Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek a dolgok tényleg benne...

Ezek a dolgok tényleg benne vannak a Bibliában, vagy csak idegesíteni akartak?

Figyelt kérdés

Egyszer egy kortársam nagyon felháborított, amikor azt mondta, hogy a Bibliában benne van, hogy kötelező alkoholt inni, hogy bűn, hogy egy lányra ránézek, és hogy a szex bűn lenne. (házasság előtt, csak azért írom ide, mert ebből szoktak félreértések születni). Én ezeket nem találtam meg.


KÉREM CSAK VALÓS ÉRVEKET ÍRJATOK. fANATIKUS VAGY BIGOTT DOLGOKAT NEM FOGADOK EL.


2016. jún. 9. 14:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
nem Isten hozta! És miért lenne bűn? Boldogságot hoz a szex.
2016. jún. 10. 12:14
 12/18 A kérdező kommentje:
Isten az embereknek jót akar! Isten adta nekünk a szexet, a házasságot pedig az ember. Több választ nem kérek
2016. jún. 10. 12:15
 13/18 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem érdekel a válasz minek teszed fel a kérdést? Fuck logic.
2016. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A válaszok érdekeltek. Megtudtam, egyik sincs benne. Csak azt nem értem, hogy ha a Biblia egy szót sem ír a szex (házasság előtti) bűnösségéről, akkor miért bűn?
2016. jún. 11. 14:39
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Miért hajtogatod folyton azt, hogy nem szerepel a Bibliában, hogy a házasság előtti szex bűn? Szerepel benne, konkrét idézetet is kaptál az egyik válaszolótól. Akkor? Ne mondd, hogy nem szerepel a Bibliában és hogy nem bűn, hanem mondd azt ,hogy szerinted nem az, mondhat bárki bármit. Csak akkor felesleges volt feltenni a kérdést. Olvastál te valaha bármit is a Bibliából? Minden jel arra utal, hogy nem. (bocsáss meg, ha tévedek) Ez sem baj, de akkor ne vondd kétségbe azoknak a szavát, akik olvasták, és idézettel támasztották alá azt az állításukat, hogy a Biblia, vagyis Isten szerint a szex valóban csodálatos dolog, de nem a házasságkötés előtt, hanem utána(és csakis a házastársaddal természetesen). Ezt sem értem, hogy mire alapozod azt az állításodat, hogy nem Isten adta a házasság intézményét. Bár értem, mert ebből is kiderül, hogy nem olvasod a Bibliát, mert ha olvasnád, akkor tudnád, hogy Isten adta.

Alkoholt természetesen nem kötelező inni. Lehet, de csak ésszel. Valamint rá lehet nézni egy lányra, csak nem mindegy milyen szándékkal teszed ezt. Ha ránézel egy nőre, és közben az játszódik le az agyadban, hogy mit tennél vele(tudjuk, mire gondolok ezalatt..), és ezt a vágyat hagyod is kibontakozni és végig játszod az agyadban a jelenetet, akkor vétkeztél. Maga a kísértés még nem bűn, de ha hagyod, hogy úrrá legyen rajtad, akkor már bűnt követsz el.

2016. jún. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

ismerem a Bibliát, és képzeld, de bigott, nincs benne.

Válaszod jelentve

2016. jún. 16. 16:28
 17/18 A kérdező kommentje:
Azaz te bigott. 21. század van, de benned semmi szeretet, és középkori vagy
2016. jún. 16. 16:28
 18/18 A kérdező kommentje:
HAGYJUK EZT AZ ÁLSZENT HÁZASTÁRS DOLGOT. AMIKOR ISTEN TEREMTETT MINKET, MÉG NEM VOLT HÁZASSÁG. SZERELEM IS LÉTEZIK. ÉS DIREKT KERESTEM EZEKET A BIBLIÁBAN, DE NINCSENEK BENNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016. jún. 16. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!