Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézust amikor a nép királyá...

Jézust amikor a nép királyá akarták tenni, miért nem fogadta el?

Figyelt kérdés

2016. aug. 4. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Mert az ő királysága nem ezen a világon van.
2016. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
mert az ő célja nem az volt, hogy mint despotikus uralkodó hódítások vagy diplomatikus döntések során át az egész világot zsidó uralom alá hajtsa, hanem minthogy egy lett az emberek közül először meg kellett halnia za emberiség bűneiért és megalapítania az újszövetséget, ahol az egész emberiség "a kiválasztott nép"
2016. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Azért, mert Jézus nem törekedett arra, hogy ő vagy követői belebonyolódjanak Róma politikai rendszerébe, hanem teljes mértékben azzal volt elfoglalva, hogy hirdette „az Isten királyságának örömhírét” (Luk 4:43)
2016. aug. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KZitus ***** válasza:
18%

Szia, ahogyan az 1-es válaszoló írta. Amikor el akarták fogni az ellenségei, ezt mondta:

„Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való” János 18:36.

Jézus a szolgálata során a Királyság jó hírét prédikálta, és azt mondta, hogy a követőinek is ez a feladatuk a dolgok rendszere befejezéséig Máté 4:23; 24:14. A Jelenések 11:15-ben feljegyzett prófétai szavak 1914-ben teljesedtek: „A világ királysága a mi Urunknak és az ő Krisztusának királysága lett, és ő királyként fog uralkodni örökkön-örökké.” Rövidesen az égi Királyság lesz az emberiség fölött uralkodó egyedüli kormányzat Dániel 2:44. Eljön az idő, amikor ezt még a világ uralkodóinak is el kell ismerniük Zsoltárok 2:6–12.

2016. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mert semleges maradt a politikától.
2016. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert nem érdekelte a hatalom(legalábbis ez a fajta)
2016. aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Jel 11:15 nem 1914-ben teljesedett. Ez csak az örtoronyban teljesedett 1914-ben. A valóságban ezután fog teljesedni.
2016. aug. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdezö.

Ján 18:36 Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való.

Ezért nem fogadta el!!!

2016. aug. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!