Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen hosszú lehet a hajam a...

Milyen hosszú lehet a hajam a Biblia szerint?

Figyelt kérdés

Vajon maga a természet is nem arra tanít-e titeket, hogy szégyen, ha a férfi megnöveszti a haját.


Ezt hogy értsem,nem lehet pld.vállig érő hajam?


2016. júl. 18. 20:40
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Elnézést,de a fenti eszmecserének ,mi köze a hosszú hajhoz?Ne marjátok egymást.

Mindenki tudja ,hogy a tanúkat nem lehet megtéríteni,az életüket adnák a hitükért,ha jól tudom.

A Jehova Tanúja az nem keresztyén,csak azt hiszi ,hogy keresztyén,és ez tény ,nem vita tárgya.Sajnos.

2016. júl. 19. 20:57
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok tolvaj, nem paráználkodok, nem káromkodom, nem dohányzom, nem vagyok részeges, nem avatkozok bele a világ dolgaiba, nem vagyok rasszista, nacionalista, stb."


Két dolog, az első:

Én sem teszem ezeket (na jó, dohányzom, és néha káromkodom is, ha a "szükség" úgy hozza), szóval ettől még nem leszel olyan nagyon jó ember. Vagy én is olyan nagyon jó ember lennék, mint amire ti olyan nagy elánnal törekedtek? Vagy csak azért nem vagyok olyan jó ember mint ti, mert én dohányzom és néha káromkodom?

Nem attól lesz valaki jó ember, mert nem teszi ezeket. Sőt, attól még nem lesz valaki rossz ember, mert dohányzik vagy néha részegeskedik (értsd, némelyik hétvégén elmegy a haverokkal meginni pár sört, miközben együtt szurkolnak a kedvenc foci/kézi-/vizi-/kosárlabda/jéghoki vagy akármilyen csapatuknak).


A másik dolog pedig, hogy írod:

"nem avatkozok bele a világ dolgaiba"


Egyrészt, de igen, akarva-akaratlanul beleavatkozol. A világot jelenleg az emberek uralják, és nekik te is tagjuk vagy. Azzal, hogy vizet-áramot fogyasztasz, bevásárolni mégy, megtöltöd a szemetesedet, közlekedsz munkába menet, stb., önkéntelenül is részesévé válsz a világ folyásának, tehát hatással vagy arra, mint mindenki más. Másrészt, még ha ezeket leszámítjuk, akkor is egy ordas nagy hazugság az, hogy nem avatkozol bele a világ dolgaiba. Hiszen te is - mint sok más tanú - bevallottan házalni szoktál, térítés - vagy ahogy ti hívjátok, örömhírterjesztés - céljából. Ezzel pedig aktívan és tudatosan beavatkozol a világ dolgainak folyásába, szóval ne mondj ilyeneket, hogy "nem avatkozok bele a világ dolgaiba".

A slusszpoén pedig: egyébként sem értem, hogy attól miért is lenne valaki rossz ember, hogy beavatkozik a világ dolgaiba. A papok és más egyházi személyiségek is ezt teszik nap mint nap, nem beszélve a vénekről és a többiekről, a logikád szerint akkor ők is mind rossz emberek lennének?


Látod, megint csak össze-vissza hadoválsz, terelsz és csúsztatsz, hazudsz és kamuzol, ráadásul szokás szerint fel sem tűnik, észre sem veszed. Szerintem ez az igazán "nem keresztényi" életforma, amitől annyira kiemelten tartózkodsz (legalábbis elmondásod szerint).

2016. júl. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

A dohányzással kinyilvánítod az élet elleni tiszteletlenségedet, amit ajándékba kaptál, nem tartod tisztán azt az edényt amiben éled az életedet


Ennek eredménye kép, Isten ajándékát lábbal tiprod, vagy is olyan mint ha Istent szembe köpnéd.

A káromkodással pedig szintén ellene mész mindennek amit tanulva el kell sajátítani ahhoz, hogy tiszta keresztény életet élj.


A világtól mentesen élni pedig nem a vásárlásra, vagy a gáz-víz fogyasztásra utal, hanem a világban zajló emberi politikai, és egyéb ilyen ügyekben nem vesz részt egy keresztény.

Azért hogy fogyasztok valamit egyébként is az Isten adta, amiből az emberek pénzt csinálnak és eladják nekem neked, pedig ingyen kaptuk,


Így tévedésben vagy Kedves Barátom

2016. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
56%

Hé! Ember! Te mondod Jézus követőnek magadat, miközben megítélsz embereket? Elmondod, hogy a dohányzásával hogyan és mimódon becsmérli Istent, és nem fog elmaradni a büntetése? Azt hiszed, hogy Te magad bűntelen vagy, mert nem dohányzol? Vagy nem mész el szavazni, és akkor emelt fővel düböröghetsz Jézusnál, hogy engedjen be?

Hány bűntelen ember van most itt a földön szerinted? Egy bűntelen volt, aki meghalt érted!


Róma 2

1. Annakokáért menthetetlen vagy óh ember, bárki légy, a ki ítélsz: mert a miben mást megítélsz, önmagadat kárhoztatod

4. Avagy megveted az ő jóságának, elnézésének és hosszútűrésének gazdagságát, nem tudván, hogy az Istennek jósága téged megtérésre indít?


Térj meg! Az igaz keresztény nem ítél, hanem amiképpen Isten hosszan tűr, eltűri a bűnt maga is. Ha bűnös ember árt neked, nem kéred ki magadnak, hanem akképpen cselekszel vele, amiképpen cselekednél egy igaz emberrel. Isten talán nem ad esőt az igaznak és a bűnösnek egyaránt? Nem hozza fel napját mindkettőre? Isten nem oktat, becsmérel, szid, ítéli meg a másikat most, amiért dohányzik! Te kinek képzeled magadat, hogy ezt megengeditek magatoknak?


Mt 5,44

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.


Hol van itt az, hogy oktassátok ki, vagy neveljétek azokat? Te ennyire ismered az írásokat, és emelt fővel hirdeted az igaz értelmezést? Az írástudók talán nem ugyan ezt tették? Mennyivel különb az őrtorony értelmezése, oktatása, felmagasztalása, ezáltal való emberek megítélése, mint az írástudóké és farizeusoké?



Rm 5,8

Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt.


Ha Te meg nem hallnál a bűnösökért, csak szapulod Őket, akkor fogd be, és ne döngesd a melled, hogy Jézust követed! Te is, és az egész társulatotok.

2016. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!