Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elfogadott-e az Istennő és az...

Elfogadott-e az Istennő és az Isten egyenlősége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bár még elég fiatal vagyok - 18 éves - elég sokat foglalkoztam a különböző vallásokkal. Összevetettem és tanulmányoztam őket,igyekeztem felfedezni bennük a közös igazságokat, néha alkalmaztam az elveiket, olykor hittem is bennük :)

Alapvetően, attól függetlenül, hogy mikor miben hittem (nyitott ember vagyok) mindig taszítottak a szélsőséges eszmék: a monoteista "férfi-Isten" kép éppúgy, mint a feminista mozgalmak egyoldalú női istensége.

Úgy vélem, az istenségnek női és férfi arca is van, bár én külön kezelem őket, mint az Istennőt és Istent, akik "kettő, mégis egy".

Mi a véleményetek az istenség egyenlő férfi-női princípiumáról? Szerintetek ez mennyire elfogadott manapság?


2010. máj. 4. 19:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek többségének ez nem elfogadott. Őket úgy tanítják, hogy Úr... Én viszont elfogadom.
2010. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, többen félre értettek. Én nem a női és férfi fizikai tulajdonságokkal ruházom fel őket (nem, kinézet, ilyesmi), hanem mint szellemi tulajdonság.

Ahogy az életadó Szülők fogalma nem csak egy anyát vagy egy apát jelenti, hanem mindkettőt.

2010. szept. 6. 18:42
 13/15 anonim ***** válasza:

nehéz úgy behatárolni, hogy mennyire elfogadott, mert Istenhez konkrét külsőt rendelnek sokan, és ugye egyből a férfinem jut eszükbe, a biztos, határozott akarat és erő megtestesítőjeként. de elfelejtik a női oldalát...a szeretetet és bölcsességet, ami szintén Istenhez tartozik. Isten egy teljes személyiség úgymond, ha a nő/férfi variációt nézzük szellemiekben. ötvözve a pozitív tulajdonságokat, amik általában megoszlanak az emberekben, kiben melyik erősebben/lágyabban. példaként a nők általában együtt érzőek, míg a férfiak pedig objektívabbak, elemzőek...de ha nem vagyunk racionálisak teljes mértékben, akkor ez a két tulajdonság gyorsan változhat, és elvethetjük a sulykot, úgymond átvág az együttérzés sajnálatba, és az objektivitás pedig érzéketlenségbe(egyébként az emberek önzése miatt rúghat át problémásba a helyzet)...Istenben e dolog egyszerre van benne, mert a saját szempontjából szemlélődik, ugye az egészéből, amibe minden beletartozik, nőies gondolkodás és férfias megnyilvánulás is...s mindkettőt egyszerre működteti...amire mi is képesek vagyunk. alapvetően nincs különbség köztünk, emberek közt, és pont ez a dolog miatt van, hogy sok férfit nőiesnek, és sok nőt férfiasnak mondanak gondolkodásban.

Isten tehát egy van, s Isten az egyetlen dolog ami létezik...mert mi mindannyian az ő szerves részei vagyunk, sőt igazából mi magunk vagyunk Ő, Isten a mélyebb valónk, az Önvaló. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A Diána kultusz bizony távol áll tőlem.

Én azt gondolom, hogy férfi és nő egyenlően értékesek, de mégis más a szerepük. Nem jó összemosni a nemeket.

Ízig-vérig nő akarok lenni, és nem törekszem arra, hogy traktorvezető legyek, vagy mondjuk bokszolónő.

Viszont nagyon jól érzem magam segítő szerepben. Gyerekek között, idősek között, vagy akár a konyhában is. Ettől függetlenül persze jelen vagyok a közéletben, mint szociológus, szociálpolitikus. Itt sem férfi szerepre törekszem.

Beérkezettnek érzem magamat. Olyan embernek, aki értékes tagja a társadalomnak, és aki nőként tud letenni valamit az asztalra.

Remélem, mindenki számára érthető módon fogalmaztam.

2010. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
persze,hogy belefér,hiszen az Isten lénye az egyesülésről szól,nem az izolációról.
2010. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!