Ti mért mitől hisztek istenben?
Amennyiben nagy betűvel írod, hogy "Istenben", akkor a Teremtő Istenre utal a kérdésed.
Amikor valaki kis "i"-vel írja ugyan ezt a főnevet, akkor általános alanyt kell érteni alatta: kinek a pénz, kinek a mámor, kinek az arany, kinek az ékszer, kinek a gazdagság stb. az "istene".
"Ti mitől hisztek Istenben?" - amennyiben így gondoltad kérdésedet feltenni, akkor Isten hívő emberektől vársz választ.
Amikor az ember elkezd gondolkodni, akkor már a megfogalmazásokra is kezd ügyelni. És önmagára, és a másik emberre is. A neveltetés, a saját életben zajló események hatására történő belátás, "isteni" közbeavatkozás. Értelmi meggyőződés.
Amit felsoroltam, rám is érvényes.
Magam is megdöbbentem azon, amilyen válaszokat olvastam, egy teljesen hasonló módon feltett kérdés alatt.
Itt olvashatod el,
különösen figyelmedbe ajánlom az #5 alatti hozzászólást.
Ilyen élmény a Bibliában Saul megtérése - lásd: Ap.Csel.9:3 "...és nagy hirtelenséggel fény sugárzá őt körül a mennyből"
https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..
F.B.
Mert az élet nem jött létre magától.
Ahogy a háznak is van építője, úgy az élet sem magától alakult ki,
Hali,
Én ugyan azon oknál fogva hiszek Istenben, ami miatt mások meg nem hisznek. Míg másoknak érthetetlen és felfoghatatlan, hogyan lehet hinni egy teremtőben, addig számomra is ugyan ilyen érthetetlen, hogyan nem lehet megérteni, felfogni és látni azt, hogy van egy teremtő.
Ugyanis, számomra teljesen értelmét vesztené maga a létezés is teremtő nélkül. Mindennek a világon valamilyen célja és funkciója van. Maximum mi nem értjük a célját és a funkcióját. De megértve dolgok létének okát, az addig kaotikusnak hitt dolgok is rendezetté válnak.
Ez a miértre a válaszom.
A mitől kérdésre pedig az, hogyha a világra nem vagylagos szemmel tekintesz, hanem IS-IS nézőpontból, akkor sok dolog a helyére kerül. És innentől kezdve az analogikus megfeleltetés a világegyetem legtágabb és legnagyobb formájától, világunk legapróbb létezésééig úgymond, "önhasonlóan" épül fel. Matematikailag ezt fraktálnak nevezik.
Így aztán adott, hogy van egy teremtő. Ez a legtöbb természeti hitvilág alapköve. A világ teremtőjét a legfőbb teremtőnek tartják, de az ember közvetlen teremtőjének a Földet és a Napot. Ezért tisztelnek mindent, amely a Földön létezik, a kövektől kezdve a szeleken át az összes többi élőlényig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!