Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek a dolgok tényleg benne...

Ezek a dolgok tényleg benne vannak a Bibliában, vagy csak idegesíteni akartak?

Figyelt kérdés

Egyszer egy kortársam nagyon felháborított, amikor azt mondta, hogy a Bibliában benne van, hogy kötelező alkoholt inni, hogy bűn, hogy egy lányra ránézek, és hogy a szex bűn lenne. (házasság előtt, csak azért írom ide, mert ebből szoktak félreértések születni). Én ezeket nem találtam meg.


KÉREM CSAK VALÓS ÉRVEKET ÍRJATOK. fANATIKUS VAGY BIGOTT DOLGOKAT NEM FOGADOK EL.


2016. jún. 9. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

1. kötelező alkoholt inni,

Ilyen nincs benne.


2. bűn, hogy egy lányra ránézek,

Ez sem bűn, kérdés, hogy mi van a pillantás mögött, mi a valódi célja, Jézus ezt hangsúlyozta ki.


3. a szex bűn lenne. (házasság előtt, csak azért írom ide, mert ebből szoktak félreértések születni).

Ez így igaz. De aki nem érti, mert nem is akarja megérteni ezeket a védőkorlátokat, azok úgysem fogják elfogadni egyik igét sem. Pedig ha csak ezt az egyet betartaná mindenki, akkor máris minimálisra csökkenne a kisbabák meggyilkolása, a nemi betegségek, a másik megalázása és az ebből fakadó sebek, az ebből fakadó öngyilkosságok, stb. Aki egy darab húsnak látja a másikat, akibe bele kell dugni a kukit és beleüríteni, vagy épp tök mindegy ki mászik bele a testébe, mert annyira rabja ennek, az ezt a büdös életbe nem fogja elfogadni, se megbánni, se másként csinálni.

2016. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Ez tényleg érdekel téged, vagy csak másokat akarsz idegesíteni a kérdéseddel?


Van a sulitokban hittantanár, nem fogja leharapni a fejedet, ha megkérdezed tőle.

2016. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Alkoholt nem kötelező inni sőt az alkohol függőség bűnnek számít. Olyan van, hogy a hívők megemlékeznek Jézus áldozatáról és Úr vacsorát vesznek.

A szemedet tisztán kell tartani a test lámpása a szem. Igen a szex házasságon kivül bűnnek számít paráznaságnak számít. De előszőr is újjákell születni megkersztelkedni víztől és Szent Lélektől.

2016. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%
Ez egy marhaság , tuti szekta ír ilyen ostobaságot , esetleg neki rémlik rosszul . Akár mit ír a könyv az ókori népekre vonatkozott ha igaz . Babonaság meg pánikoltatás az egyházak egyik trükkje . Amúgy ha így lenne akkor se érdekel ,szabad ember vagyok .
2016. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az alkoholivás biztosan nem kötelező, különben meg kéne határozni azt is, hogy milyen gyakran, milyen alkoholt kell inni, erről pedig nem igazán hallani.


A lányokra való ránézéssel sincs semmi baj, hiszen ahhoz, hogy megismerkedj valakivel, mindenképpen rá kell nézned.


A házasság előtti szex pedig a közvéleménnyel ellentétben nem bűn a Biblia szerint, mivel a paráznaságot házaságtörésként (=megcsalásként) értelmezték. Arról senki nem szól semmit, hogy házasság előtt mit lehetne és mit nem.

2016. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Szervusz.


az első felvetésed, nincs benne a Bibliában.

Mindenki akkor iszik alkoholt amikor akar, persze valaki említette Jézus haláláról való megemlékezést, itt sem iszik mindenki belőle, csak akikkel Jézus szövetséget köt a királyságra,


a második felvetésed igaz:

(Héberek 13:3, 4) . . .. 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen,. . .


A házasság intézményét a Teremtő hozta létre, és ezt úgy tudjuk tiszteletben tartani mit törvényt, ha a házaságy, nem beszennyezett, vagy is nem éltek a házasság előtt nemi életet, mert még nem voltak házasok.

Hogy ez bosszant, azt értem, mert nem mondták el ezt neked előbb, mint Isten nézőpontját a házasság előtti életről.


Hogy ezt ki tartja be, vagy ki nem, az egyéni döntés, de a következményét nem lehet elkerülni.


Jézus a következőket mondta a nézésről:

(Máté 5:27, 28) 27 Hallottátok, hogy megmondatott: »Ne kövess el házasságtörést.« 28 Én pedig azt mondom nektek, mindaz, aki kitartóan néz asszonyra, hogy szenvedélyre gyúljon iránta, már házasságtörést követett el vele szívében.


Jézus nagyon jól tudta, hogy amit nézünk, az hatással lehet a szívünkre.

Jézus azt tanította, hogy a gond nem az erkölcstelen viselkedésben gyökerezik, hanem mélyebben: a viselkedést kiváltó erkölcstelen vágyakban. Ha valaki nem engedi meg magának a helytelen vágyakon való ábrándozást, hanem ’kivájja’, kiszakítja azokat az elméjéből, akkor elejét veszi az erkölcstelen viselkedésnek.

A hűséges Jób patriarcha jó példát állít a házasságban élő keresztény férfiak és nők elé. Nem kétséges, hogy Jób naponta kapcsolatban volt fiatalabb nőkkel, sőt kedvesen segített is nekik, ha szükség volt rá. Ám ennek a feddhetetlen embernek esze ágában sem volt, hogy romantikus érdeklődést tápláljon ezek iránt a nők iránt.

(Jób 31:1) 31 Szövetséget kötöttem szemeimmel. Hogy is fordíthatnám figyelmemet szűzre?

2016. jún. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi. :) azért nem fogom fel bűnnek a szexet, mert a másiknak nem teszek vele rosszat. A szerelmespárok csodás élményeket élnek meg szex közben. Az óvszer a legbiztonságosabb.
2016. jún. 9. 16:14
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

"azért nem fogom fel bűnnek a szexet, mert a másiknak nem teszek vele rosszat"


Teológiai értelemben véve a "bűn" az isteni törvényt megsértő erkölcsi cselekedet. (Bármelyik teológiai lexikonban valami hasonló definíciót fogsz találni.) Ebbe nagyon sok minden más is bele tartozik, nem csak az, ha másoknak rosszat teszel.


Egyébként meg rosszat teszel a másikkal is, hiszen őt is a bűnbe viszed :)))

2016. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

"Nem teszek rosszat"


Sajnálattal olvasom szavaidat.

Sajnos nem értetted meg, Isten hozott erkölcsi alapelveket, amit be kell tartani, feltéve, ha az Ő vezetése alatt szeretnél élni.

Nem kötelező, de akkor, a bűn következményeit fogod learatni.

S ahogy az előttem szóló írta, másoknak is ezt "tanítod", és viszed bajba.

2016. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Olyanról én sem olvastam, hogy kötelező alkoholt inni. A Biblia a mértékletességre int az alkoholt illetően. A lányra nézni sem bűn, hisz van szemünk. Viszont ha erkölcstelen gondolatok jutnak eszünkbe az bűn. Jób is azt mondta, hogy szövetsége köt a szemeivel, nehogy szivében kövessen erkölcstelenséget. A házasság előtti szex viszont igenis bűn, mert Isten csak a házasságban élőknek engedi a szexuális életet.
2016. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!