Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok hagynák, hogy...

A muszlimok hagynák, hogy chipet ültessenek a bőrük alá? És a zsidók?

Figyelt kérdés

egyesek szerint ez a chip a Bibliában megjövendölt fenevad bélyege és aki nem viseli majd annak ellehetetlenül az élete !

Az iszlámban,a Koránban van erre bármiféle utalás?


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=-XQSKCGkg5U


[link]



2016. aug. 30. 11:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

én már írtam a választ korábban, de azért még egyszer, tehát a vallástudomány ami történeti kontextusában vizsgálja a szöveget rávilágít, hogy ez a pecsét tipikusan a rabszolgák pecsétje, ráadásul a szöveg ugyan így beszél Krisztus pecsétjeiről is, ami talán a keresztség lehet, viszont ami valószínű, hogy nem egy konkrét fizikai jelölésre kell gondolni


a chip értelmezés amelett hogy ebben a formában hazugság, de lehetne egy következtetés (majd valamikor így lesz, és az lesz az a bizonyos bélyeg), viszont érdemes megfigyelni ,hogy a szöveg a billogozást említi ,ahogy az a rabszolgáknál is történt, nem említ semmiféle beültetést

2016. aug. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
51%

"Dante a vallástudomány mit tart erről?

Megkérdezhetem ,hogy te melyik felekezethez tartozol?"


A két kérdésre a válasz.


1. Hogy pontosítsam magam, a Jelenések tudományos értelmezéséhez a Szentírástudományt kell segítségül hívni, hiszen az foglalkozik a konkrét bibliai könyvek elemzésével.


Először is e könyv megértéséhez meg kell ismerkedni az apokaliptika műfajával, ez egy külön téma lenne, ezért a kérdéshez kapcsolódva csak annyit, hogy az apokaliptikus művek nem jóskönyvként funkcionáltak eredetileg, hanem bátorításként a jelenben lévő, szorongattatást átélt híveknek, amelynek az volt a lényege, hogy bár most sok rossz dolog történik velük, de előbb-utóbb Isten be fog avatkozni, és a helyére kerülnek a dolgok. A történelmet csak mint nyersanyagot használja a szerző ennek egésznek a szemléltetésére, időként a múltat írja meg a jövő időt használva, máskor pedig a jelenkori eseményeket, szimbolikus formában. Jósolgatni tehát nem érdemes az apokaliptikus írásokból, akik mégis azt teszik, rosszul járnak, amint erre van is példa.


Rátérve most már a konkrét Jelenések szakaszra: A könyvet nem a 21. század emberének írta a szerző elsődlegesen, hanem a kortársaknak, (Jel 1,11), és többségében nem olyan eseményeket ír le benne, amelyek a távoli jövőben teljesednek, hanem olyanokat, amelyek a közeli jövőben (Jel 1,3). Innentől fogva a könyv részleteinek a távoli jövőre való magyarázata téves. Ráadásul a könyv kifejezetten Róma ellenes, ez világos a történelmi háttérből (Az i.sz. 90-es évek végén járunk!), és a benne található utalásokból is Pl. a 17. fejezetben olvasható "Babilon" abban az időben Rómának volt a fedőneve]. A 13. fejezet is a római korszakról szól, egy talán kortárs apokalipszisben (4Ezd 11,1) Róma egy tengerből jövő sasmadárral van jelképezve, itt meg - milyen érdekes - majdnem előjön ugyanez a kép a tengerből jövő vadállat személyében. Ebből kiindulva a (13,15) szakaszban egyértelműen a császárkultuszról van szó, azok a keresztények, akik azt visszautasították, rosszul jártak. A további magyarázatnál azt is figyelembe kell venni, hogy ebben a műfajban szinte minden jelképes, - a számok, a szereplők, a tárgyak - tehát a 16. versben szereplő kéz, illetve homlok is! Észszerűbbnek látszik tehát az a magyarázat, hogy az előbbi előbbi azokat az embereket jelöli, akik csak cselekedeteikben tettek eleget a császárkultusznak, míg utóbbi azokat, akik el is fogadták azt. Tehát szerintem ez a szakasz ez már a régmúlt. A Jelenések könyve összességében azonban minden időben vigasz és aktuális azoknak, akik nehéz helyzetben vannak, és Krisztust várják, hiszen már a bevezető látomásban is a második eljövetel van a középpontban (Jel 1,7). Az meg még nem teljesült.


2. Engem római katolikusnak kereszteltek gyerekkoromban, ezért ha vallási értelemben be kellene sorolni magam valahová, akkor katolikusnak mondanám magam. De közel áll hozzám még az ortodox kereszténység teológiája is, és a bibliatudományos szemléletű protestáns kommentárokat sem vetem meg. Egyébként nem mondom magam sem kereszténynek, sem vallásosnak, inkább azt szeretem hangsúlyozni, hogy hiszek Jézus Krisztusban.


Üdvözlettel,


Dante

2016. aug. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ja és még valami: nem csak azért sorolom magam a katolikusokhoz, mert annak kereszteltek, hanem azért is, mert annak az egyháznak a tanításaival értek egyet a legjobban az összes többi közül. Tehát lényegében katolikus vagyok.


Dante

2016. aug. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ha ez ilyen egyértelmű akkor egyesek,egyes felekezet miért hisznek benne?


A Biblia nem tartalmaz semmit az előttünk álló jövőre nézve?

Még vissza van a nagy nyomorúság vagy mi. És a körül kellene,hogy jöjjön a fenevad bélyege.

2016. aug. 31. 10:41
 15/15 anonim ***** válasza:
nincs felekezet ami ebben hinne, még egy kisegyházat is nehéz felmutatni aminek a tanítása része ez lenne, persze lehet hogy vannak emberek akik hisznek benne, legyen az bármiféle felekezet, de az ilyen riogatásnak a célközönsége tipikusan a minden érdekesnek tűnőre harapó de valójában gyökértelen ember, aki felszínes, egyik vallásnak sem a híve, csak szereti olvasgatni "a sok bölcsességet" meg szeret ilyedezni, akinek egy ilyen cikk azt az élményt adja hogy "hűdedurva még a biblia is megjósolta" de ha azt mondanám neki hogy "a biblia azt is írja, hogy ne lopjunk" akkor legyintene hogy "biblia,biblia jóvanmá'..."
2016. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!