. 09:51
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Bizonyos téren mindenképpen hozhat "pozitív változást" a Biblia olvasása, hisz filozófiailag sok szép gondolat van benne.


De a történeted eléggé fiktív szagú... legalábbis egy olyan "ateistának" beállított illető szerepel benne, aki mintha nem vizsgálta volna meg mindkét oldalról a dolgokat. Azaz, hogy csak felületesen hallott bármely vallásról, így mikor letámadták az egyik oldalról, akkor nem látta annak buktatóit.


Lehet, hogy egy ilyen emberre ilyen hatással lenne. De kis hazánkban kissé más a helyzet, itt a kultúrának szerves része a kereszténység, s ugye most már az iskolában is megy a hit és erkölcstan kötelezően, az emberek találkoznak az egyik oldallal intenzíven, s ez sarkalhatja őket, hogy utánanézzenek a másik oldalnak is.


Azaz egy itthoni ateista foglalkozott már annyit a témával, hogy ne a fent leírtak szerint reagáljon.

2017. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

3 hsz


Már megint az előítéleted beszél belőled :-)

Azt veted a szememre, mit olvasok? Dehát a te válaszodat is elolvastam :-) a te irományod jobb mint az előző olvasmányom? :-) szerinted biztosan!

hát embere válogatja:-)

De azért köszönöm a fáradságodat :-)

Hogy tetszett az ateista férfi története? Elhiszed, hogy van ilyen? hogy hatással lehet a Biblia az életünkre?

2017. szept. 13. 09:56
 7/20 A kérdező kommentje:

PencroftTivald


köszönöm a véleményedet:-)

2017. szept. 13. 09:58
 8/20 anonim ***** válasza:
44%
Vetettem a szemedre bármit? Semmit. Az, hogy tömény önajnározás az egész, azt a vak is látja. Mit szeretnél a kérdéseddel? Megmondom: privát üzeneteket írni azoknak, akik válaszolnak és még nem ismerik a tanúkat. Hátsó szándékod van, méghozzá az, hogy a szervezethez vonzd az embereket. Bedobod a csalit, a többiek, meg priviben támadnak.
2017. szept. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%

Igen, pontosan így van.

Tudom, Zitus, hogy ti pont ezeket az embereket keresitek, akik ateisták, de a hajlamaik szerint hívők lennének, csak még nem találkoztak olyan szinten és olyan körülmények között a hittel, hogy megtérjenek.

Ezeket akarjátok ti téríteni.


Megjegyzem, elég mocskos dolog kihasználni például egy személyes tragédián átesett ember gyengeségét arra, hogy beszippantsátok a szektátokba, és még jobban tönkretegyétek.

De azt is tudom, hogy ez titeket nem zavar.

2017. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9-e hsz


Te most magadról írsz? Mert a véleményed CSAK személyes tapasztalat miatt lehetne hiteles.


Miért nem kérdezel meg egy olyan embert, aki korábban ateista volt, majd hívő emberré let! Vajon ő is úgy gondolkona mint te? aligha.

Egyébként miért nem a saját magadra vonatkozó dolgokat írod a témáról? Miért arról írsz. mások hogyan gondolkonak, éreznek? nem kllen ezt mindenkinek meghagynod?

Rólam, rólunk is feltételezéseket fogalmazol meg: én inkább súlyos rágalomnak látom, hiszen nem igazak.

pl. soha senkinek nem írtam az elmúlt években privát, csak aki engem fölkeresett.

2. elmondanád mikor akartalak tégedet "megtéríteni"? :-)


Rád ilyen hatással van a Biblia olvasása?

2017. szept. 13. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!