Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes 1. Könyvének a 37.1...

Mózes 1. Könyvének a 37.1 -37.7 mi az egyes versek (pontok) jelentései?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Segitenetek legyszi Mózes 1. Könyvének a 37.1 - 37.7 ig kéne a versenkénti (pontonkénti) meghatározás hogy miről szól az adott pont.


Ezek a versek:


1

Jákób pedig lakozék az ő atyja bujdosásának földén, Kanaán földén.

2

Ezek a Jákób nemzetségének dolgai: József tizenhét esztendős korában az ő bátyjaival együtt juhokat őriz vala, bojtár vala Bilhának és Zilpának az ő atyja feleségeinek fiai mellett, és József rossz híreket hord vala felőlük az ő atyjuknak.

3

Izráel pedig minden fiánál inkább szereti vala Józsefet, mivelhogy vén korában nemzette vala őt; és cifra ruhát csináltat vala néki.

4

Mikor pedig láták az ő bátyjai, hogy atyjuk minden testvére közt őt szereti legjobban, meggyűlölik vala, és jó szót sem bírnak vala hozzá szólani.

5

És álmot álmodék József és elbeszélé az ő bátyjainak; és azok annál inkább gyűlölik vala őt.

6

Mert monda nékik: Hallgassátok meg, kérlek, ezt az álmot, melyet álmodtam.

7

Ímé kévéket kötünk vala a mezőben, és ímé az én kévém felkele és felálla; a ti kévéitek pedig körűlállanak, és az én kévém előtt meghajolnak vala.



2017. jan. 26. 00:17
 1/4 KZitus ***** válasza:

Szia


Talán segíthetek:

37:1 Jákób pedig lakozék az ő atyja bujdosásának földén, Kanaán földén.

1. 1Mózes 23:4 „Jövevény(bukdosó) és telepes vagyok köztetek. Adjatok nekem birtokba egy sírhelyet nálatok, hogy eltemethessem halottamat a szemem elől.”

1Mózes 28:" Adja neked Ábrahám áldását, neked és a te magodnak veled együtt, hogy birtokba vedd a földet, melyen jövevény(bujdosó) vagy, s amelyet Isten Ábrahámnak adott.”

Héberek 11:9 "Hit által lakozott jövevényként(bujdosóként) az ígéret földjén, mint valami idegen földön, és lakott sátrakban Izsákkal és Jákobbal, akik vele együtt ugyanannak az ígéretnek voltak örökösei."


ha ez így megfelel, írom a többit is.

2017. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ide is:


Ez egy történet. Az első hat verset szó szerint kell érteni. A hetedik azt jelenti, hogy József nagyobb lesz a testvéreinél, és ők meg fognak előtte hajolni.

Az álom be is teljesült az 1 Mózes 42,6-ban

42,6 József pedig az ország kormányzója vala, és ő árulja vala a gabonát a föld minden népének. Eljutának azért a József bátyjai, és arczczal [rész 37,7.] a földre borúlának ő előtte.

2017. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne írd ki harmadszor is:)
2017. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 2/3 Időpont ma 10:32 -nél a pont, nyugodtan készpénznek veheted, KZitus nevű felhasználó válaszát nyugodtan felejtsd el, nem leszel tõle beljebb.


Mindenesetre a Bibliát illetõen ajánlom inkább ezeket a linkeket:

[link]

[link]

[link]

Ezek modern fordítások, könnyebben érthetõk és a tartalmuk ugyanolyan jól megfelel az eredetinek, mint az általad idézett szöveg megfelelt a középorban, 1585-ben és a következõ években, amikor Károli Gáspár a fordítást készítette. Akkoriban így is beszéltek az emberek magyarul.

2017. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!