Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is a magyarságnak...

Szerintetek is a magyarságnak az Iszlámot kellett volna felvennie a kereszténység helyett?

Figyelt kérdés

A magyarsággal rokon népek azok mind muszlimok (Már ha igaz a turáni elmélet. Nekem hihetőbbnek tűnik mint a finnugrizmus, de ez most mellékes)


A török szövetségest keresett bennünk, kellett volna szövetkezni velük, nyugat ellen, ott volt a hiba, hogy nem tettük. Az iszlámra kellett volna áttérni és nem a kereszténységre és nem itt lennénk ma. Ha az iszlámra tértünk volna és szövetkeztünk volna a törökkel, ma is nagyhatalom lennénk, mint hajdanán.


Na aztán meg hagyjuk a sógorokat is, nem hiába született a mondás, hogy a török fajármot az osztrák vasiga követte.


Makai Sándor, néhai erdélyi református püspök egy tanulmányában, a törököt kevésbé tartotta veszélyesnek a nemzeti identitásra nézve, mint az osztrákot, - ebben igazat adok neki.


Nem a török uralommal volt a gond, hanem a hozzájuk való viszonyulással. A románokat, bolgárokat miért nem irtotta ki a miénknél is hosszabb török uralom?! Mert passzívan tűrték. Van egy román mondás, hogy a lehajló fűszálat a kasza nem vágja le. A székely pedig azt mondja, hogy ő olyan, mint a fenyő, nem hajlik inkább törik. Ez utóbbi hősiesebb, látványosabb, de nem az ösztönös megmaradási törekvést fejezi ki, hanem van benne valami kétségbeesett, valami önpusztító, öngyilkos. Végül is nem csak a török pusztított bennünket, hanem mi magunk is, mert nem törekedtünk ösztönös túlélésre, nem törekedtünk a kisebb ellenállás fele, ami a természet törvénye. a természet mindig segít túlélni, megmaradni, csak arra rá kell hangolódni, mi ezt nem tettük, a románok ezt tették, nekik a zsigereikben van.


Mi sokat hangoztatjuk, hogy keleti nép vagyunk, de magatartásunk nem ezt igazolja. Kelet szelleme a természet szelleme, a kisebb ellenállás felé való törekvést pártolja. Mi inkább nyugatiak vagyunk, akik a törekvést az erőfeszítést helyezzük előtérbe.


Visszatérve az iszlámra való áttérésünkre. Az iszlám egy erősebb nemzeti identitást nyújtott volna nekünk. Az iszlám szellemisége, sokkal mélyebb, nagyobb energiákat szabadított volna fel a nemzeti lélekből és harcunk nem kétségbeesett harc lett volna, hanem az energiák túlcsorduló fölöslegéből harcoltunk volna, közben megőrizve az ösztönösséget is. Nyugat az iszlám hatalmas, szellemi, lelki energiakészletétől tart, a mi nyugatnak nincsen, nyugat fáradt, minden szempontból, neki csak technikája van, mi továbbra is csökkenti, szellemi, lelki energiáit. Amerika Vietnamban ott tévedett, hogy csak a technikát vette alapul, de azt ami irracionális, a nemzet hazaszeretetét, nem vette számításba. Az iszlám ellen is itt téved, nem veszi számításba az iszlám szellemét, azt ami irracionális, csak a felsőbbrendű technikára alapoz és veszíteni fog az iszlámmal szemben.


Az egyedüli vallás az iszlám, melynek hatalma energia készletei vannak szellemileg lelkileg és ezt nem lehet lejáratni média háborúval, hogy iszlám fundamentalizmus. Az iszlám szellemi energiáit nem lehet megsemmisíteni egy fáradt civilizáció média trükkjeivel.


Nyugat, Amerika egy dolgot nem vesz számításba, hogy nincsen szellemi, lelki identitása, nincsenek friss szellemi, lelki energiái, de az iszlám ezt tudja nyújtani.


Ne feledjünk egy dolgot, hogy minden vallás gyökere a misztika, onnan származnak a friss szellemi, lelki energiák, a nyugatnak a jelenben nincsen igazán élő misztikája, de az iszlámnak van a szúfizmus.


Természetesen, erre sokan azt mondják, hogy ott vannak a kelet vallásai, a buddhizmus, amik csak hódítanak nyugaton. Itt két dolgot kell megfigyelni. Az egyik, hogy minden hiteles misztikájuk ellenére a keleti vallások öregek, mert a hangsúlyt a külső technikára helyezik. Minden friss misztika külső eszközeiben szegény. Kelet szellemi öregségének jele, hogy nagyon hangsúlyos náluk az eléggé racionális metafizikai gondolkodás. Az élő vallások, misztikák a kép nyelvet beszélik, mert az a lélek nyelve. Az igazi vallás misztika, az élő vallás, misztika azt jelenti, hogy a lélek nyelvét értjük beszéljük, ez által vagyunk kapcsolatba lelkünkkel és lelkünkön keresztül Istennel. És a második szempont, hogy a keleti vallások, metafizikák, meditációs technikák, inkább divatok, mint lelki megújítók, mert nyugat keletben is önmagát keresi, a külső technikait és racionálist, mit a meditációs technikákban meg a racionális metafizikákban meg is talál. Ezzel szemben az iszlám a lélek legmélyét érinti, aktiválja.


Az iszlám életforma. Nyugaton a vallás nem életforma itt van a nagy ütközés az iszlámmal. Nyugat farizeus, egyet hisz mást cselekszik és ezt szeretné elvárni az iszlámtól is, hogy ne legyen életforma vagyis ne legyen hiteles, mint a kereszténység. Ami nem életforma, az nincsen összhangban a lélekkel és nem szabadít fel életenergiákat. Az iszlám titka, hogy életforma és így sok szellemi, lelki energiát szabadít fel. Nyugatot azzal fogja legyőzni, hogy életforma, az életforma energiáival.


A keletmajmolásban is van valami farizeus nyugat részéről, mert hozzáigazítja, a kor követelményeihez, vagyis a kapitalista, fogyasztói életmódhoz, a szellemit, lelkit próbálja összeboronálni az anyagival, nyugat ezt tette a kereszténységgel is, de Jézus mondta, nem lehet a mammonnak is szolgálni meg Istennek is. Nyugat számára kelet csak egy stresszcsökkentő az anyagiak hajszájában.


Egy dolgot még nem szabad elfelejteni mi az iszlámot segíti, a keleti vallásokkal szemben, hogy míg a keleti vallások nagyon távol vannak az európai lélektől, az iszlám sokkal közelebb van, mert ha úgy vesszük a nyugati kultúra iszlám gyökerű. A néhai virágzó iszlám szellemiségnek, a nyugati kultúra még halvány visszfényei sincsen. Igazi élő nyomokat az iszlám misztikája, a szúfizmus épp a középkori keresztény misztikában hagyott. Közönséges butaságra vall az iszlámot szidni nyugat javára és nemzeti tragédiáinkért szidni. A magyarság nemzeti tragédiáinak gyökere leginkább lelkében van és az után a külső ellenség.


Főleg a székely temperamentumnak felelt volna meg az iszlám és nem a langyos kereszténység. Ma Európa csecsenjei lennénk, ha az iszlámra tértünk volna, mi székelyek.


Nekünk székelyeknek, magyaroknak épp azért lett volna szükségünk a nagy szellemi energiákat felszabadító iszlámra, mert mi Európa legenergiaszegényebb nemzete vagyunk.


Nagy Attila (Puli) - Székelyföld


Annyival még hozzátenném (kérdező), hogy szerintem Székelyföld zászlajában nem véletlen, hogy benne van a félhold meg a csillag.



2016. aug. 21. 00:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
59%

Jártam (igaz,csak rövid ideig) egyházi suliba,több ismerősöm családja erősen vallásos és sokat olvastam személyes beszámolókat olyan esetekről amikor az egyházi közösség rátelepedett valakinek az életére,és mindent meg akart határozni.


Nem a kicsi ám annál hangosabb jehovákra és hit gyülisekre gondolok csak.

A nagy egyházakban,mint katolikus,protestáns,szintén vannak nagyon durva visszaélések a befolyásukkal.

El tudnád képzelni például hogy etika órán a "magasan kvalifikált" "tanárnő" (aki mittomén milyen egyházi végzettségű) olyan szónoklatot tartson,amin azt bizonygatja hogy a lombikbébik nem is igazi emberek és az örökbefogadás bűn? Megtörtént eset. De mivel a suli egyházi támogatást élvez,ezért még csak csúnyán se szabad nézni erre a nőre.

2016. aug. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
13 as a bibliában szereplő sem létezik.ha szerinted igen, kötelességed bebizonyítani
2016. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Elképzelve úgy a XI. század elején, hogy áttérünk az iszlámra itt a Kárpát-medencében a latin keresztény Nyugat-Európa és az erős Bizánci Birodalom között... Hm, merész lett volna. Valószínűleg elértük volna az épp szakadásba fulladó kereszténységet, hogy még egyszer összefogjanak valami ellen, ez esetben ellenünk... :))


"Nyugaton a vallás nem életforma itt van a nagy ütközés az iszlámmal."

Most már nem az.. De azért a felvilágosodásig minimum az volt.

2016. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
62%

A Török Birodalom nem igényelte volna az iszlám felvételét, megelégedett volna a hűbériséggel. Aztán mehettünk volna Bécset ostromolni a törököknek.


Amúgy meg hatalmas belső háború tört volna ki, ha a vezetők megpróbálják a keresztény néptömegeket iszlámra téríteni. A török közben elfoglalta volna az országot, lett volna egy kiegyezés, hűbér felvétele, kereszténység megőrzésével a legtöbb rétegben. Aztán irány Bécs a kivéreztetett országgal.

2016. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Ha bármikor megpróbáltuk volna az iszlámot felvenni, akkor kaptunk volna a nyakunkba néhány keresztes hadjáratot.
2016. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
80%

"A magyarsággal rokon népek azok mind muszlimok (Már ha igaz a turáni elmélet."


De nem igaz, innentől kezdve semmi értelme végigolvasnom, amit írtál, mert a premisszánál bukik az elméleted.



"Nekem hihetőbbnek tűnik mint a finnugrizmus, de ez most mellékes)"


Több mint mellékes: konkrétan fityfenét se érdekel, hogy neked mi tűnik hihetőbbnek, mert hacsak nem a témával foglalkozó kutató vagy legalább az azok által írt könyveket elolvasott, művelt laikus vagy, semmit se számít a "véleményed". Egyszerűen nincs elég rálátásod a dologra. Majd ha elolvasol 3-4 komoly könyvet a témában, meg mondjuk végigülsz egy féléves kurzust az ELTE-n a finnugor népekről meg a finnugor elméletről, akkor lesz annyi rálátásod, hogy vitázni tudj erről.



De egyébként, még ha igaz is lenne, hogy "a velünk rokon népek muzulmánok", ki a halált érdekel az? Tökmindegy, hogy a velünk rokon népek mit csinálnak, nem ez számít. Az számít, hogy a muzulmán országok nem demokratikusak, a nyugatiakhoz képest visszamaradottak (kivéve, ahol van olaj, de az csak szerencsés földrajzi adottság), a lakói nagyrészt műveletlenek és primitív vallási törvényeik vannak. Ezeket kell figyelembe venni akkor, amikor arról van szó, hogy melyik vallással járnánk jobban, nem a rokonságot.

2016. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
45%
Allah akbár!
2016. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Mr Orange ***** válasza:
62%

A közeleb nem volt iszlám nép 900 körül ebben a térségben

innentől kezdve egy nemezeti öngyilkosság lett volna felvenni utána meg eszébe se juttot senkinek.

2016. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2016. szept. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

ISTVÁN DÖNTÉSE


Mielőtt a cikkre térnék, a kedves olvasó figyelembe ajánlom, hogy kereszténység és egyház alatt nem a Jézusi tanokat, az Evangéliumot értem, hanem amit abból csináltak. Ugyanígy, amikor muzulmánokról beszélek, nem az Iszlámot, mint Isten által kinyilatkoztatott hitet taglalom, hanem az emberekről, szólok, akik e hitvallást érdekeik szerint interpretálták.


Az előző cikkem az iszlám fénykorát elemezte Córdobában az i.sz. VII-XIII-ik században. Hasonló tudományos, kulturális felvirágzásról beszélhettem volna az akkori iszlám világ többi pontján is. Ez a 600 év az emberiséget számos termékkel gyarapította, melyek a kor gondolatiságának és gondolkodásának eredményei és mai életünk, világról kialakított felfogásunk kialakításában meghatározóak voltak.


Ugyanakkor ez az a kor, amikor Európa nyugati féltekéjén a kereszténység a legtávolabb került Jézus küldetésétől, a szeretettől, a megbocsájtástól. Ez az inkvizíciók, a máglyák, a szabad gondolkodás tilalmának kora. A keresztény egyház legsötétebb korszakáról beszélünk, melynek útjára akkor István a magyar népet vitte.


A történelmet nem szabad statikusan, csak egy adott térbeli időből megítélni. Bizonyos, hogy István döntése helyes volt, de csak a mai ember számára volt helyes, mert a ma értékelésével a fejlett nyugathoz tartozás irányába nyitott kaput. De ez akkor, ezer évvel ezelőtt nem látszott, sőt! Nyugat akkor a legbarbárabb, legsötétebb társaság volt, melynek drasztikus vonásaiból az akkori egyház is beépített magába ma megmagyarázhatatlan elemeket. Akkor kereszténységet és nyugatot választani politikai okokból, annyit jelentett, mintha ma valaki a mai Irakban politikai okokból az iszlám Állam irányába terelné népét. A nyugat, csupán a XIII. századtól talált magára. Ettől kezdve kezdett szépen lassan beszivárogni a kultúra, tudomány az agyakba és feszítette szét az akkori egyház gondolkodásra erőltetett abroncsait. De ezt István nem tudhatta előre.


Az egyházba akkor költözött be Jézus szeretete és megbocsájtása, amikor világi hatalmát elvesztette. Kétségtelen, hogy ma közelebb áll a keresztényi tanítás Jézus küldetéséhez, mint ezelőtt ezer évvel. Ma az iszlámot sújtja az a sötétség, amit a kereszténység átélt. Ez egy manipulált sötétség, ami nem a hitből fakad, de ezt lassan már látják azok is, akik nem szakértői a témának.

Mi lesz száz év múlva Európában? Hogy fogjuk akkor megítélni István döntését, ma nem tudhatjuk. Egy bizonyos: aki nem az egyetemes emberi értékeket veszi alapul értékítéletéhez és privatizálja Istent a maga irányába, hosszú távon elbukik.

(Mihálffy Balázs sejk)

2016. szept. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!