Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi erről a véleményetek?

Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Nem kellene már abbahagynunk ezt az undorító viselkedést? Mi lenne, ha értelmes emberek módjára vitáznánk?

Mi lenne, ha nem minősítenénk le a nem keresztenyeket, vagy azokat, akik nem a mi felekezetünkhöz tartoznak? És mi lenne, ha az ateisták sem minősítenék le a hívőket?

Mi lenne, ha itt intelligens, kulturált viták alakulhatnának ki, és nem a fröcsögés menne?



2017. szept. 7. 20:36
1 2
 1/14 Prókátor ***** válasza:
64%

Ha az "itt" alatt a Gyk "vallás" rovatát érted … akkor nagyon melléfogtál kedves kérdéző! 😊 Itt már valóságos hagyománya van a kellemetlenkedésnek. Én szeretnék mindenkinek a saját stílusában válaszolni, de bevallom, sajnos velem is el tud szaladni a ló, és egy félreértett megfogalmazás vagy pusztán a "rutin" miatt sikerül csípősebben válaszolnom, mint kellene, mert a kérdés maga valóban egy jámbor, út- és Krisztuskereső kérdés, de a korábbi, hasonló kérdések, amikkel a térítők operáltak, kihozzák belőlem a vadállatot, és az akkor is marad, amikor nem kellene.

Hogy lehetne-e konstruktív párbeszédet, érvekkel alátámasztott vitát folytatni? Természetesen! Sőt! Nagyon örülnék, ha ilyen lehetne ez az oldal! De sajnos amíg az elvakult hittérítők uralják az oldalt, addig ilyenre nem számíthatunk.

2017. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, "itt" alatt erre a rovatra gondoltam. Tudom, mi megy itt, pont ezért tettem fel a kérdést. Tudom, vannak ezek a szektás hittérítők, de szerintem velük is kedvesen kellene bánnunk. Nem szabadna hagynunk, hogy az indulataink vezessenek, normális emberek módjára kommunikáljunk velük, ne fröcsögjünk, hanem vezessük rá őket az ellentmondásaikra, tévedéseikre, de mindezt szeretettel.
2017. szept. 7. 21:30
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Egyszer már fel lett vetve itt az oldalon, hogy mi lenne ha nem marnák egymást a hívők, és ez lett a vége:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Főleg a 8. választól kezd érdekessé válni. Akik itt a vallásukat képviselik, észre vehetnék, hogy ilyen viselkedéssel nem fognak senkit megtéríteni.

2017. szept. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3, azt is én tettem fel. :/


Annyira fáj nekem ez a dolog. :(

2017. szept. 7. 21:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek én is, még ha "kívülálló" is vagyok.


Én is szomorúan látom a "velem egyoldalon állók" kommentjein is azt, amit Prókátor magáról említ: hogy néha átváltanak ők is (s néha én is) oda nem illő stílusba.


S érdekes módon, valahogy ott is, meg itt is van egy közös pont: ez a mi 42%-on mozgó "Diótorta" barátunk...

Egyet érdemes megfogadnotok: ne idegeskedjetek rajta! Az ilyen csak egy álhívő, valójában végtelen keseredésben élő személy. Véleményére, szurkálódására kár adnotok, személyeskedéseit kár felvennetek: nem ingetek az! :)

Idegeskedjen csak ő, főjjön levében, mikor törlik a hozzászólásait, kérdéseit, s különösen, mikor nyilvánvalóvá válik szavai súlytalan volta, s kipukkad légből kapott állításaira épülő légvára, másoktól "kopopéjsztelt" bölcsessége.

2017. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Prókátor ***** válasza:
57%

A kedves rávezetés ötlete nagyon jó és szép ötlete kedves kérdező, csak ugyan az vele a baj, mint annó a kommunizmussal: leírva szép és jó, gyakorlatilag lassú kínhalál. Azok, akik széttrollkodják a kérdéseket a leg elvakultabb hittérítők, akiket meggyőztek róla, hogy csak egyetlen értelmezés lehet jó: a sajátjuk. Valóban nagy kár, mikor az ilyenek mindenhová odapofátlankodnak.

A 777 vlogjait és cikkeit én is úgy ahogy követem, bár a kommentháborúkat nem láttam. De úgy alapból nem értem, hogy egy katolikus blogon miért kommentelnek a protestánsok, akiknek fogalmuk sincs a dolgokról ill egészen más a kiindulási alapjuk? Én a magam részéről katolikusként nem beszélek bele sem a reformátusok, sem a hitgyülisek, srm a jehovisták kérdéseibe, mert azokhoz nem értek. Már csak azt tudom elképzelni, hogy a trollok értelmi képességei korlátozottak ebből a szempontból, vagy annyira beképzeltek, hogy azt is tudni vélik, amit nem tudnak.

2017. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Off:

Látom, a "barátunk" jön a szokásos "hogy természettudományosan sem áll meg az utolsó, legbiztosabbnak tűnő mentsváruk, a törzsfejlődés."


NNNa, ezért vagyunk mi leginkább itt: mert rámutatunk, hogy ez _nem igaz_... Sorolhatnám, miért is, de most inkább nem offolok tovább.

2017. szept. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek veletek, utolsó előtti hozzászóló, valóban kár idegeskedni.


Prókátor, amúgy a 777 nem katolikus blog, protestánsok is vannak az írói közt. Amúgy ott a facen van a kommentháború főleg, hát elég durva szokott néha lenni, de ide nézve is jó útnak tartom, amia cikkben szerepel.

2017. szept. 7. 22:05
 9/14 Blaster123 ***** válasza:
100%

Ez nem csak ezen a területen van így sajnos. Politikáról sem lehet normálisan beszélni, oktatási témákban, de sajnos még történelmi eseményeknél sem.

Kishazánkban rengeteg tabu téma van, amit ha valaki előhoz, megy a nyálfröcsögés mindkét oldalról.


Én viszont szivesen támogatnám a kulturált vitákat. (Ha valakinek van valamilyen érdekes vallási, történelmi, gazdasági, netán természettudományos kérdése melyről lehetne vitázni, nyugodtan írjon rám.)

2017. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk, kérdező, akik próbálkoztunk már józan gondolkodásra nevelni az ittenieket. Vagy csúfos kudarcot vallottunk, vagy feladtuk egy idő után.
2017. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!