Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pénz, vagyon, párkapcsolat?...

Pénz, vagyon, párkapcsolat? Elbizonytalanodtam!?

Figyelt kérdés

Küldtek nekem egy részletet a Bibliából.

[link]


Na most annyit érdemes tudni rólam, hogy nagyon szegény gyerekkorom volt, szárazkiflit ettem, nem volt áramunk egyszer hónapokig, csúfoltak is az iskolában. Nagyon gagyi ruhákban jártam, meg internetem sem volt. Szóba sem álltak velem a lányok. Itt kezdtem nagyon vallásos lenni, a nagyapám hatására is, de kellett valami kapaszkodó hittem hogy jobb lesz.

Aztán kialakultak a dolgok, nyertem egy nagyot, volt amikor teli voltam pénzzel. Akkor jobban éreztem már magam, ha megvehettem egy egy drága ruhát. Anno mindig kopasz voltam mert fodrászra sem volt pénzem, most meg divatos frizurám is van. Igaz szerelmem továbbra sem volt, de barátnőim és alkalmi kapcsolataim igen.

Engem boldogabbá tett sokkal a pénz.

Aztán túl mohó voltam és elvesztettem a pénzemet, de már dolgozok. A Wall Street Farkasa címből idéznék: Voltam szegény is és gazdag is, de ha választanom kell mindig a másodikat választom.

Nem magam miatt, hanem SAJNOS úgy van a mai világban, hogy a lányok ezt nagyon nézik. Én mikor jól érzem magam azok a programok nem kerülnek pénzbe, focizni a haverokkal, vagy elmenni sörözni kikapcsolódni.

De mondjuk egy randit összehasonlítva régen mikor csak melegítőkbe jártam és most mikor ingben meg elegáns cuccokban, teljesen más az eredmény.

Mint rengetek videót látni az interneten, hogy odamegy egy szerintem full normális aranyos srác egy csajhoz, az meg elküldi, utána beszáll a csávó egy sportkocsiba és akkor utána megy a lány...

Isten ugye azt mondja hogy " Add el mindenedet, a mid van, és oszd el a szegényeknek, és kincsed lesz mennyországban; és jer, kövess engem."

Szóval itt én most nagyon összevagyok zavarodva.

Mert így akkor nem is tudom olyan céltalan az életem, mert nekem mindenem megvan a barátnőn, saját családon kívül.


Egy nagyon jó barátom mondta, azt nekem, hogy én nem magamnak akarok pénzt, hanem annak a nőnek akit majd eltartok belőle. Nem haragudtam meg rá, mert sajnos igaza volt. De akkor mégis mi a kiút ebből?

Átlagos vagyok magasságra is, súlyra is, semmi különleges nincs bennem, nem vagyok csúnya se, szép se. 24 F



2016. nov. 28. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia, az a gond, hogy nem volt soha személyes kapcsolatod Istennel, és láthatóan nem igazán érted Jézus szavait, azért van benned zavarodottság, mert azért valahol mélyen érzed, hogy Isten szólna hozzád, de mint a megvetőről szóló példázatban, és azon belül is a tövis, egyszer a szívedben vágyat adott az igen, hogy Istent megismerd, lelkes lehettél, de a tövis a nyereményed a pénzt, a szép ruhákat, a nőket, az alkalmi kapcsolatokat, a világi szépséget szimbolizálja, amely a benned rügyező magvakat megfojtotta, a jó hír az, hogy ennek nem kell végleges állapotnak lenni, és láthatóan érzed is belülről, hogy a pénz ellenére, továbbra is ürességet érzel a szívedben. Ezt elhiheted a világ összes pénze sem fogja betölteni neked. Csakis Isten tudja. Jób története mindig egy remek példa, az ember vagyon nélkül érkezik a világba, és aszerint is fog elmenni, meg fogsz öregedni, a pénzed el fog veszni, és meg fogsz halnia úgy, ahogy a szegény ember is, és a pénzed onnantól kezdve nem fog érni semmit. Arra biztatlak gondold át az életedet, hogy az a pénz valódi boldogságot okozott e neked, vagy csak időlegeset, mert minden ami időleges elpusztul, de az Isten igéje örök.
2016. nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és akkor mi az élet célja? mitől lehetnék boldog?
2016. nov. 28. 22:06
 3/14 anonim ***** válasza:

"Nagyon gagyi ruhákban jártam, meg internetem sem volt."


Ne aggódj. Amikor te gyerek voltál, akkor még másnak sem volt internetje.

2016. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nem valószínű, hogy ezt a gyakorin fogod megtalálni, de ha figyelmesen elolvastad amit írtam, akkor láthatod, hogy ott van, hogy a pénzel nem fogod az ürességet betölteni, arra csakis Isten képes. A Bibliában Salamon példája az egyik legjobb szerinte erre, szerény ember volt, Istentől bölcsességet kért, és mellé hatalmas vagyont is kapott, majd mire megöregedett össze vissza paráználkodott, mindenféle idegen bálvány isteneket kezdett el szolgálni, és olyan messzire került Istentől, ahol talán előtte sosem volt. A pénz, a nők, a világi élvezetek, előbb vagy utóbb, még a hit emberét is képes a fentebbi példa alapján eltávolítani Istentől, akkor nem csoda, hogy egy kevésbé bölcs, és hitben zsengébb embert, még inkább. Jézus elmondta, hogy a mennyek országába a gazdag embernek bejutni, szinte lehetetlen. És itt nem arra értette, hogy azért mert a pénz önmagában ezt lehetetlenné tennék, hanem az emberi szív, és elme, ezt a pénzt és a világi vágyakat istenként kezdi el tisztelni. Maga az emberi szív csalárdsága miatt válik nagyon nehézzé az út. Tudod van egy olyan mondás, hogy ha szeretnéd valami pozitív dologgal megtölteni az elméd, a szíved, ahhoz előbb ki kell takarítani a már beülepedettet, mert ha elkezded összekeverni a már meglévőket, amik a gondokat okozzák, az újabb pozitív változást hordozókkal, akkor pontosan az a bizonytalanság fog végső soron megszületni, amit most is érzel.
2016. nov. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ugyanez an velem is es tudod mi a gaz meg igy se kellek annak akik a regebbi nyomorult helyzetembol ismernek...

Csak van egy bibi amit most mar ok nem emesztenek meg:

Talatam egy hivatasos holgyet aki minden vagyam kielegiti es olyasmiket is atelhetek vele amit tuti ok nem es irigy lik hogy ok mar reg besavanyodott kapcsoaltban csak a gyerek miatt vannak egyut en meg szabad vagyok es raadasul meg elvezem is az eletet...Szoval a tanacsom te is igy tegyel ha tudsz.De ez csak tanacs lehet nalad szoba se johet ez a megoldas viszont nallam bejott es orulok neki.

2016. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 imakommandós ***** válasza:

" mitől lehetnék boldog?"


Nem a pénztől hanem egy személytől. (annyit segitek még, hogy nem egy nőre gondoltam)

2016. nov. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Voltam én is hivatásosnál, de megvan játszva az egész, meg időre megy, én normális kapcsolatot akarok.
2016. nov. 29. 00:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én küldtem neked az idézetet a Bibliából, és nagyon örülök, hogy célba talált!


Természetes, hogy össze vagy zavarodva, és tudnod kell, hogy Isten ki tud ebből hozni! Ő képes arra, hogy rendbe tegye az életedet és boldog emberré tegyen. Kérlek olvasd el a teljes evangéliumot! Remélem hasonlóan fog hatni Rád!


Isten áldjon meg az út megtalálásában!


Szeretettel: Péter

2016. nov. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az élet célját Salamon király így foglalta egy mondatba:


(Prédikátor 12:13) 13 A végkövetkeztetés mindezeket hallva ez: Féld az igaz Istent, és tartsd meg parancsolatait, mert ez az ember egész kötelessége.



Egyébként pedig soha nem értette azt Jézus, hogy nem lehet pénzed, hanem az a lényeg, hogy milyen helyet foglal el a szívedben az életedben a pénz, és mire használod.


Ha oda adod a szegényeknek, akkor avval még nem tetted őket Jézus tanítványaivá. ugyan úgy világi életet fognak élni, s ítélet alá esnek.

csak a pénzzel nem nyújtasz nekik valódi segítséget.

2016. nov. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Voltam én is hivatásosnál, de megvan játszva az egész, meg időre megy, én normális kapcsolatot akarok."


Nos akkor megprobaltad nem jott be...Az igazat megvalva en is mindent megadnek egy harom gyerekes csaladert de ha csak a penzemert kellenek esetleg akkor mar inkabb a megjatszott hivatasos...Tudom megjatsza de megis jol esik es kapok penzert amit kapok meg az is jobb a kopogo semminel kozben meg az ido telik es ha nem elem ki legalabb a szexualitas akkor meg tobbet vesztek nem csak csaladot meg normalis kapcsolatot...

Ha meg a mai kapcsika nezzuk miyen hamar ellaposodnak beleolsz par evet es kesz mehet a kukaba a kapcsi nos azert nem latom ertelmet gurcolni...

No persze ez az en meglatasom lehet te teljesen maskepp latod akkor meg csak sok szerencsek tudnek kivanni mert radfer baratom.En a remenyem tiz eve mar eltemettem...nyugodjon bekeben.

2016. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!