Miért van ellentét/utálat a keresztények és a zsidók között?
Hát nézz rá a zsidókra.
Eltették Jézust láb alól...
No comment.
Mert a zsidók nem hisznek Jézusban.
Ők még várják a megváltót. Náluk a Biblia kifut az Ószövetségben és ennyi.
Jézust pedig keresztre feszítették.
A keresztény pedig mint tudjuk, nem igazán szereti azokat, akik nem hisznek abban, amiben ők. Mondhatnak bármit. Lásd keresztes hadjárat, máglyára vetés. A "pogányok" üldözése és "megtérítése".
Ne hivatkozzunk téves megállapításokra!
HEM a zsidók feszítették keresztre Jézust.
Kajafásnak csupán korbácsoltatási lehetősége volt, élt is vele.
Jézust a római helytartó feszíttette meg, azzal a váddal, hogy királyságra tör, ezzel veszélyezteti a római császárságot.
Kár lenne tévedésben leélni az egész életet!
Azok akik valódi keresztény életet élnek és így is gondolkodnak, azok nem utálnak semmilyen más nézetet vallót.
Hogy nem értek egyet egy Izraelita származásúval, ettől még azt az utasítást kaptuk Jézustól, hogy még az ellenségeinket is szeretni kell és imádkozni értük.
Jézus soha nem mondta, hogy a gyilkosait kezdjük el utálni, és kezdjünk háborúba velük.
Maga Jézus is példát mutatott ebben a haláltusájakor,
Ezt mondta: "bocsáss meg nekik Uram, mert nem tudják mit tesznek"
Mondhatta volna, hogy: "na majd jövök és kaptok"
Rá bízta az igazságosan ítélőre, az Atyjára.
Ezért a keresztény életet élő, vagy is Krisztust követő ember, nem áll bosszút, nem ellenségeskedik, és nem fenyegetőzik senkivel szemben.
Hogy a Zsidók Római fennhatósága alatt éltek, attól még volt, hogy megengedték nekik hogy bizonyos vallási ítéleteket végrehajtsanak.
Nem véletlen mondta Pilátus,
(János 18:31) 31 Pilátus ezért ezt mondta nekik: „Vigyétek el ti, és ítélkezzetek felette a törvényetek szerint.. . .
Ha Jézust megölnék a pászka alatt, az alighanem nagy felháborodást keltene a nép körében. Ám ha sikerül elérniük, hogy valamilyen politikai vád alapján a rómaiak végezzék ki Jézust – melyhez a rómaiaknak joguk van –, akkor ez felmentheti őket a felelősség alól.
Jézus földi szolgálata idején a római kormányzat nagy függetlenséget biztosított a szanhedrinnek, a polgári és a közigazgatási ügyekbe egyaránt volt beleszólása. Hivatalszolgák álltak a rendelkezésére, és hatalma volt arra, hogy letartóztasson és börtönbe vessen embereket
Vallási tekintélyét még a diaszpórában élő zsidók is elismerték. (Lásd: Cs 9:1, 2.) Azonban a római uralom idején a szanhedrinnek idővel nyilván már nem volt joga végrehajtani a halálos ítéleteket, hacsak engedélyt nem kapott rá a római kormányzótól (prokurátortól) (Jn 18:31).
Ezért mondta Jézus, hogy nagyobb a Bűne azoknak akik átadták Pilátusnak Őt.
(János 19:11) . . .Ezért nagyobb bűne van annak, aki engem átadott neked.”
Jézus maga mondja, hogy nagyobb azoknak a vétke, akik őt kezére adták, mint Pilátusnak. Ő egyszerűen hatalmát féltette, és tartott egy esetleges lázadástól, amihez be kellett volna vetni a római császári erőket. Ez utóbbi esetén szintén megfosztják hatalmától, mert nem volt képes tartani a rendet.
Ettől függetlenül ennek elég mély okai vannak. Kezdetben nem csak a rómaiak, de a zsidók is üldözték a keresztényeket, lásd Szent István első vértanú esetét, akit halálra köveztek hitéért.
Ez az ellentét sok évszázadon át jelen volt, hol jobban fellángolt, hol kevésbé. Sajnos sok időnek kellett eltelnie, hogy megbékéljen egymással a két vallás. De szerintem mára már nincs utálat a két fél között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!