Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Máté 24:14. Miért csak egyetle...

Máté 24:14. Miért csak egyetlen egy vallás követi az egész világon Jézus ezen parancsát?

Figyelt kérdés
Noha sokan keresztènynek valják magukat.

2016. nov. 3. 22:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

nem mese.

ez így van.

persze mindenkinek joga van hinni amit akar, Nekem a feladatom a tájékoztatás.

S másnak pedig magán ügye, hogy mit fogad el, és mit nem.

mindenki magáért felel.

2016. nov. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
35%

A nemzetek ideje nem járt le, bár lejáróban van, de az Egyház elragadtatásakor fog ténylegesen lejárni, akkor sem abszolút értelemben. 1914-ben semmi különösebb nem történt, legfeljebb korszakváltásról lehet beszélni, amit az első világháború kirobbanása jelent. Ezen az alapon azonban a huszadik századot további korszakokra lehet bontani, és mindig rosszabb korszak következett az előzőnél, legfeljebb lokálisan beszélhetünk virágzásról, globálisan inkább leépülésről, legalábbis evangéliumi szempontból.


Az Egyház jogfolytonosságát sohasem emberek biztosították, hanem Isten Szelleme, Aki ama bizonyos Pünkösd óta folyamatosan jelen van. Jézus azt mondta, hogy amikor majd eljön - ami megtörtént az ApCsel 2 szerint - egyrészt elvezet majd minden igazsgágra, másrészt kijelenti a bekövetkezendőket, harmadrészt Jézus Krisztus személyét dicsőíti, negyedrészt megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében.


Az a közösség, amelyikben nem a Szent Szellemre, hanem sokszáz éve elporladt emberek tanításaira hagyatkoznak, akár a Biblia ellenében is, nem Jézus Krisztus követője, hanem emberek követője. Az a közösség, ahol bármely más személyt dicsőítenek első helyen, mint a Feltámadott Krisztust, szintén nem a Szent Szellem által vezetett közösség. Mindegy, hogy a Szűzanyáról, vagy Jehováról van szó. Isten Szelleme a Feltámadott Jézus Krisztust állítja a középpontba, és nem rak mellé senkit, ugyanis az Evangélium nem szorul rá, de meg sem engedi. Az Atyát kizárólag a Feltámadott Jézus kijelentése által ismerhetjük meg. A Feltámadott Jézus Krisztust pedig kizárólag a Szent Szellem kijelentése által. Ez jelenti a mennyei jogfolytonosságot: az embert megszólítja a Szent Szellem egy erre a szolgálatra kiválasztott emberen keresztül, aki nyitott szívvel és engedelemmel hallgatja az igét. Az ember szembesül a Feltámadott Krisztus valóságával, és hoz mellette egy döntést. Jézus által csodát visz végbe az emberben Isten, és újjáteremti a szellemét, így válik Isten gyermekévé. Ezután engedi, hogy a Szent Szellem elvezesse minden igazságra, és átmegy egy metamorfózison, amely során felnövekszik a benne megszületett új ember, és Krisztus megismerése által megismeri az Atyát. Közben, amikor az ember már használhatóvá válik Isten számára, akkor őáltala is megszólít embereket Isten, hogy mások is részesei lehessenek az Evangéliumnak. Vagyis a Szent Szellem minden esetben embereket használ arra, hogy a világra rábizonyítsa a bűnösségét, bemutassa az igaszságot és az ítéletet. De minden esetben élő embereket használ erre, nem pedig tavaly, száz éve vagy ezerkilencszáz éve meghalt embereket. A fennmaradt írások legjeljebb iránymutatók lehetnek, de nem önmagukban, hanem a Szent Szellem által élővé tett Biblia fényében, hogy a ne a betű ósága, hanem a szellem újsága határozza meg a meggyőződésünket.

2016. nov. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Krisztus, az Atya dicsőségére tett és tesz dolgokat, nem a sajátjára.

Ennél fogva, nyilván Jézust mint az Atya küldöttjét el kell ismerni és királyaként tisztelni és szót fogadni neki, de felmagasztalni Isten főlé vagy egyenlővé tenni vele.


ezt kellene megérteni,


De a Jézus által elvégzett feladat, annyira magával ragadta az emberek érzelmi világát, hogy nagyobb dicsőségre emelték az Atyjánál, így a Teremtő a második helyre némelyeknél harmadik helyre került, vagy egyáltalán nem is érdemes semmire, még a nevét is Jézus imája ellenére elvetik és eltüntetik Jézus Istenné tevéséhez.

2016. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Azt sem zavarja az embereket, hogy már kiderült Jézus születésének igazsága, de ha hazugság is, akkor így adjanak tiszteletet a megváltónak, csak hogy valahogy azt a benyomást keltsék, hogy mennyire szeretik és istenítik Őt.

Miközben nem ezeket kérte Jézus, ha valaki elakarja ismerni Őt mint megváltót.


Jézust és az Atyja által kért imádatot szégyenlik, és különböző érvekkel, elutasítják.

2016. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ha nem mese támaszd alá a Bibliával.


Ez a hülyeség honnan jött, hogy Jézust jobban tisztelik az Atyánál? Nem rémlik, hogy lenne olyan vallás, aki előbbre helyezi Isten Fiát az Atyjánál, ha meg van is valami kis szekta lehet, mint az, amelyik Mihály arkangyallal azonosítja. Az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek ugyanolyan tisztelet jár ki, hisz mind isteni személyek.

2016. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Mt 24,14. És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.


Ez egy prófécia az utolsó időkre vonatkozóan. Ezen belül is pontosabban az utolsó 7 év első felére, az első 3 és fél évre, amikor is az Antikrisztus színre-lépésekor eljön Isten két Prófétája Illés és Énok, hogy az elferdített igazságot leleplezzék és hirdessék istennek tiszta igazságát, igaz Evangéliumát, amit addigra már sokszor meghamisítanak, sokszor átfordítanak tévesen mindig a hitetlen kor szája íze szerint. ( Jel.11; )

2016. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!