Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pénz, vagyon, párkapcsolat?...

Pénz, vagyon, párkapcsolat? Elbizonytalanodtam!?

Figyelt kérdés

Küldtek nekem egy részletet a Bibliából.

[link]


Na most annyit érdemes tudni rólam, hogy nagyon szegény gyerekkorom volt, szárazkiflit ettem, nem volt áramunk egyszer hónapokig, csúfoltak is az iskolában. Nagyon gagyi ruhákban jártam, meg internetem sem volt. Szóba sem álltak velem a lányok. Itt kezdtem nagyon vallásos lenni, a nagyapám hatására is, de kellett valami kapaszkodó hittem hogy jobb lesz.

Aztán kialakultak a dolgok, nyertem egy nagyot, volt amikor teli voltam pénzzel. Akkor jobban éreztem már magam, ha megvehettem egy egy drága ruhát. Anno mindig kopasz voltam mert fodrászra sem volt pénzem, most meg divatos frizurám is van. Igaz szerelmem továbbra sem volt, de barátnőim és alkalmi kapcsolataim igen.

Engem boldogabbá tett sokkal a pénz.

Aztán túl mohó voltam és elvesztettem a pénzemet, de már dolgozok. A Wall Street Farkasa címből idéznék: Voltam szegény is és gazdag is, de ha választanom kell mindig a másodikat választom.

Nem magam miatt, hanem SAJNOS úgy van a mai világban, hogy a lányok ezt nagyon nézik. Én mikor jól érzem magam azok a programok nem kerülnek pénzbe, focizni a haverokkal, vagy elmenni sörözni kikapcsolódni.

De mondjuk egy randit összehasonlítva régen mikor csak melegítőkbe jártam és most mikor ingben meg elegáns cuccokban, teljesen más az eredmény.

Mint rengetek videót látni az interneten, hogy odamegy egy szerintem full normális aranyos srác egy csajhoz, az meg elküldi, utána beszáll a csávó egy sportkocsiba és akkor utána megy a lány...

Isten ugye azt mondja hogy " Add el mindenedet, a mid van, és oszd el a szegényeknek, és kincsed lesz mennyországban; és jer, kövess engem."

Szóval itt én most nagyon összevagyok zavarodva.

Mert így akkor nem is tudom olyan céltalan az életem, mert nekem mindenem megvan a barátnőn, saját családon kívül.


Egy nagyon jó barátom mondta, azt nekem, hogy én nem magamnak akarok pénzt, hanem annak a nőnek akit majd eltartok belőle. Nem haragudtam meg rá, mert sajnos igaza volt. De akkor mégis mi a kiút ebből?

Átlagos vagyok magasságra is, súlyra is, semmi különleges nincs bennem, nem vagyok csúnya se, szép se. 24 F



2016. nov. 28. 21:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Blaise Pascal ezt így fogalmazta meg: Minden ember lelke mélyen van egy Isten alakú űr, amit csak Ő tud betölteni.

Az emberek sokszor, sokféle úton-módon próbálják ezt az ürességet betölteni, de csak ideiglenes, ideig-óráig tartó boldogságot, örömöt tudnak találni, újból és újból csalódnak, és az űr megmarad, vagy újból előkerül.

Így lettünk megteremtve, és ezt vagy elfogadjuk, és megkeressük az Élet forrását, a Béke és Öröm és Szeretet el nem múló Forrását, vagy lázongva tovább próbálkozunk azzal, ami nem fog soha sikerülni - vagy, hát ha elég jól be tudjuk magunkat csapni, akkor talán elhitethetjük magunkkal, hogy boldogok vagyunk Isten nélkül is, de azt gondolom, egy őszinte ember, aki őszintén belenéz a szíve mélyébe, érzi, hogy valami hiányzik. És lehet, hogy nem tudja, hogy ez igazából nem valami, hanem Valaki - de ha kész arra, hogy meg akarja ismerni Őt és Neki tetsző életet élni, akkor találkozni fog Vele, és megérti, hogy Kit és mit is keresett mindaddig. :)

2016. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"És lehet, hogy nem tudja, hogy ez igazából nem valami, hanem Valaki - de ha kész arra, hogy meg akarja ismerni Őt és Neki tetsző életet élni, akkor találkozni fog Vele, és megérti, hogy Kit és mit is keresett mindaddig. :)"


Es az a valaki miert nem azt szeretne ha olyan eletet elnenk ahol teljes oromunk van nem megfelelni keljen valamilyen szabalyzatnak...

Pld: az 1500-as evekben felkelesek voltak mert a nep ehezet ez a Valaki meg nem tett a nep kamarajaba kajat hogy ne erreze a nep a nyomort...

Pld jon az adoszedo elviszi az adott akar kisopri a padlast estere meg ott a gabona hogy a szegyen nep ne ehezen es ne lazadozzon tudod add meg ami a csaszare amit megad a nep es ha az a Valaki gabonat is tett volna a kamraba az Isten is megkapta volna ami az Istene...mert a nep tuti hallas lett volna es hitt volna a csoda utan....

Megsem igy van valahogy...szoval nem ertem pedig allitolag mindenhato .Mond mibe kerult volna neki egy huseges not az utamba kuldeni hogy csaladom legyen es eljek boldogan? Miert kell addig kinozni az embert mig kinjaban meg a remenyerol is lemond? Ez a neki tetszo elet??? Hat....

2016. nov. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A társas kapcsolatot az ember gyerekkorában tanulja. Nem tanítják, ellesi, ha van kitől.

Aztán később, felnőtt korban még nehezebb.

A kapcsolatok erősségében a pénz és vagyon nem játszik szerepet. Abban az érzelmi empátia, beleérző képesség és az adásra való képesség (semmi esetre sem értéktárgy, hanem érzelem adásáról van szó) eredményezi a sikert.

Kapcsolatot persze lehet venni. Már az ókorban is lehetett. Prostitúciónak nevezik, amit lehet vulgárisan és nívósan is csinálni. De a lényeg, hogy abban az üzlet és nem az érzelem játszik szerepet. Magyarul, amíg fizetsz, van, amint nem fizetsz, elenyészik. E tekintetben a valláshoz csak azért menekültél, mert az a hitről szól. De ebben nem fog tudni tanácsot adni.

A kapcsolatra való képességet meg lehet tanulni, de nem könyvből (abból legfeljebb néhány technikát). Hanem egy másik embertől, és ő ebben akkor segít, ha motivált, azaz kap is valamit (tehát ez mindig egy kölcsönös játszma is).


Ami a lányokról tett megfigyeléseidet illeti: aki első szóra beszáll az autódba, a következő saroknál tedd ki. Ő se tudja, mi az érzelem, csak a vélt pénzedre vágyik. Egy gazdag kapcsolatért meg kell küzdeni. Ami könnyen jön (ritka kivételtől eltekintve), ott gyanakodj, ugyanilyen könnyen megy is. Márpedig egy tartalmas kapcsolatnál ez kizárt. Akár párkapcsolatról, akár baráti kapcsolatról van szó.

2016. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#12

"Es az a valaki miert nem azt szeretne ha olyan eletet elnenk ahol teljes oromunk van nem megfelelni keljen valamilyen szabalyzatnak... "


De, Ő pont ezt szeretné: hogy teljes életet éljünk - bizalomra és szeretetre építve, nem szabályzatokra -, csak az emberek általában jobban vélik tudni, hogy mi az ami nekik jó és boldogságot ad, és hogyan kellene azt Isten megadja, mint maga az, aki teremtette őket. :) És ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogyan ők azt szeretnék vagy elképzelik, hogy kellene alakuljanak, akkor lehet kit vádolni - legalábbis ez általában könnyebb szokott lenni, mint önmagunkat megkérdőjelezni, és változtatni :) Kifordított szituáció, nem? :) (Ha gondolod, írj nyugodtan privátban, és beszélgethetünk róla)

2016. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!