Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi erről a véleményetek?

Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Nem kellene már abbahagynunk ezt az undorító viselkedést? Mi lenne, ha értelmes emberek módjára vitáznánk?

Mi lenne, ha nem minősítenénk le a nem keresztenyeket, vagy azokat, akik nem a mi felekezetünkhöz tartoznak? És mi lenne, ha az ateisták sem minősítenék le a hívőket?

Mi lenne, ha itt intelligens, kulturált viták alakulhatnának ki, és nem a fröcsögés menne?



2017. szept. 7. 20:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%
A vallás, hit egy kényes téma. Eleve ott kezdődik a probléma, hogy valaki meg akarja győzni a másikat a vallásáról. Nekem is van egy hit rendszerem, amiben jól érzem magam, de nem mondogatom, hanem megtartom magamnak, illetve úgy adom át, hogy nem beszélek róla. Pl. Kirándulni viszem a családtagjaimat, nem tudom, hogy átérzik-e azt a csodát, amiben minden egyes alkalommal én nekem részem van, feltételezem, hogy igen, Nem kérdezem, hogy ugye-milyen jó kirándulni? És te hogy éled meg, nem vitatkozok velük nem győzöm meg őket, hogy érezd azt amit én. Csak élvezzük az egész napot, amit a természetben töltünk. Akik vitatkoznak a valláson, soha nem értettem miért mennek ebbe bele. Szerintem kerülni kell az ilyen embereket és az ilyen helyzeteket.
2017. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nem szabad kerülni az ilyen helyzeteket. Utálom, hogy vannak ilyen tabu témák. Nem lehet beszélni vallásról, politikáról, vegán-húsevő kérdésről mert az emberek elkezdenek fröcsögni és veszekedni, ahelyett, hogy értelmesen, barátságos vita formájában véleményt cserélnénk.

Nem szabad kerülnünk az ilyen helyzeteket, fel kell vállalnunk a saját véleményünket. Az ateista is felvállalja az övét, egy hívő miért hunyászkodjon meg? Igenis szükség van arra, hogy a hitünkről beszéljünk, anélkül, hogy ráerőszakolnánk magunkat másokra. De igenis kell beszélni róla, és kell vitázni. De nem veszekedni és gyűlölködni.

2017. szept. 11. 20:31
 13/14 KZitus ***** válasza:
58%

10-es hsz


"Sokan vagyunk, kérdező, akik próbálkoztunk már józan gondolkodásra nevelni az ittenieket." -????? nevelni?

Dehát ez nem "nevelő" oldal. Nem ez a célja, nem ezért hozták létre! Azért valhattál "csúfos kudarcot", mer célt tévesztettél.


Vagy javíts ki kérlek: én azt gondolom, ez az oldal azért van, hogy a vallásos, vagy vallással kapcsolatos kérdéseket föltegyenek az emberek, mások pedig írjanak rá belátásuk szerint, miközben tiszteletben tartják mások nézetét, véleményét, emberi méltóságát.

(perze nem ez történik itt sajnos)

Van pl. amikor kiírok egy kérdést, amiről nekem megvan a saját véleményem, de szeretném tudni, mi mások ézőpontja ugyan arról. Ilyenkor a legtöbb hozzázólás az engem ért támadás, és többnyire mindenki tudja(???), hogy én mit gondook, és ezt hihetetlen alpári módon írják le. Na de nem is az én személyem lett volna lényeg, inkább í kérés, amit kiírtam, amire (rágalmazóim) nem tudnak semmi kézzelfoghatót írni. Sajnos ez a mai (emberi) világ jellemzője, és ezen a kérdező sem tud a legjobb indítéka ellenére változtatni. Bár a a kedeményezése nagyon nemes.


Valóban én sem értem, miért személysekésbe megy át a legtöbb írás, és miért nem lehet elmondani a véleményt úgy, hogy a másik embert tiszteletben tartjuk? Nem ez lenne a krisztusi szeretet útja?

2017. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tisztelt kèrdező,jogos a kèrdèsed ès csatlakozók hozzád.

Ugyanakkor èrtelmetlen elvárni az olyan emberektől akik keresztènynek nevezik magukat,de messze vannak annak a viselèsètől.

Úgy kèpzelem,hogy èn a miniszter fia vagyok ès úgybeszèlek ahogy akarok mert a hátammögőtt kètmilliárd hívő van,akik nem is hívők csak követők.

Kedves kèrdező a hívő èletet èlni kell ès nem dicsekedni vele.

Aki dicsekszik vele,ès azt ír amit akar,mert a neve be van írva a vállás nèvsorába az mèg nem biztos,hogy hívő,sőt szègyelik ès tagadják a hívő szót ès másokkal ezzel gunyolodnak.

Az ilyeneknek nem kell válaszolni,ès ha igen akkor gyenge oldalát semmi szerènysèg nèlkül èszèbe kell juttatni a szègyenère,mert az ilyenektől mèg egyelőre nem szabadulunk meg.

Tisztelettel:István

2020. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!