Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elfogadott-e az Istennő és az...

Elfogadott-e az Istennő és az Isten egyenlősége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bár még elég fiatal vagyok - 18 éves - elég sokat foglalkoztam a különböző vallásokkal. Összevetettem és tanulmányoztam őket,igyekeztem felfedezni bennük a közös igazságokat, néha alkalmaztam az elveiket, olykor hittem is bennük :)

Alapvetően, attól függetlenül, hogy mikor miben hittem (nyitott ember vagyok) mindig taszítottak a szélsőséges eszmék: a monoteista "férfi-Isten" kép éppúgy, mint a feminista mozgalmak egyoldalú női istensége.

Úgy vélem, az istenségnek női és férfi arca is van, bár én külön kezelem őket, mint az Istennőt és Istent, akik "kettő, mégis egy".

Mi a véleményetek az istenség egyenlő férfi-női princípiumáról? Szerintetek ez mennyire elfogadott manapság?


2010. máj. 4. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

olvasgass a wiccáról, épp ez az alapja :)


20/L (aki nem wicca, csak szintén érdeklik a vallások és sokat olvasott)

2010. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Foglalkoztam a wiccával is, egy nagyon jó vallásnak tartom:) Anno egy rövid ideig wiccának neveztem magam, de rájöttem, hogy ez így nem igaz, mert bár sok mindennel egyetértek, nem nagyon követem a szokásait.

Persze, egyéni kérdés ki milyen odaadást vár el ahhoz, hogy valamely vallás követőjének tarthassa magát:)

2010. máj. 4. 19:14
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

Hát, segítségképp ajánlok egy kis olvasnivalót, ott mindenesetre megtalálod a választ:

Nézdd meg:

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Te jó világ.. attól függően mikor mit hittél? nagyon határozott ember lehetsz :D Szerintem Istennek nincs női és férfi arca vele kapcsolatban ilyen fogalmak szóba sem jöhetnek... Ő nem fér bele a mi létezőről alkotott elképzelésünkbe
2010. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
.
2010. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Isten nem tartozik a nemek közé, mert nem kell hozzá egy másik személy, hogy életet teremtsen, így nemhez Isten nem tartozik.
2010. máj. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szerintem is női és férfi arca van..vagy mindegyik,vagy egyik se..valami teljesen idegen nem..nem lehet tudni,de hogy gyak nő vagy csak férfi legyen,az ki van záááárva!!!!!

24/L

2010. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Héhé, nem gúnyolódni :) Szerintem nem a határozottság hiányára utal az, ha valaki sok több utat is bejár, mielőtt a célhoz érkezne:)
2010. máj. 5. 17:18
 9/15 anonim válasza:
Amennyiben a www.esszenus.hu -ban mekukkantasz nem zárom ki ,hogy lehetöséged nyilik kérdésed válaszára. S ha mégsem, irj nekem szivesen válaszolok....:-)
2010. máj. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A három nagy monoteista világvllás(judaizmus, kereszténység, iszlám) egyhangúlag elutasitja, hogy Istennek antropomorfizmust (nemiség,idő,teremtettség st.)tulajdonitson.
2010. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!